نمایش منو

عکاسی مدلینگ

عکاسی مدلینگ نوعی از عکاسی است که بیشتر برای جلوه دادن محصول استفاده شده و یا شخص مورد نظر مورد استفاده قرار میگیرد.این نوع عکس امروزه بسیار به چشم میخورد ولی کار بسیار سخت تر از چیزیست که اکثریت مردم تصورمی کنند.استدیو پارت با تجهیزات کامل این توانایی را دارد تا محصول و مدل شما را متفاوت و خاص عکاسی نموده و در اختیار شما قراد دهد

 

ده نکته درباره عکاسی مدلینگ

1) عکاسی مدلینگ باید ماهیتی مقتدرانه داشته باشد، بنابراین شما باید در هدایت مدل یا مدل ها با اعتماد به نفس عمل کنید و به کار خود مطمئن باشید. بروز نشانه های اضطراب، استرس یا بی هدفی در رفتار عکاس همواره در عملکرد مدل های او نیز انعکاس خواهد یافت، بنابراین کاری کنید که سوژه احساس راحتی کند و او را در کار مشارکت دهید. قبل از شروع عکاسی مدلینگ یک فهرست از عکس هایی که باید گرفته شود تهیه کنید و در ذهن خود تکنیک و ترکیب بندی مربوط به هر یک را تمرین کنید. لوکیشن، لوازم و لباس ها را از پیش آماده کنید و حتما بین برنامه، هدف و نحوه ژست ها به طور منسجم و با آرامش ارتباط برقرار کنید.

2) عکاسی مدلینگ تماماً درباره لباس و زیبایی است، بنابراین تمام المان های صحنه و مدل را برای انعکاس این موضوع به کار ببرید. برای مثال اگر تمرکز عکاسی مد بر لباس است، از آرایش صورت و مو برای جلوه دادن به لباس استفاده کنید، همین طور برعکس. اگر ایجاد جلوه ای تحریک کننده و فریبنده مد نظر شماست، آرایش تیره و سنگین و مدل موی کار شده شما را به مقصود می رساند، در مقابل برای بیان معصومیت و حس طبیعی بودن از رنگ های کنترل شده، آرایش ملایم و موهای طبیعی و باز استفاده کنید. چهره های غیر معمول محلی به کار جذابیت و شخصیت می بخشد، در حالی که مدل های مونث با چشم های درشت بادامی، لب های کلفت، چانه کوچک و چهره متقارن بیشتر تجاری تلقی می شوند.

3) تسلط یافتن در مبحث ژست در عکاسی مدلینگ ممکن است پیچیده باشد، با این حال می توانید به آخرین مجلات مد مردان و زنان مراجعه کنید تا هم کمی از آنها الهام بگیرید و هم دستتان بیاید که در حال حاضر چه ژست ها و حرکاتی مد است. استفاده از ژست های شکسته یا ژست هایی که بدن در آنها زاویه دار است، هم عکس را جذاب تر و به روزتر می کند و هم بدن را کشیده تر نشان می دهد.

4) استودیو مکان ایده آلی برای عکاسی مدلینگ است، زیرا عکاس می تواند به سادگی نور را تنظیم کرده و شرایط را تثبیت نماید. اگر در محیط استودیو عکاسی مدلینگ می کنید، به یاد داشته باشید که حتما تمام نواحی صحنه را نورسنجی کنید تا از ایجاد سایه های ناخواسته پیشگیری شود، ضمنا استفاده از یک نورسنج جداگانه به جای نورسنج خود دوربین، نتیجه دقیق تری به دست می دهد.

5) اگر قادر به اجاره یک استودیو و تجهیزات گران قیمت آن نیستید، می توانید در خانه شرایط مشابهی ایجاد کنید. در اتاقی که پنجره های بزرگ دارد، فضایی را خالی کنید و یک صفحه سفید، تور یا پارچه از پنجره آویزان کنید. به این ترتیب در یک روز روشن و آفتابی شما می توانید یک soft box خانگی داشته باشید که برای تسطیح متعادل نور ایده آل است.

6) اگر در نور کم یا به سمت خورشید عکاسی می کنید، ممکن است به یک منبع نور اضافه احتیاج پیدا کنید. اگر تنها چیزی که دارید یک فلاش است، به جای استفاده مستقیم، آن را طوری تنظیم کنید که به یک رفلکتور نزدیک و یا دیوار یا سقف نور بتاباند. زاویه های مختلف را امتحان کنید تا به مجموعه ای از افکت ها دست یابید و تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما و صحنه عکاسی مد مناسب تر است. حواستان به سایههای ناخواسته که ممکن است بر صورت یا بدن مدل بیفتد هم باشد.

7) عناصر عمودی برای ایجاد بیان روایی در عکاسی مد فوق العاده هستند و یکی از بهترین آنها آینه است. آینه می تواند برای بیان یک داستان در عکس استفاده شود و ضمنا ابزار موثری است که عکاس به کمک آن می تواندمدلرا از پشت و جلو نمایش بدهد. ممکن است لازم شود هنگام عکاسی با آینه نوردهی را به صورت براکت انجام دهید. مواظب باشید که خودتان، ابزار نورپردازی یا هر چیز دیگری به جز سوژه در آینه بازتاب نیابد.

8) لوکیشن، لوکیشن، لوکیشن! اگر می خواهید در عکس خود بیانی روایی داشته باشید، پیدا کردن لوکیشن مناسب بسیار مهم است. برای مثل اگر لباس و آرایش سوژه نا آرام، شدید یا فریبنده است، ممکن است یک محیط شهری برای لوکیشن مناسب باشد. در مقابل برای عکس های مد تابستانه، بهاره یا مدهای طبیعت گرا ، یک محیط روستایی، دشت، چمنزار، ساحل، جنگل یا رودخانه بهتر است.

9) در اطراف صحنه حرکت کنید و زوایایی را کشف کنید که لباس سوژه از آنها بهترین جلوه را داشته باشد. ممکن است برای ایجاد این تاثیر بالای نردبان بروید، زانو بزنید، زاویه را مایل کنید یا به سوژه نزدیک تر شوید. درباره پیامی که عکس شما باید منتقل کند فکر کنید و ترکیبی را ایجاد کنید که این پیام را تقویت کند.

10) عکاسی مدلینگ به تنهایی هم دست یافتنی است، اما می توان از کمک دوستان، اعضای خانواده یا یک هنرجوی عکاسی هم به عنوان دستیار استفاده کرد. عکاس ها معمولا به یک نفر دیگر احتیاج دارند تا رفلکتور ها را در محل مناسب قرار دهد، زاویه و تنظیمات ابزارهای نورپردازی را تغییر دهد، لباس مدل را درست کند و صحنه را تمیز نماید.

منبع:

dps

در زیر می توانید برخی از نمونه کارهای مجموعه را مشاهده بفرمایید.

مطالب مشابه:


X
همین حالا با ما تماس بگیرید
چاپ پاکت عکاسی

عکاسی دیجیتال

چاپ پاکت عکاسی

آتلیه عکاسی

عکاسی دیجیتال

ساخت جعبه عکاسی

آتلیه عکاسی

عکاسی صنعتی

ساخت جعبه عکاسی

طراحی کارت ویزیت عکاسی

عکاسی صنعتی

استودیو عکاسی و طراحی

طراحی کارت ویزیت عکاسی

طراحی لوگو برای عکاسی

استودیو عکاسی و طراحی

عکاسی مدلینگ

طراحی لوگو برای عکاسی