نمایش منو

مراحل تولید سررسید

مراحل تولید سررسید

سررسید جز یکی از کالاهای چاپی است که تولید آن کمی پیچیده است و به همین دلیل مجموعه های بسیاری به سمت تولید سررسید نمی روند .
مراحل تولید سررسید به صورت ذیل می باشد .
1- طراحی و فرم بندی صفحات داخلی
2- خرید کاغذ
3- چاپ داخله
4 – خرید جنس جلد
5 – جلد سازی
6 – تولید آستر بدرقه
7 – خرید ربان
8- خرید شیرازه
9- خرید تنظیف
10- طراحی و اجرای خدمات مورد نیاز جلد مانند لیزر ، پلاک ، طلاکوب و ...
11- صحافی سررسید
12- بسته بندی
در این بخش سعی می کنیم تمامی موارد را با جزئیات توضیح دهیم .
در این مرحله اول ابتدا می بایست نوع سررسید معین شود . نوع سررسید به این عنوان که سررسید روزانه ، هفته در صفحه ، هفته در دو صفحه و یا انواع دیگر است . سپس می بایست تعداد  صفحات ابتدایی و انتهایی که شامل اطلاعات اضافی می شود معین شود . ضریب تعداد صفحات سررسید بهتر است ضریب 16 یا 8 باشد تا مراحل دیگر کار با راحتی بیشتری پیش برود . پس از مشخص شدن تعداد صفحات کلی و نوع سررسید می بایست یک صفحه از صفحات سررسید طراحی و سایر صفحات سررسید نیز جداگانه طراحی شوند .
بعضی از مجموعه ها به دلیل عدم آشنایی با نرم افزار تولید محتوای سررسید تمام صفحات سررسید را با نرم افزارهای گرافیکی به صورت تک به تک طراحی می کنند . این امر علاوه بر زمان بر بودن درصد خطا را به طور قابل توجهی افزایش می دهد . واحد طراحی مجموعه پارت با استفاده از نرم افزار صفحه بندی سررسید و شخصی سازی آن قادرند تا ظرف مدت حداکثر 4 ساعت فایل فرم بندی شده آماده چاپ سررسید را به شما تحویل نمایند .
بعد از فرم بندی صفحات فایل ها آماده زینک شده و می بایست به بخش لیتوگرافی ارسال شوند . دو نکته در این قسمت حائز اهمیت است که باید دقت نمایید . یک اینکه ماشینی که می خواهید چاپ را با آن انجام دهید حتما به لیتوگرافی معرفی نمایید تا زینک برای آن ماشین آماده سازی شود . مورد دوم این که چنانچه تیراژ سررسید شما بالا می باشد یعنی بیش از 10000 عدد حتما به لیتوگرافی اعلام نمایید که می خواهید زینک ها سوزانده شود و زینک سوزی دارید .
بعد از آماده شدن زینک ها می بایست کاغذ سفید یا کرم مورد نیاز خود را بر اساس گرماژ مورد نظر تهیه و به چاپخانه ارسال نمایید .
در حالی که مراحل چاپ صفحات در حال انجام است می بایست در فکر تهیه جنس جلد و مهیا کردن آستر بدرقه باشید .
در تهیه جنس جلد نکات بسیاری مهم می باشند که باید برای تولید یک کار با کیفیت حتما باید آن ها را مد نظر قرار داد .
ابتدا نوع جنس باید تعیین شود . هر جنس مزایا و معایب مربوط به خود را دارد و باید دید خواسته شما چیست تا بهترین انتخاب را بتوان انجام داد .
جنس جلدهایی که به طور معمول استفاده میشوند شامل چرم مصنوعی ، ترمو ، گالینگور ، مخمل ، اشبالت و جیر می باشد .
چرم مصنوعی و ترمو از لحاظ ظاهری بسیار شبیه یکدیگر می باشند اما چند تفاوت عمده با هم دارند . اول اینکه چرم مصنوعی از لحاظ قیمت تقریبا نصف  قیمت ترمو با کیفیت است . دوم اینکه چرم مصنوعی برای داغی زدن و حک آرم و یا لیزر به هیچ عنوان مطلوب نبوده در صورتی که یکی از مزیت های برجسته ترمو داغی پذیری عالی آن است . ترمو در برابر قسمت داغی خورده تغییر رنگ داده و جلوه خاصی به سررسید می دهد . گالینگور از لحاظ هزینه ای بسیار پایین تر از چرم و ترمو می باشد البته باید به این نکته توجه کرد که برخی گالینگور ها بسته به نوع کیفیت هم قیمت چرم مصنوعی و حتی بالاتر می باشند ولی به صورت عام گالینگور ارزان تر از چرم و ترمو است .
مخمل و اشبالت بسته به نوع کیفیت قیمت های متفاوتی دارند . برای انتخاب این دو جنس حتما باید سیستم جلد سازی حرفه ای داشته باشید زیرا جلد سازی مخمل و اشبالت به دقت و تبحر بالا نیاز دارد .
بعد از انتخاب جنس جلد مورد نیاز می بایست جنس جلد را با یک ماکت از سررسید به جلدساز تحویل دهید تا سایز و عطف جلد توسط جلدساز محاسبه و تولید شود .
آستربدرقه نیز بسته به سلیقه می تواند از کاغذ کرم ، کارتی و یا فانتزی ، امباس و یا ... انتخاب می شود بهتر است گرماژ کاغذ آستربدرقه 120 گرم به بالا باشد و حداقل از100 پایین تر نباشد .
آستر بدرقه یکی از مهم ترین بخش های سررسید که چنانچه تولید کننده به دلیل تفاوت هزینه اندک آن  از کاغذ با گرماژ پایین استفاده نماید به طور حتم عمر سررسید کاهش پیدا کرده و کتاب از جلد جدا می شود .
در مرحله بعد خرید روبان ، شیرازه و تنظیف می بایست انجام و در اختیار صحاف قرار بگیرد . بعد از طی مراحل فوق کار آماده وارد شدن به مرحله صحافی می باشد . در این بخش ابتدا فرم های چاپ شده تا می شوند سپس فرم ها ترتیب شده و آستر چسبانی انجام می شود . سپس سررسید ها وارد مرحله ترتیب شده تا فرم ها ترتیب شوند . بعد از مرحله ترتیب فرم ها به هم دوخته شده و چسب کشی می شوند . سپس سررسید ها به ابعاد مورد برش شده و داخل جلد گذاشته می شوند .
یکی از مزیت های سررسید 97 پارت اتوماتیک کردن تمام مراحل تولید است . دستگاه جلدسازی اتوماتیک ، دوخت آپارات دار تمام اتوماتیک ، دستگاه داخل جلد ریز کتاب ، دستگاه گروکن دوسرکار به صورت همزمان و سایر ماشین آلات تا کنی ، دوخت و چسب کشی .
بعد از اتمام مراحل صحافی سررسید ها زیر پرس قرار گرفته تا به صورت کامل چسب آن ها خشک شود و  تاب بر ندارند . بعد از خشک شدن کامل سررسید ها داخل کارتن بسته بندی شده و آماده ارسال می شوند .


مطالب مشابه:


X
همین حالا با ما تماس بگیرید

سررسید دستیار مهندس

انواع جلد سررسید

سررسید دستیار مهندس

سررسید رومیزی

انواع جلد سررسید

سررسید زرتشتی

سررسید رومیزی

سررسید رقعی

سررسید زرتشتی

سررسید اختصاصی

سررسید رقعی

مراحل تولید سررسید

سررسید اختصاصی

جلد سررسید

مراحل تولید سررسید

طراحی روی جلد سررسید

جلد سررسید

چاپ و تولید جعبه پیتزا

طراحی روی جلد سررسید

مراحل چاپ جعبه

چاپ و تولید جعبه پیتزا

فایل لایه باز سررسید وزیری

مراحل چاپ جعبه

سررسید زیر دستی

فایل لایه باز سررسید وزیری

تولید نایلون و نایلکس تبلیغاتی

سررسید زیر دستی

روی جلد سررسید

تولید نایلون و نایلکس تبلیغاتی

تولید کارت های مغناطیسی

روی جلد سررسید

سررسید جلد نرم

تولید کارت های مغناطیسی

سررسید ظهیرالاسلام

سررسید جلد نرم

سررسید ترمو

سررسید ظهیرالاسلام

تولید لیوان کاغذی

سررسید ترمو

لت گلاسه سررسید

تولید لیوان کاغذی

سررسید و تقویم

لت گلاسه سررسید

مراحل صحافی

سررسید و تقویم

تقویم و سررسید 97

مراحل صحافی

تولید کننده نایلون تبلیغاتی

تقویم و سررسید 97

تولید کارت rfid

تولید کننده نایلون تبلیغاتی

سررسیدخشتی

تولید کارت rfid

جلد سررسید لایه باز

سررسیدخشتی

سررسید ارزان

جلد سررسید لایه باز

دانلود فایل صفحات داخلی سررسید 98

سررسید ارزان