پارت چاپ

نگاه ویژه محیط زیست به مرکب های پایه آب

undefined

در بخش چاپ انعطاف پذیر و ماشین های هلیوگراور و فلکسو به دلیل عدم جاذب بودن بستر چاپی مرکب ها و حلال ها نقش بسیار عمده و بزرگی در بخش های گوناگون از کیفیت تولید تا مسایل زیست محیطی ایفا می کنند.
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، دو نوع مرکب پایه حلال و پایه آب برای چاپ و تولید بیشترین نقش را دارند. تنها تعداد كمی از موارد چاپی هستند كه نمی توان از مركب های پایه آب به جای مركب های پایه حلال استفاده كرد.
مركب های پایه آب سهم بزرگی از بازار بسته بندی چاپ فلكسو را بدست آورده اند. بنا بر آمار انجمن تولید كنندگان مركب چاپ، مصرف مركب های پایه آب در بازار بسته بندی و چاپ در سال ١٩٩٩ سهم ٣٧ درصدی را به خود اختصاص داده است.
از جمله بازارهایی كه مركب های پایه آب در مقابل مركب های پایه حلال اولویت كامل دارد را می توان:كارتن، ساك های پلاستیكی(پلی اتیلنی) خرید،بسته های پلاستیكی چند لایه و پاكت های نامه نام برد.
دولت آمریكا در اقدامی جامع، محدودیت های بیشتر برای چاپخانه های استفاده كننده از مركب های پایه حلال ایجاد کرده و این قوانین باعث شد چاپخانه ها به دنبال استفاده از تكنولوژی ها و سایر روشهای چاپ بروند.
این اقدام به دنبال خواست آژانس حفاظت از محیط زیست آمریكا برای كاهش ورود حلال های فرار به محیط زیست صورت گرفت.
همزمان یک انتخاب برای تولیدكنندگان مركب استفاده از سیستم های پایه آب بود. مركب های پایه آب به مرور بهبود یافت و امروز مركب های پایه آب در بسیاری از عرصه ها به خصوص فلكسوگرافی سهم بزرگی بدست آورده است.
به غیر از ملاحظات زیست محیطی، مركب های پایه آب فواید دیگری نیز دارند، از جمله پایداری بیشتر در حین چاپ و کاهش خطر آتش سوزی.
ویسكوزیته ی مركب های پایه آب به دلیل سرعت تبخیر كمتر آب بسیار پایدارتر است. این مركب ها دارای حلال های فرار كمتری است و حتی می توان آنها را بدون حضورهیچگونه حلالی تولید كرد.
حال با پیشرفت تکنولوژی کیفیت این دست از محصولات نیز رشد قابل توجه ای یافته است. متاسفانه در ایران این دست از مرکب ها کمتر مورد استفاده قرار گرفته است. فرآیندی که می تواند کمک شایانی به چاپخانه دار و محیط زیست کشور نماید.

جنگ بزرگ اقتصادی با خلاقیت در گرافیک بسته بندی

undefinedخلاقیت یک فرآیند ذهنی است که شامل تولید ایده یا مفاهیم جدید و یا ایجاد ارتباط های تازه بین ایده ها و مفاهیم موجود، می شود.
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران ، از دیدگاه علمی، محصولات یک تفکر خلاق (که گاهی تفکر واگرا نیز خوانده می شود)، معمولا دارای ابتکار و تناسب و اقتضاء هستند. از دیدگاه عام و روزمره، خلاقیت صرفاً عمل ساختن چیزی جدید محسوب می شود.
یکی دیگر از تعاریف خلاقیت فرآیند شکستن پیش فرض ها و انگاشت هاست. بسیاری از ایده های خلاقه وقتی شکل می گیرند که فرد عقیده هایی که از قبل در ذهنش تشکیل شده بود را دور می اندازد و تصمیم می گیرد که راه و روشی جدید که به نظر می رسد دیگران به آن فکر نکرده اند را به کار گیرد.
طی بررسی های به عمل آمده، زیبایی و خلاقیت و نوآوری در طراحی و بسته بندی باعث جذابیت بیش از حد کالا می شود و چشم هر بیننده ای را جذب خود می کند ، موضوعی که از ابعاد گوناگون قابل بحث و بررسی است.
استفاده از خلاقیت و به وجود آوردن یک بسته بندی با طراحی زیبا تضمین کننده فروش و جذب مصرف کننده است. در ادامه به تعدادی از خلاقیت در طراحی گرافیک و بسته بندی در ذیل توجه کنید که خود گویای همین امر است.
اجرا طراحی گرافیکی در بسته بندی یک محصول، باید بتواند علاوه بر اطلاع رسانی، زیبایی و معرفی، نقش تبلیغاتی و بازاریابی را نیز برای محصول ایفا کند.

طرح هر بسته می تواند به طور مستقل مانند یک بروشور، پوستر و استند عمل کند. یعنی چنان کامل و جذاب و از روی آگاهی طراحی شده باشد تا بتواند خریداری را که محصول را نمی شناسد و در مورد آن اطلاعات کافی ندارد، ترغیب به خرید کند.
به بیان دیگر یک طراحی گرافیکی موفق برای بسته بندی باید خود، محصول خود را بفروشد. پس طراحی وگرافیک یک بسته باید اطلاع رسانی پویا و اعتماد پذیر داشته باشد.
از سوی دیگر ایجاد هویت ایرانی از طریق بسته بندی کالا را داشته باشد و دارای ویژگی نوآوری، خلاقیت، تحلیل آور و ایده دهنده باشد که متاسفانه این موضوع در ایران هم چنان مورد توجه قرارنگرفته و به همین خاطر خسارات فراوان مالی در بخش های مختلف به بار آمده و می آید.
امروزه از مهم ترین فاکتورهای فروش و موفقیت در بازار تجاری توجه به هنر طراحی و بسته بندی است. اهمیت این شاخه از هنر گرافیک تا بدانجا است که در برخی از کشورها که تولیدکننده نیستند، تنها یک طراحی خوب بسته بندی برای کالاهای وارداتی، نام آن کشور را در زمره تولیدکنندگان کالا و در نهایت صادرات آن قرار می دهد. نمونه بارز این موضوع در ارتباط با زعفران ایران اتفاق افتاده، زعفران از ایران بصورت فله خریداری می شود و در کشور اسپانیا در بسته بندی های مدرن و خلاق به جهان عرضه می گردد و شما با مراجعه به یک سوپر مارکت به راحتی با نام آشنای زعفران اسپانیا که اکنون برندی بزرگ در سراسر اروپا شده مواجه خواهید شد!
این به معنای آن است که جهان امروز تنها تشنه تولید کالا نیست بلکه این تولید هنر است که چرخه های اقتصادی را به حرکت درمی آورد.
بسته بندی و طراحی نامناسب، پایین بودن کیفیت و ابتدایی بودن بسته بندی کالاهای ایرانی، ایران را به کشور تک محصولی در صادرات تبدیل کرده است.
به خاطر بسپارید که طراحی وگرافیک بسته بندی یکی از مهمترین دست افزار های بازاریابی است و اثر بخشی آن بستگی به انتخاب بازار مورد نظر جامعه شناسی و عوامل پیرامونی منطقه دارد.

رشد عظیم چاپ دیجیتال بر اساس آمار

undefined

بر اساس آمار اسمیترز پایرا معتبرترین مرکز جهانی آمار صنعت چاپ، جهان سهم چاپ دیجیتال رشد چشم گیری داشته است.
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، بازار چاپ جهانی در حال تغییر است. بسیاری از نسخه های الکترونیکی جایگزین روش های قدیمی و از مد افتاده ی چاپ می شوند. کتاب های الکترونیکی، روزنامه ها و مجلات آنلاین، روز به روز بخش قابل توجهی از بازار را در دست می گیرند.


چاپ دیجیتال در حال حاضر بیشترین سهم در بازار جهانی را به خود اختصاص داده است به ویژه در حوزه گرافیک. طبق گفته اسمیترز پایرا سهم چاپ دیجیتال از کل بازار دو برابر شده است به طوریکه میزان آن از 9.5 درصد در سال 2008 به 19.7 درصد تا سال 2018 رسیده است.
اگر چاپ بسته بندی را در نظر نگیریم این میزان از 23.5 درصد در سال 2012 به 38.1 درصد تا سال 2018 می رسد. چاپ دیجیتال به طور کلی سهم بسیار بیشتری را از آن خود می کند چرا که با استفاده از کارپردازان چاپ، کارایی محصولات افزایش یافته است. در حالی که چاپ و بسته بندی هر دو جهانی هستند، تحولات این بازار - بسته به نوع منطقه - بسیار متفاوت با مناطقی است که انتقالتکنولوژی و یا تجهیزات دست دوم در آنجا به تازگی در حال ظهور است.


بسیاری از مصرف کنندگان جهانی چاپ به وسیله تبلیغات، ناشران و خریداران چاپ بسته بندی خواستار کیفیت بالا و محصولات سازگار در همه جا هستند.

شرکت کانن دومین نسخه از پورتفولیوی خود با نام ایمیج رانر ادونس (imageRUNNER ADVANCE) را روانه بازار نمود

undefined

شرکت کانن در ارائه تجهیزات تصویربرداری جزو شرکت­های پیشرو در سطح جهان است و امروز اعلام کرد که بروزرسانی قابل توجهی بر روی تجهیزات نسل سوم خود با نام ایمیج رانر ادونس انجام داده است. نسخۀ دوم از پورتفولیوی شرکت کانن ترکیبی از آخرین فناوری­های به کار رفته در بخش نرم ­افزاری و سخت­افزاری این دستگاه است که امنیت و همچنین اسنادی با ثبات و ماندگاری بیشتر را برای کسب و کارهای مختلف ارائه می­ نماید.

 


پورتفولیوی جدید رانر ادونس روی پلتفرم یونیفاید فیرموار (Unified Firmware Platform – UFP) عمل می­کند که پیشنهاد بر این است تا از کاربران و مدیران باتجربه برای این کار استفاده شود. قبل از ظهور عکس و تصاویر اگر نظارت دقیقی روی آنها صورت بگیرد هم در زمان و هم در هزینه­ها صرفه­ جویی خواهد شد. با بهره­گیری از آخرین ویژگی­ها و بروزرسانی­ها روی این تجهیزات، دستگاه­هایی کاملا عملکردی و کاملا ایمن با حداقل ورودی از طریق کاربران ارائه گردیده است. به لطف فناوری UFP، مشتریان اطمینان خاطر دارند که سرمایه­ گذاری ایمنی دارند و با هر بروزرسانی، نیازی به تغییر ناوگان دستگاه نخواهند داشت.

 


نسخۀ دوم از پورتفولیوی ایمیج رانر ادونس با استفاده از فناوری ابری با دیگر تجهیزات اداری متصل شده و طیف وسیعی از مدل­ها وجود دارد که مناسب هر یک از نیازهای مشتری می­باشد. این پورتفولیو دارای یک ابزار اسکن قوی با نام uniFLOW Online Express است که از طریق فناوری ابری به مدیریت خروجی­ ها می­پردازد و همچنین دارای ابزار احراز هویت با نام یونیورسال لوگین منیجر (ULM) می­باشد. گزارش­های آمادۀ زیادی روی پورتال uniFLOW Online Express وجود دارند و با استفاده از آنها به راحتی می­توان گزارش­های گرافیکی متنوعی ارائه نمود. داشبورد این دستگاه به شما اجازه می­دهد تا بر اساس نیازهای خود موارد مختلف را بکشید و رها کنید و روی پرینت، اسکن و کپی نهایی آنها را مشاهده نمایید و گزارش­های دقیق­تری برای خود مهیا نمایید. این ابزار به سرپرستان این اجازه را می­دهد هزینه­ های مربوط به کپی، پرینت، فکس و اسکن هر فرد سازمانی را بصورت مجزا تعیین نمایند.

 


پورتفولیوی بروزرسانی شدۀ ایمیج رانر ادونس را می­توان با دیگر ابزارها و تجهیزات مدیریت اسناد نظیر uniFLOW و Therefore™ Online ادغام نمود. اتصال صحیح ابری به شما اجازه می­ دهد تا اسناد خاص و مورد نیاز خود را تهیه نمایید. نصب آسان و مدیریت صحیح این تجهیزات موجب می­شود تا به فناوری­های ابری مدرن دست یافت و فرایندهای تجاری ساده ­سازی شده و همچنین با افزایش تمرکز کارکنان روی فعالیت­های اصلی موجب افزایش بهره­ وری شد.

 


ابزارهای uniFLOW Online Express و uniFLOW Online همچنین می­توانند سخت­افزارهای متنوع کانن را پشتیبانی نماید که شامل محصولات imageRUNNER C3000 و i-SENSYS می­شود که در سال 2017 روانه بازار شده­اند و همچنین محصولات جدید سیاه و سفید i-SENSYS که امسال معرفی شده­اند. همه این قابلیت­ها سبب شده تا شرکت کانن بتواند طیف وسیعی از تجهیزات خود را در سال 2018 روانه بازار نماید.

 


ورود به سیستم با احراز هویت کاربر توسط دستگاه بدین معنی است که حتی کارهایی که از طریق موبایل برای دستگاه ارسال می­شوند نیز امنیتشان بررسی می­شود و سپس باز و اجرا می­گردند. برای جلوگیری از درز اطلاعات حساس می­توان برخی از عملکردهای دستگاه را غیرفعال نمود و در عین حال در صورت باقی ماندن اطلاعات اسناد اسکن شده روی دستگاه، علائم هشدار دهنده کاربر را از این موضوع آگاه می­سازند. ابزار uniFLOW Online Express دید کاملی نسبت به فرایندهای چاپ ارائه می­دهد و مدیران را قادر می‌سازد تا هزینه­ های چاپ را مدیریت نمایند و یا محدودیت­هایی برای دسترسی به دستگاه و عملکردهای آن برای افراد و گروه خاصی تعیین نمایند. افراد بیرون از شرکت نیز می­توانند بدون دسترسی به شبکه داخلی شرکت، چاپ خود را با امنیت بالا انجام دهند.

 


نسخۀ دوم از پورتفولیوی imageRUNNER ADVANCE می­تواند خرابی­ ها را به حداقل رسانده و همچنین تداخل کارهای اداری را بسیار کاهش دهد. به لطف وجود کنسول مدیریتی imageWARE، کاربران می­توانند وضعیت دستگاه و مواد مصرفی را چک نمایند. بعلاوه، کارکنان می­توانند با امنیت بالا و در حال حرکت با ارسال اسناد خود از طریق موبایل به دستگاه، آنها را چاپ نمایند. پورتفولیوی imageRUNNER ADVANCE راه­های مختلفی نظیر استفاده از کد QR، NFC و بلوتوث، برای اتصال تجهیزات هوشمند ارائه می­ دهند که انرژی کمتری مصرف نموده و از بیشتر برنامه­ های رایج نظیر Google Cloud Print و Airprint و Mopria پشتیبانی می­ کنند.

 


آجای کومار (Ajay Kumar)، مدیر بازاریابی بخش خاورمیانۀ شرکت کانن گفته است که: در شرکت کانن، مشتریان ما نیازمند امنیت بیشتر برای محافظت از داده­ها و اطلاعات خود در برابر استفاده­های غیرمجاز و ناخواسته هستند تا خطر درز اطلاعات به کمترین میزان خود برسد. تعهد ما تداوم در ارائۀ نوآوری­ های جدید و ارائۀ تجهیزاتی با قابلیت اطمینان بالا است که نتیجۀ توجه به نیازهای مشتریان بوده و ما برای توسعۀ بهترین راه ­حل­ها، همیشه به دنبال بازخورد کارایی تجهیزات خود هستیم.

 


محصولات نسخۀ دوم imageRUNNER ADVANCE بخشی از یک فناوری­های برتر هستند که برندۀ جایزۀ سال A3 MFP از لابراتوار Keypoint intelligence – Buyers Lab (BLI) برای سومین سال متوالی شده ­اند. انجمن BLI در بخش تجهیزات تصویرسازی از روی اسناد و نرم­ افزارهای مربوطه در سطح جهان پیشرو بوده و هر سال به بهترین تولیدکننده که دارای برترین خط تولید باشد جایزۀ افتخاری تقدیم می­کند.

 


دیوید سوئیتنام (David sweetnam) مدیر تحقیقات و خدمات آزمایشگاهی BLI می­گوید:" مدل­های موجود در دستۀ A3 MFP شرکت کانن به مدت سه سال است که با قدرت عمل نموده و در حوزۀ خود مورد احترام همگان هستند. هر یک از دیگر مدل­های رایج به سادگی توسط BLI تست شده و عناصر آن جایگزین شده و تبدیل به تجهیزاتی با کارایی بسیار بالا و قابل اطمینان شده و تست­های آزمایشگاهی را به خوبی پشت سر می­گذارند. تعهد ما تداوم در ارائۀ نوآوری ­های جدید و ارائۀ تجهیزاتی با قابلیت اطمینان بالا است که نتیجۀ توجه به نیازهای مشتریان بوده و ما برای توسعۀ بهترین راه­حل­ها، همیشه به دنبال بازخورد کارایی تجهیزات خود هستیم."

 


آجای کومار اضافه کرد که ما مفتخریم به دریافت جایزۀ BLI برای مدل­های A3 MFP برای سومین سال پیاپی. در اداره­های آتی، مهم­ترین مسئله محافظت از محیط چاپ خواهد بود. ما افتخار می­کنیم که به توسعۀ ایمنی، راهکارهای نوین و فرایندهای اداری می­پردازیم و به شرکت­ها در رسیدن به کارایی مورد نظر و اطمینان­ بخشی بالا کمک می­ نماییم.

سری جدید imageRUNNER ADVANCE از ماه فوریۀ 2018 در دسترس خواهند بود و همچنین uniFLOW Online Express نیز از تاریخ آوریل 2018 بصورت رسمی عرضه خواهد شد.

 هزینه تولید سررسید و سالنامه در خدمت مدرسه سازی

undefined

بانک ها که از مشتریان بزرگ خرید سر رسید و سانامه هستند امسال در یک اقدام همانگ و قابل توجه هزینه این بخش را به ساخت ومدارس در مناطق مختلف از جمله مناطق زلزله زده اختصاص داده اند.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، بانک پارسیان از ماه های پیش در قبوض مختلف خود اعلام نموده بود که برای امسال هزینه تولید سررسید را به این کار اختصاص خواهد داد.

در پی وقوع زلزله در استان کرمانشاه و ویرانی مدارس در این استان ، بانک دی در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی، بودجه تولید سررسید و تقویم سال 1397 خود را به ساخت سه باب مدرسه برای دانش آموزان مناطق زلزله زده این استان اختصاص داد.

بانک دی همه ساله بخشی از هزینه‌های تبلیغاتی خود را به تولید تقویم و سررسید اختصاص میداد اما با توجه به تصمیم شبکه بانکی مبنی بر کمک به بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه برای سال 1397 در اقدامی مسئولانه و انسان دوستانه تمامی هزینه‌های تولید تقویم و سررسید خود را به ساخت سه باب مدرسه در روستاهای چشمه نظامی، بان افشان و پیران اختصاص داد.

گفتنی است این مدارس در حال ساخت بوده و در نیمه نخست سال 1397 افتتاح خواهد شد.

شرکت Durst پلتفرم فناوری نسل آینده P5 را روانه بازار نمود

undefined

فناوری P5 شامل چاپگرهای نسل جدید همراه با نرم­افزار جدید و برنامه­های در حال توسعه می­باشد. این فناوری دارای حالت­های پیشرفته، رابط کاربری کاربر با محیط عملیاتی و قابلیت سرویس ­دهی از راه دور است. همه چیز با هدف افزایش کارایی و افزایش زمان کارکرد تجهیزات به همراه انعطاف­ پذیری بی­ نظیر در رسانه و انجام کار، صورت گرفته است.

طراحی صنعتی و مدرن دارست، که در ابتدا توسط شرکت معروف اوتل اِیچر (Ottl Eicher) توسعه یافته است، با معرفی فناوری P5 گامی رو به جلو برداشته است. یک استودیوی طراحی واقع در شهر مونیخ، نظرات بسیاری از مشتریان و کاربران را زیر نظر داشته تا خواسته­های آنان را در قالب یک مفهوم جدید ارائه نماید. این امر با معرفی فناوری P5 دست­یافتنی شده و در بسیاری از خطوط تولید شرکت دارست در آینده تأثیرگذار خواهد بود.

در مقایسه با معیارهای صنعتی، مدل جدید P5 تقریبا 70% بیشتر از بقیه بهره­وری دارد. با ارائۀ آخرین نسخه از صفحات نازل (nozzle) MEMS از سوی بخش داده و الکترونیک شرکت دارست، سیستم­های چاپی با سرعت بسیار بالا، دقت فوق ­العاده و با اعتباری در سطح عملکرد صنعتی معرفی می­ گردد.

ویژگی­های فناوری Durst P5:

قابلیت چاپ در دو فاز، بیش از 240 مترمربع در ساعت با وضوح 1200 dpi

کیفیت چاپ افست با سایز قطره­ای 5 pcl

پلتفرم اطلاعات تحلیلی دارست برای تعمیر و نگهداری انحصاری و دقیق ماشین و مصرف داده برای تضمین بالاترین عملکرد

جریان کاری دارست، که ارائه دهندۀ یک مجموعه از اپلیکیشن­های پیشرفته برای چاپگرهای شرکت دارست به همراه ویژگی­های منحصربفرد – مافوق عالی.

دارست فوتوتکنیک – Durst Phototechnik AG 2

کریستف گمپر (Christoph Gamper) مدیر اجرای گروه صنعتی دارست می­گوید: پلتفرم جدید P5 شامل نرم­افزار کاربردی و ابرازهای خدماتی پیشرفته است که نشان­دهندۀ راهبرد کلیدی ما برای سرمایه‌گذاری­های بیشتر در زمینۀ فناوری چاپ در ابعاد بزرگ می­باشد. ما باور داریم که کاوش­های زیادی در فضای این بازار انجام شده و فناوری P5 250 HS اولین محصول قطعی ما در این حوزه است. در یک جهان یکپارچه، چاپگرها نیاز به تغییر دارند. ما با استفاده از گروه P5 ابزارهایی برای تغییر و سود بیشتر ارائه نموده­ایم و ما متعهدیم که این راه را ادامه دهیم تا نوآوری چشم­گیری در بازار چاپ در ابعاد بزرگ ارائه نماییم.

 Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com