پارت چاپ

جایگاه مرکب ایرانی در بازار صنعت چاپ کشور

undefined

با توجه به تمرکز صنعت چاپ ایران و تهران بر چاپ افست این بحث پیرامون مرکب های افست و میزان واردات و تولید آن ارایه می گردد.

آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، در آخرین سال تحریم مرکب ساخت داخل، افزایش قیمتی قابل توجه پیدا کرد.

این در حالی بود که به گفته شرکت‌های تولیدکننده نسبت فروش مرکب ایرانی به خارجی ۷۰ به ۳۰ است . رشد نسبی کیفیت تولید مرکب های ایرانی نسبت به برخی مرکب‌های وارداتی از آسیای شرقی قابل توجه بود اما عدم تبلیغات یا کم توجه ای به این مقوله نتوانست رونق مناسب برای مرکب ایرانی ایجاد کند.

اگر به سراغ چاپخانه‌ها برویم از اعتماد نکردن به مرکب ایرانی می‌شنویم. چاپخانه‌دارها معتقدند مرکب مصرفی خود را از نوع وارداتی تامین می‌کنند؛ چرا که با تولید داخل نمی‌توانند به کیفیت مطلوبشان دست پیدا کنند.

هرچند به گفته آنها در بعضی از رنگ های ساختنی چون قرمز، گلی و آبی آسمانی از مرکب ایرانی راضی‌اند.

تولیدکنندگان مرکب ایرانی تقریبا ۴۵۰۰ تن مرکب تولید می‌کنند. با این وجود این حجم وسیع از تولید داخل، چاپخانه‌دارها کماکان مرکب وارداتی را ترجیح می‌دهند.

چاپخانه داران مرکب وارداتی را به نسبت قابل قبول تر و با کیفیت تر با تولید خود می‌دانند و دلایل این انتخاب را کیفیت بالا، زود خشک شدن، همخوانی با الکل و نوردها، خوب نشستن روی کار و شیشه نشدن(خشک نشدن) می‌دانند.

با این حال به نظر می‌رسد از میان مرکب‌های ایرانی رنگ‌های خاص و ساختنی نسبتا بهتر از رنگ های اصلی است. برخی  معتقدند در مرکب‌های ایرانی بسیار رقیق بوده و در چاپ با مشکل زمینه آوردن کار چاپی مواجه می‌شوند.

علاوه بر آن این مرکب روی مقوای گلاسه هم دیر خشک می‌شود و مشکل پشت زدن را به همراه دارد.گله‌مندی چاپخانه‌داران از مرکب تولید داخل بیانگر کیفیت پایین این محصول است.

اکنون سالهاست که مرکب مورد نیاز چاپخانه‌داران از واردات این محصول تامین می‌شود. کیفیت مرکب ایرانی به حدی نازل شده که با وجود قیمت ارزان‌تر، چاپخانه‌داران استفاده از مرکب خارجی را به‌صرفه‌تر می‌دانند و خرید مرکب گران‌تر را ترجیح می‌دهند.

حال با توجه به شرایط ایجاد شده برای بازارهای اقتصادی ایران و رفع تحریم ها مطمئنا حضور شرکت های خارجی پررنگ تر از همیشه خواهد شد و تهدید بزرگی برای کارخانه ها تولید کننده داخلی خواهد بود.

تجهیز تکنولوژیکی، افزایش کیفیت محصولات برابر با استاندارهای بین المللی، جذب سرمایه گذار و پارتنر های صاحب نام از جمله راه کارهایی است که اگر از سوی تولیدکنندگان مرکب ایرانی اتخاذ نشود روندی ناخوشایند در پی خواهد داشت.

نگاهی به مرکب های فلکسو در پروسه چاپ

undefined

با توجه به ماهیت روش چاپ فلکسوگرافی و شرایط و نیروهای وارده به مرکب در این روش چاپی، مرکب های فلکسو در پروسه چاپ باید بطور عام خواصی داشته باشند.
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، ویژگی هایی که مرکب های فلکسو در پروسه چاپ باید از آن برخوردار باشد در ادامه به شرح ارایه می شود.

1. جریان پذیری(fluidity):
مرکب فلکسوگرافی باید به خوبی جاری شود. چون در این روش چاپ، عموما مرکب از داخل محفظه مرکب به داخل مرکبدان پمپ می شود . و از آنجا به روی سیلندر و کلیشه ودر نهایت زیرایند(سطح چاپی)منتقل می شود. در تمام این مراحل ، مرکب باید بخوبی جاری شود و به اصطلاح فلو داشته باشد. وگرنه چاپ با مشکل مواجه می شود.

2. گرانروی (viscosity):
ویسکوزیته مرکب در فلکسو گرافی خیلی مهم است. برای حفظ دانسیته چاپ، باید انرا تحت کنترل در آورد. ویسکوزیته مناسب به پارامتر های زیادی مانند سرعت نورد ،نوع زیرآیند،روش اندازه گیری،دما،مخلوط حلال ،و ضخامت چاپ دارد.

3. انتقال (transfer):
مرکب باید به نحو مطلوبی از مرکبدان به روی زیرآیند (سطح چاپی) نهایی منتقل شود. لذا میزان چسبندگی مرکب بر روی نورد ها،کلیشه و سطح چاپی،اثر زیادی روی مقدار مرکب انتقال یافته دارد. در اجزاء مرکب، رزین بیشترین تاثیر را روی میزان چسبندگی مرکب دارد. علاوه بر این انرژی سطحی زیرآیند نیز می تواندروی انتقال مرکب اثر بگذارد. هرچه انرژی سطحی زیرآیند بیشتر باشد ،انتقال مرکب بهتر صورت می پذیرد.

4. قدرت رنگی(colour and strengh):
قدرت رنگی چاپ فلکسو گرافی ، به ضخامت فیلم مرکب چاپ شده روی زیرآیند و نوع و غلظت رنگدانه بکار رفته در فرمولاسیون مرکب دارد. ضخامت فیلم تر چاپی عمومابین ١٢ تا ١۵میکرون متغیر می باشد . که این تغییر به نوع نورد، روش اندازه گیری و عملکرد چاپچی بستگی دارد. بطور متوسط ضخامت فیلم در فلکسوگرافی کمتر از گراور است. ولذا به یک مرکبی با قدرت رنگی بالاتر نیاز است تا به چاپ مورد نظر رسید. چون ضخامت فیلم مرکب در طول چاپ خیلی متغیر است. در عمل باید مرکبی با ویسکوزیته بیشتر و قدرت رنگی بالاتر طراحی کرد، تا چاپچی بتواند با افزودن حلال و ورنی به چاپ مورد نظر برسد.

5. جنس کلیشه(stereo composition):
جنس و مواد بکار رفته در ساخت کلیشه،اثر زیادی روی انتخاب نوع حلال بکار رفته در مرکب دارد. تا حلال باعث خرابی کلیشه نشود. آب و الکل عموما با تمام کلیشه ها سازگار است ولی گاهی با توجه به جنس خاص کلیشه باید حلال های مناسب تر بکاربرد.

6. مشخصات چاپ:
با توجه به نوع طراحی چاپ، مرکب علاوه بر تامین شید رنگی مورد نیاز باید براق ، مات، شفاف و غیر شفاف باشد. همچنین کلیشه ممکن است هافتون دار باشد و لذا مشخصات مرکب روی کیفیت چاپ اثر بگذارد. مرکب دراین موارد باید جریان پذیری خوب ، خیس سازی خوب و بازحل شوندگی خوب روی کلیشه داشته باشد. همچنین مرکب، علاوه بر انتقال خوب از نوردها وکلیشه بروی زیرآیند، باید روی زیرآیند بسرعت خشک شود. بعبارتی درمرکب باید یک موازنه ی خوبی بوجود بیاید،که روی نورد و کلیشه خشک نشود ولی روی زیرآیند بسرعت خشک شود. تا سرعت چاپ بالا برود ودر صورت نیاز چاپ مجددی روی چاپ قبلی انجام شود. لذا نوع دستگاه چاپ و روش چاپ و سرعت و ویزگی های چاپ روی طراحی فرمولاسیون چاپ اثر می گذارد.

7. چسبندگی و کاربرد نهایی (adhesion and end user):
نوع زیر آیندی که چاپ روی آن انجام می شود ،در فرمولاسیون مرکب نقش زیادی دارد. مثلا در چاپ روی کاغذ ،چسبندگی با نفوذ مرکب به داخل کاغذ ایجاد می شود. ولی در زیر آیند های غیر جذبی مانند پلاستیک ها چسبندگی با موارد دیگری همچون پیوند های شیمیایی و فیزیکی و خیس سازی(wetting) بین سطح چاپی و مرکب بوجود می آید. شرایط کاربرد نهایی چاپ نیز در فرمولاسیون مرکب نقش زیادی دارد.مثلا در بسته بندی ها مقاوت حرارتی مهم است و درچاپ برعکس ،عدم حل شوندگی مرکب در لاک و چسب مهم است. یا در کاربرد های مختلف ،زیرایند باید در برابر عواملی مانند آب ، روغن ها ، چربی ها، صابون، شوینده ها و ... مقاومت کند.

استراتژی رنگ در اسناد امنیتی

undefined

رنگ به عنوان مهمترین عنصر بصری در گرافیک اسناد امنیتی است که هم ارزش زیبایی شناسی و روان شناختی دارد و همچنین نحوی در بحث امنیتی، جنبه کاربردی آن را بررسی کرد.
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، رنگ ها در اسناد مختلف به شکل رنگ چاپی (مرکب) به کار می روند که برای عموم مردم ملموس است و هم به صورت اپتیکی قابل مشاهده هستند. منظور از رنگ های اپتیکی، انواع سازه های نوری مثل هولوگرام ها (با تنوع فراوانی که در رنگ و نوع فویل دارند) است که دارای چرخش نوری و رنگ های اپتیکی جذابی هستند.
شایان ذکر است که ایجاد هارمونی رنگ در اسناد امنیتی، به خصوص اسناد بانکی (اسکناس و چک پول) بسیار دشوار است. چرا که هماهنگی بین تمام ویژگی های امنیتی طراحی شده، برای یک پارچه دیده شدن بخشی از وظایف رنگ است و بیننده نباید آیتم ها را مجزا ببیند. علاوه بر این، رنگ ها در اسناد باید حس امنیت را در مخاطب ایجاد کنند به همین دلیل همیشه از رنگ های خاموش و سنگین برای طراحی اسکناس ها استفاده می شود.
نکته دیگر در طراحی اسکناس ها و چک پول ها، کنتراست و اختلاف فام هر اسکناس با اسکناس دیگر است. به این مفهوم که کل رنگ یک اسکناس باید آن را از سایر اسکناس ها مجزا کند که در نگاه اول، بدون توجه به طرح و ارزش عددی آن، از رنگ آن قابل تشخیص باشد.
از لحاظ کاربردی رنگ ها قابل استفاده هستند و امنیت سند را نسبت به سیستم های کپی و اسکن تضمین کند. برای دست یابی به این مهم، نرم افزار های طراحی موجود و معتبر (مثل JURA و FORTUNA) ، یک چارت رنگی به طراح ارایه می دهد که با قرار دادن آن رنگ ها در کنار هم، ترکیبی متضاد به وجود می آید که اسکنر ها و دستگاه های کپی به علت دیجیتال بودن سیستم کاری، توانایی بازسازی آن ها را ندارند.
در واقع دستگاه ابتدا یک رنگ بازسازی می کند، ولی رنگ بعدی (طبق چارت نرم افزار) که بلافاصله پس از آن چاپ شده است را نمی تواند بازسازی کند، چرا که این دو رنگ، مکمل یک دیگر هستند و عناصر سازنده آن ها به شدت متفاوت است. در نهایت دستگاه با هر میزان دقت، در بازسازی این دو رنگ دچار مشکل می شود.

نگاهی به تفاوتهای چاپ افست و دیجیتال

undefined

با نگاهی به توسعه ماشین آلات صنعت چاپ در همه بخش ها شاهد آنیم که دیجیتال و دیجیتالیسم روز به روز توسعه و گسترش یافته است و به نوعی انقلاب دیجیتال به سکوی اول این صنعت نزدیک تر از همیشه است.
آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران،اما در ایران چاپ دیجیتال تعریف خاصی بخود گرفته است و بیشتر به سمت نشر کتاب و واژه چاپ و کپی برای مخاطب تداعی می گردد.
در این مقال به بررسی تفاوت های چاپ دیجیتال یا رقمی با روش چاپ افست می پردازیم،تفاوت اصلی بین چاپ دیجیتال و روشهای سنتی چاپ مثل لیتوگرافی و چاپ افست، فلکسوگرافی، گراور، یا لترپرس در استفاده نکردن از پلیتهای چاپ است که در نتیجه مراحل آماده سازی پیش از چاپ سریع تر و ارزان تر هستند.
مرسوم ترین روشها شامل چاپگرهای جوهرافشان و لیزری هستند که پیگمنت یا تونر را بر روی زمینه های متنوعی همچون کاغذ، کاغذ عکاسی، کانواس یا بوم، چوب، فوم، شیشه، سنگ و ... می‌نشانند.
در بیشتر فرآیندهای چاپ دیجیتال جوهر یا تونر همچون روشهای سنتی در داخل کاغذ نفوذ نمی‌کنند بلکه لایه نازکی بر روی سطح تشکیل می‌دهند و در برخی سیستمها ممکن است برای تثبیت آنها بر روی زمینه از مواد اضافی و پوششی که توسط فرآیندهای حرارتی یا تابش یووی افزوده می‌شوند نیز استفاده گردد.
تفاوتهای اساسی
چاپ دیجیتال با سایر روشهای چاپ مثل چاپ افست و یا لتر پرس دارای تفاوت اساسی است. برخی از این تفاوت‌ها به شرح زیر است:
به دلیل حذف مراحل پیش از چاپ شامل آماده سازی و لیتوگرافی، فرآیند چاپ دیجیتال کوتاه تر است.
در چاپ دیجیتال هزینه چاپ به تعداد نسخه‌های چاپی ارتباطی ندارد و برای هر برگ چاپ شده مقدار ثابتی است.
در این روش میزان مواد باطله شامل کاغذ و مواد شیمیایی کمتر است چون نیازی به رسیدن به رنگ و یا تنظیمات حین چاپ وجود ندارد.
چاپ دیجیتال در هر دور چاپ می تواند تصویر و متن متفاوتی را چاپ کند چون در این روش از پلیت استفاده نمی شود.
نزدیک ترین عدد که برای نرخ برابر چاپ دیجیتال و افست پیش بینی شده نسخه 490 چاپی است، بعبارتی هزینه تولید در این عدد برابر می شود.

چگونه کاغذ مناسب را انتخاب کنیم؟

undefined

آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران؛ روزی روزگاری آینده‌نگرها و روزنامه‌نگاران فنی با اطمینان کامل پیش‌بینی کردند که ورود اداره بدون کاغذ امری قطعی و قریب‌الوقوع خواهد بود. با وجود اینترنت، ایمیل و وسایل الکترونیکی نوظهوری همچون کتابخوان‌های اینترنتی و تبلت‌های الکترونیکی چه نیازی به کاغذ پرهزینه و بی‌دوام خواهد بود؟
دریغا که واقعیت، بسی متفاوت از این پیش‌بینی از آب درآمد؛ زیرا که حضور رایانه‌ها و وسایل ارتباطی الکترونیکی در هر مکان حتی یک ذره میزان استفاده از کاغذ را کاهش نداده است. به جای این‌که نامه یا گزارشی را فقط یک‌بار و بر روی یک صفحه تایپ کنیم، تنها با انتخاب گزینه «چاپ» تعداد نسخه‌های فراوانی را از آن چاپ می‌کنیم و یا این‌که صفحات وب را با همه قسمت‌های اضافی تبلیغاتی و منوهای آن چاپ کرده و در مسیر خود به خانه آن‌ها را می‌خوانیم.
اما مسأله مهمی که افراد با آن مواجه‌اند، این نیست که آیا بر روی کاغذ چاپ کنند یا نه. بلکه این است که بهترین نوع کاغذ برای چاپ چیست؟
«صرفاً بستگی دارد...»؛ این بهترین پاسخ این سؤال است.

اصول مقدماتی کاغذ
کاغذ چاپی انواع و اقسام گوناگونی دارد و هر کاغذی را نمی‌توان برای هر نوع چاپگر مورد استفاده قرار داد. چه بسا کاغذی برای هدف خاصی کاملاً مناسب باشد، اما اصلاً به درد کار دیگری نخورد.
کاغذهای مورد نیاز برای چاپگرهای اداری به دو دسته مشخص کلی تقسیم می‌شوند: کاغذ نوری و کاغذ غیرنوری. در این‌جا می‌خواهیم در مورد کاغذ غیرنوری که مناسب با هر هدفی است صحبت کنیم. هر کاغذ بر حسب چهار نوع معیار درجه‌بندی می‌شود:

1. درخشندگی: درخشندگی به میزان سفیدی یا انعکاس کاغذ گفته می‌شود. کاغذهای تجاری ارزان‌قیمت دارای درخشندگی کمی هستند و این بدین‌معناست که بین کاغذ و مرکب/تونر تضاد (کنتراست) کمی وجود دارد. به عبارت دیگر، نقاط سفید آن‌چنان سفید به نظر نمی‌آیند و نقاط سیاه نیز از میزان تیرگی کافی برخوردار نیستند.
درخشندگی کاغذ با مقیاسی با شماره 1 تا 100 سنجیده می‌شود. 80 پایین‌ترین میزان تجاری و 100 بالاترین میزان است. البته قابل ذکر است که همه تولیدکنندگان کاغذ از یک مقیاس ایزو (ISO) استفاده نمی‌کنند؛ لذا گرچه ممکن است که درجه درخشندگی کاغذ یک سازنده با دیگری قابل مقایسه نباشد، اما قاعده کلی این است که هرچه این شماره بالاتر باشد، کاغذ درخشان‌تر (بهتر) است. درخشندگی متوسط برای کاغذ فتوکپی 92 است، ولی این میزان برای کاغذ اعلاء ممکن است 96 یا 97 باشد.

2. کدری: کدری به میزانی گفته می‌شود که نور از میان کاغذ عبور می‌کند. اکثر کاغذها از میزان شفافی و ماتی خاصی برخوردارند؛ به‌گونه‌ای که اگر آن‌ها را در مقابل نور قرار دهید، می‌توانید طرف دیگر آن را ببینید. برخی از کاغذهای ارزان‌قیمت دارای میزان کدری بسیار پایینی هستند، به‌گونه‌ای که حتی بدون در معرض نور قرار دادن، می‌توانید نوشته‌های طرف دیگر را ببینید.
به همین‌دلیل کاغذی که میزان کدری کمی دارد، برای چاپ دو رویه اصلاً مناسب نیست. همانند معیار درخشندگی، قاعده کلی این است که هرچه درجه کاغذ بالاتر باشد (گران‌تر باشد)، میزان کدری آن بالاتر است. برخلاف درخشندگی، برای کدری مقیاس اندازه‌گیری خاصی وجود ندارد ولی اکثر تولیدکنندگان با اصطلاحات پایین، متوسط و یا بالا میزان کدری کاغذهای خود را توصیف می‌کنند.

3. وزن: وزن به میزان سنگینی یا ضخامت کاغذ گفته می‌شود. کاغذ ضخیم به‌گونه‌ای است که بسیار باکیفیت و مهم جلوه می‌دهد، در حالی‌که کاغذ نازک دارای میزان شفافی و ماتی بیشتری است و به‌گونه‌ای کم‌ارزش و ارزان جلوه می‌کند و این حس را به ما القا می‌کند که مطلب نوشته شده در آن کم‌اهمیت است. این نوع کاغذ، قیمت ارزان‌تری دارد و به مدت طولانی‌تری می‌توان آن‌را نگهداری کرد. میزان وزن کاغذ بر حسب پوند سنجیده می‌شود.

4. بافت: بافت - سطح و یا صافی کاغذ - به حالت ظاهری و صافی کاغذ گفته می‌شود. بسته به عوامل گوناگون (همچون نحوه ساخت کاغذ، مواد بازیافتی به‌کار برده‌ شده/نشده در آن، روکش‌شدگی/نشدگی آن) کاغذ می‌تواند نرم یا صاف، زبر یا دانه‌دانه و یا مات یا ابریشمی باشد.
بافت بر میزان و نحوه جذب مرکب یا تونر تأثیر می‌گذارد. قاعده کلی امر این است کاغذهای صاف در چاپگرهای لیزری و جوهرافشان عملکرد بهتری دارند، اما کاغذهای بافت‌دار برای نوشته‌های دستی و یا موقعیت‌های خاص همچون کارت‌دعوت‌های عروسی و یا تولدها مناسب‌اند.

اهالی صنعت چاپ برای پساتحریم برنامه ریزی کنید

undefined

روز شمار تحریم های ایران به آخرین ورق های خود رسیده و بزودی سونامی اقتصادی تمام بخش های صنعت و بازرگانی ایران را در خواهد نوردید.

آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، در این میان بخش های مختلف صنعت و بازرگانی با برپایی کلاس های آموزشی آمادگی نسبی برای این سونامی بزرگ تدارک دیده اند، اما متاسفانه صنعت چاپ مخصوصا در پایتخت نه تنها آموزشی و آگاهی در این راستا ندیده و نداشته بلکه حواشی و اختلافات داخلی برخی هیات مدیره ها یاس و نا امیدی را بیشتر از پیش به این جامعه القا می کند.

نکته اینجاست که این بار موضوع بسیار جدی تر از همیشه است، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی روند تحریم ها از سوی کشورها به بهانه های مختلف یکی پس از دیگر گسیل داشته شد و اقتصاد ایران با همه ی ناجوانمردی های سیاسی و اقتصادی روی پای خود ایستاد.

اکنون بزنگاهی بزرگی برای صنعت و صنعتگران ایرانی ایجاد شده که نیازمند آموزش و تدارکی عظیم است، تدارکی که متفاوت تر از هست و متاسفانه در صنعت چاپ هنوز تدبیر نشده است.

وظیفه رسانه، اطلاع و اعلام این وضعیت به اهالی است، اهالی که اکنون مورد بی توجهی تشکل های مربوطه خود قرار گرفته اند تا در این بزنگاه بزرگ چاپ شهر بی دفاع بماند.

پس اهالی و دست اندر کاران صنعت چاپ لطفا برای پساتحریم برنامه ریزی کنید.

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com