پارت چاپ

چگونه کاغذ مناسب را انتخاب کنیم؟

undefined

آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران؛ روزی روزگاری آینده‌نگرها و روزنامه‌نگاران فنی با اطمینان کامل پیش‌بینی کردند که ورود اداره بدون کاغذ امری قطعی و قریب‌الوقوع خواهد بود. با وجود اینترنت، ایمیل و وسایل الکترونیکی نوظهوری همچون کتابخوان‌های اینترنتی و تبلت‌های الکترونیکی چه نیازی به کاغذ پرهزینه و بی‌دوام خواهد بود؟
دریغا که واقعیت، بسی متفاوت از این پیش‌بینی از آب درآمد؛ زیرا که حضور رایانه‌ها و وسایل ارتباطی الکترونیکی در هر مکان حتی یک ذره میزان استفاده از کاغذ را کاهش نداده است. به جای این‌که نامه یا گزارشی را فقط یک‌بار و بر روی یک صفحه تایپ کنیم، تنها با انتخاب گزینه «چاپ» تعداد نسخه‌های فراوانی را از آن چاپ می‌کنیم و یا این‌که صفحات وب را با همه قسمت‌های اضافی تبلیغاتی و منوهای آن چاپ کرده و در مسیر خود به خانه آن‌ها را می‌خوانیم.
اما مسأله مهمی که افراد با آن مواجه‌اند، این نیست که آیا بر روی کاغذ چاپ کنند یا نه. بلکه این است که بهترین نوع کاغذ برای چاپ چیست؟
«صرفاً بستگی دارد...»؛ این بهترین پاسخ این سؤال است.

اصول مقدماتی کاغذ
کاغذ چاپی انواع و اقسام گوناگونی دارد و هر کاغذی را نمی‌توان برای هر نوع چاپگر مورد استفاده قرار داد. چه بسا کاغذی برای هدف خاصی کاملاً مناسب باشد، اما اصلاً به درد کار دیگری نخورد.
کاغذهای مورد نیاز برای چاپگرهای اداری به دو دسته مشخص کلی تقسیم می‌شوند: کاغذ نوری و کاغذ غیرنوری. در این‌جا می‌خواهیم در مورد کاغذ غیرنوری که مناسب با هر هدفی است صحبت کنیم. هر کاغذ بر حسب چهار نوع معیار درجه‌بندی می‌شود:

1. درخشندگی: درخشندگی به میزان سفیدی یا انعکاس کاغذ گفته می‌شود. کاغذهای تجاری ارزان‌قیمت دارای درخشندگی کمی هستند و این بدین‌معناست که بین کاغذ و مرکب/تونر تضاد (کنتراست) کمی وجود دارد. به عبارت دیگر، نقاط سفید آن‌چنان سفید به نظر نمی‌آیند و نقاط سیاه نیز از میزان تیرگی کافی برخوردار نیستند.
درخشندگی کاغذ با مقیاسی با شماره 1 تا 100 سنجیده می‌شود. 80 پایین‌ترین میزان تجاری و 100 بالاترین میزان است. البته قابل ذکر است که همه تولیدکنندگان کاغذ از یک مقیاس ایزو (ISO) استفاده نمی‌کنند؛ لذا گرچه ممکن است که درجه درخشندگی کاغذ یک سازنده با دیگری قابل مقایسه نباشد، اما قاعده کلی این است که هرچه این شماره بالاتر باشد، کاغذ درخشان‌تر (بهتر) است. درخشندگی متوسط برای کاغذ فتوکپی 92 است، ولی این میزان برای کاغذ اعلاء ممکن است 96 یا 97 باشد.

2. کدری: کدری به میزانی گفته می‌شود که نور از میان کاغذ عبور می‌کند. اکثر کاغذها از میزان شفافی و ماتی خاصی برخوردارند؛ به‌گونه‌ای که اگر آن‌ها را در مقابل نور قرار دهید، می‌توانید طرف دیگر آن را ببینید. برخی از کاغذهای ارزان‌قیمت دارای میزان کدری بسیار پایینی هستند، به‌گونه‌ای که حتی بدون در معرض نور قرار دادن، می‌توانید نوشته‌های طرف دیگر را ببینید.
به همین‌دلیل کاغذی که میزان کدری کمی دارد، برای چاپ دو رویه اصلاً مناسب نیست. همانند معیار درخشندگی، قاعده کلی این است که هرچه درجه کاغذ بالاتر باشد (گران‌تر باشد)، میزان کدری آن بالاتر است. برخلاف درخشندگی، برای کدری مقیاس اندازه‌گیری خاصی وجود ندارد ولی اکثر تولیدکنندگان با اصطلاحات پایین، متوسط و یا بالا میزان کدری کاغذهای خود را توصیف می‌کنند.

3. وزن: وزن به میزان سنگینی یا ضخامت کاغذ گفته می‌شود. کاغذ ضخیم به‌گونه‌ای است که بسیار باکیفیت و مهم جلوه می‌دهد، در حالی‌که کاغذ نازک دارای میزان شفافی و ماتی بیشتری است و به‌گونه‌ای کم‌ارزش و ارزان جلوه می‌کند و این حس را به ما القا می‌کند که مطلب نوشته شده در آن کم‌اهمیت است. این نوع کاغذ، قیمت ارزان‌تری دارد و به مدت طولانی‌تری می‌توان آن‌را نگهداری کرد. میزان وزن کاغذ بر حسب پوند سنجیده می‌شود.

4. بافت: بافت - سطح و یا صافی کاغذ - به حالت ظاهری و صافی کاغذ گفته می‌شود. بسته به عوامل گوناگون (همچون نحوه ساخت کاغذ، مواد بازیافتی به‌کار برده‌ شده/نشده در آن، روکش‌شدگی/نشدگی آن) کاغذ می‌تواند نرم یا صاف، زبر یا دانه‌دانه و یا مات یا ابریشمی باشد.
بافت بر میزان و نحوه جذب مرکب یا تونر تأثیر می‌گذارد. قاعده کلی امر این است کاغذهای صاف در چاپگرهای لیزری و جوهرافشان عملکرد بهتری دارند، اما کاغذهای بافت‌دار برای نوشته‌های دستی و یا موقعیت‌های خاص همچون کارت‌دعوت‌های عروسی و یا تولدها مناسب‌اند.

رشد عظیم چاپ دیجیتال بر اساس آمار

undefined

بر اساس آمار اسمیترز پایرا معتبرترین مرکز جهانی آمار صنعت چاپ، جهان سهم چاپ دیجیتال رشد چشم گیری داشته است.
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، بازار چاپ جهانی در حال تغییر است. بسیاری از نسخه های الکترونیکی جایگزین روش های قدیمی و از مد افتاده ی چاپ می شوند. کتاب های الکترونیکی، روزنامه ها و مجلات آنلاین، روز به روز بخش قابل توجهی از بازار را در دست می گیرند.


چاپ دیجیتال در حال حاضر بیشترین سهم در بازار جهانی را به خود اختصاص داده است به ویژه در حوزه گرافیک. طبق گفته اسمیترز پایرا سهم چاپ دیجیتال از کل بازار دو برابر شده است به طوریکه میزان آن از 9.5 درصد در سال 2008 به 19.7 درصد تا سال 2018 رسیده است.
اگر چاپ بسته بندی را در نظر نگیریم این میزان از 23.5 درصد در سال 2012 به 38.1 درصد تا سال 2018 می رسد. چاپ دیجیتال به طور کلی سهم بسیار بیشتری را از آن خود می کند چرا که با استفاده از کارپردازان چاپ، کارایی محصولات افزایش یافته است. در حالی که چاپ و بسته بندی هر دو جهانی هستند، تحولات این بازار - بسته به نوع منطقه - بسیار متفاوت با مناطقی است که انتقالتکنولوژی و یا تجهیزات دست دوم در آنجا به تازگی در حال ظهور است.


بسیاری از مصرف کنندگان جهانی چاپ به وسیله تبلیغات، ناشران و خریداران چاپ بسته بندی خواستار کیفیت بالا و محصولات سازگار در همه جا هستند.

شرکت کانن دومین نسخه از پورتفولیوی خود با نام ایمیج رانر ادونس (imageRUNNER ADVANCE) را روانه بازار نمود

undefined

شرکت کانن در ارائه تجهیزات تصویربرداری جزو شرکت­های پیشرو در سطح جهان است و امروز اعلام کرد که بروزرسانی قابل توجهی بر روی تجهیزات نسل سوم خود با نام ایمیج رانر ادونس انجام داده است. نسخۀ دوم از پورتفولیوی شرکت کانن ترکیبی از آخرین فناوری­های به کار رفته در بخش نرم ­افزاری و سخت­افزاری این دستگاه است که امنیت و همچنین اسنادی با ثبات و ماندگاری بیشتر را برای کسب و کارهای مختلف ارائه می­ نماید.

 


پورتفولیوی جدید رانر ادونس روی پلتفرم یونیفاید فیرموار (Unified Firmware Platform – UFP) عمل می­کند که پیشنهاد بر این است تا از کاربران و مدیران باتجربه برای این کار استفاده شود. قبل از ظهور عکس و تصاویر اگر نظارت دقیقی روی آنها صورت بگیرد هم در زمان و هم در هزینه­ها صرفه­ جویی خواهد شد. با بهره­گیری از آخرین ویژگی­ها و بروزرسانی­ها روی این تجهیزات، دستگاه­هایی کاملا عملکردی و کاملا ایمن با حداقل ورودی از طریق کاربران ارائه گردیده است. به لطف فناوری UFP، مشتریان اطمینان خاطر دارند که سرمایه­ گذاری ایمنی دارند و با هر بروزرسانی، نیازی به تغییر ناوگان دستگاه نخواهند داشت.

 


نسخۀ دوم از پورتفولیوی ایمیج رانر ادونس با استفاده از فناوری ابری با دیگر تجهیزات اداری متصل شده و طیف وسیعی از مدل­ها وجود دارد که مناسب هر یک از نیازهای مشتری می­باشد. این پورتفولیو دارای یک ابزار اسکن قوی با نام uniFLOW Online Express است که از طریق فناوری ابری به مدیریت خروجی­ ها می­پردازد و همچنین دارای ابزار احراز هویت با نام یونیورسال لوگین منیجر (ULM) می­باشد. گزارش­های آمادۀ زیادی روی پورتال uniFLOW Online Express وجود دارند و با استفاده از آنها به راحتی می­توان گزارش­های گرافیکی متنوعی ارائه نمود. داشبورد این دستگاه به شما اجازه می­دهد تا بر اساس نیازهای خود موارد مختلف را بکشید و رها کنید و روی پرینت، اسکن و کپی نهایی آنها را مشاهده نمایید و گزارش­های دقیق­تری برای خود مهیا نمایید. این ابزار به سرپرستان این اجازه را می­دهد هزینه­ های مربوط به کپی، پرینت، فکس و اسکن هر فرد سازمانی را بصورت مجزا تعیین نمایند.

 


پورتفولیوی بروزرسانی شدۀ ایمیج رانر ادونس را می­توان با دیگر ابزارها و تجهیزات مدیریت اسناد نظیر uniFLOW و Therefore™ Online ادغام نمود. اتصال صحیح ابری به شما اجازه می­ دهد تا اسناد خاص و مورد نیاز خود را تهیه نمایید. نصب آسان و مدیریت صحیح این تجهیزات موجب می­شود تا به فناوری­های ابری مدرن دست یافت و فرایندهای تجاری ساده ­سازی شده و همچنین با افزایش تمرکز کارکنان روی فعالیت­های اصلی موجب افزایش بهره­ وری شد.

 


ابزارهای uniFLOW Online Express و uniFLOW Online همچنین می­توانند سخت­افزارهای متنوع کانن را پشتیبانی نماید که شامل محصولات imageRUNNER C3000 و i-SENSYS می­شود که در سال 2017 روانه بازار شده­اند و همچنین محصولات جدید سیاه و سفید i-SENSYS که امسال معرفی شده­اند. همه این قابلیت­ها سبب شده تا شرکت کانن بتواند طیف وسیعی از تجهیزات خود را در سال 2018 روانه بازار نماید.

 


ورود به سیستم با احراز هویت کاربر توسط دستگاه بدین معنی است که حتی کارهایی که از طریق موبایل برای دستگاه ارسال می­شوند نیز امنیتشان بررسی می­شود و سپس باز و اجرا می­گردند. برای جلوگیری از درز اطلاعات حساس می­توان برخی از عملکردهای دستگاه را غیرفعال نمود و در عین حال در صورت باقی ماندن اطلاعات اسناد اسکن شده روی دستگاه، علائم هشدار دهنده کاربر را از این موضوع آگاه می­سازند. ابزار uniFLOW Online Express دید کاملی نسبت به فرایندهای چاپ ارائه می­دهد و مدیران را قادر می‌سازد تا هزینه­ های چاپ را مدیریت نمایند و یا محدودیت­هایی برای دسترسی به دستگاه و عملکردهای آن برای افراد و گروه خاصی تعیین نمایند. افراد بیرون از شرکت نیز می­توانند بدون دسترسی به شبکه داخلی شرکت، چاپ خود را با امنیت بالا انجام دهند.

 


نسخۀ دوم از پورتفولیوی imageRUNNER ADVANCE می­تواند خرابی­ ها را به حداقل رسانده و همچنین تداخل کارهای اداری را بسیار کاهش دهد. به لطف وجود کنسول مدیریتی imageWARE، کاربران می­توانند وضعیت دستگاه و مواد مصرفی را چک نمایند. بعلاوه، کارکنان می­توانند با امنیت بالا و در حال حرکت با ارسال اسناد خود از طریق موبایل به دستگاه، آنها را چاپ نمایند. پورتفولیوی imageRUNNER ADVANCE راه­های مختلفی نظیر استفاده از کد QR، NFC و بلوتوث، برای اتصال تجهیزات هوشمند ارائه می­ دهند که انرژی کمتری مصرف نموده و از بیشتر برنامه­ های رایج نظیر Google Cloud Print و Airprint و Mopria پشتیبانی می­ کنند.

 


آجای کومار (Ajay Kumar)، مدیر بازاریابی بخش خاورمیانۀ شرکت کانن گفته است که: در شرکت کانن، مشتریان ما نیازمند امنیت بیشتر برای محافظت از داده­ها و اطلاعات خود در برابر استفاده­های غیرمجاز و ناخواسته هستند تا خطر درز اطلاعات به کمترین میزان خود برسد. تعهد ما تداوم در ارائۀ نوآوری­ های جدید و ارائۀ تجهیزاتی با قابلیت اطمینان بالا است که نتیجۀ توجه به نیازهای مشتریان بوده و ما برای توسعۀ بهترین راه ­حل­ها، همیشه به دنبال بازخورد کارایی تجهیزات خود هستیم.

 


محصولات نسخۀ دوم imageRUNNER ADVANCE بخشی از یک فناوری­های برتر هستند که برندۀ جایزۀ سال A3 MFP از لابراتوار Keypoint intelligence – Buyers Lab (BLI) برای سومین سال متوالی شده ­اند. انجمن BLI در بخش تجهیزات تصویرسازی از روی اسناد و نرم­ افزارهای مربوطه در سطح جهان پیشرو بوده و هر سال به بهترین تولیدکننده که دارای برترین خط تولید باشد جایزۀ افتخاری تقدیم می­کند.

 


دیوید سوئیتنام (David sweetnam) مدیر تحقیقات و خدمات آزمایشگاهی BLI می­گوید:" مدل­های موجود در دستۀ A3 MFP شرکت کانن به مدت سه سال است که با قدرت عمل نموده و در حوزۀ خود مورد احترام همگان هستند. هر یک از دیگر مدل­های رایج به سادگی توسط BLI تست شده و عناصر آن جایگزین شده و تبدیل به تجهیزاتی با کارایی بسیار بالا و قابل اطمینان شده و تست­های آزمایشگاهی را به خوبی پشت سر می­گذارند. تعهد ما تداوم در ارائۀ نوآوری ­های جدید و ارائۀ تجهیزاتی با قابلیت اطمینان بالا است که نتیجۀ توجه به نیازهای مشتریان بوده و ما برای توسعۀ بهترین راه­حل­ها، همیشه به دنبال بازخورد کارایی تجهیزات خود هستیم."

 


آجای کومار اضافه کرد که ما مفتخریم به دریافت جایزۀ BLI برای مدل­های A3 MFP برای سومین سال پیاپی. در اداره­های آتی، مهم­ترین مسئله محافظت از محیط چاپ خواهد بود. ما افتخار می­کنیم که به توسعۀ ایمنی، راهکارهای نوین و فرایندهای اداری می­پردازیم و به شرکت­ها در رسیدن به کارایی مورد نظر و اطمینان­ بخشی بالا کمک می­ نماییم.

سری جدید imageRUNNER ADVANCE از ماه فوریۀ 2018 در دسترس خواهند بود و همچنین uniFLOW Online Express نیز از تاریخ آوریل 2018 بصورت رسمی عرضه خواهد شد.

 هزینه تولید سررسید و سالنامه در خدمت مدرسه سازی

undefined

بانک ها که از مشتریان بزرگ خرید سر رسید و سانامه هستند امسال در یک اقدام همانگ و قابل توجه هزینه این بخش را به ساخت ومدارس در مناطق مختلف از جمله مناطق زلزله زده اختصاص داده اند.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، بانک پارسیان از ماه های پیش در قبوض مختلف خود اعلام نموده بود که برای امسال هزینه تولید سررسید را به این کار اختصاص خواهد داد.

در پی وقوع زلزله در استان کرمانشاه و ویرانی مدارس در این استان ، بانک دی در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی، بودجه تولید سررسید و تقویم سال 1397 خود را به ساخت سه باب مدرسه برای دانش آموزان مناطق زلزله زده این استان اختصاص داد.

بانک دی همه ساله بخشی از هزینه‌های تبلیغاتی خود را به تولید تقویم و سررسید اختصاص میداد اما با توجه به تصمیم شبکه بانکی مبنی بر کمک به بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه برای سال 1397 در اقدامی مسئولانه و انسان دوستانه تمامی هزینه‌های تولید تقویم و سررسید خود را به ساخت سه باب مدرسه در روستاهای چشمه نظامی، بان افشان و پیران اختصاص داد.

گفتنی است این مدارس در حال ساخت بوده و در نیمه نخست سال 1397 افتتاح خواهد شد.

شرکت Durst پلتفرم فناوری نسل آینده P5 را روانه بازار نمود

undefined

فناوری P5 شامل چاپگرهای نسل جدید همراه با نرم­افزار جدید و برنامه­های در حال توسعه می­باشد. این فناوری دارای حالت­های پیشرفته، رابط کاربری کاربر با محیط عملیاتی و قابلیت سرویس ­دهی از راه دور است. همه چیز با هدف افزایش کارایی و افزایش زمان کارکرد تجهیزات به همراه انعطاف­ پذیری بی­ نظیر در رسانه و انجام کار، صورت گرفته است.

طراحی صنعتی و مدرن دارست، که در ابتدا توسط شرکت معروف اوتل اِیچر (Ottl Eicher) توسعه یافته است، با معرفی فناوری P5 گامی رو به جلو برداشته است. یک استودیوی طراحی واقع در شهر مونیخ، نظرات بسیاری از مشتریان و کاربران را زیر نظر داشته تا خواسته­های آنان را در قالب یک مفهوم جدید ارائه نماید. این امر با معرفی فناوری P5 دست­یافتنی شده و در بسیاری از خطوط تولید شرکت دارست در آینده تأثیرگذار خواهد بود.

در مقایسه با معیارهای صنعتی، مدل جدید P5 تقریبا 70% بیشتر از بقیه بهره­وری دارد. با ارائۀ آخرین نسخه از صفحات نازل (nozzle) MEMS از سوی بخش داده و الکترونیک شرکت دارست، سیستم­های چاپی با سرعت بسیار بالا، دقت فوق ­العاده و با اعتباری در سطح عملکرد صنعتی معرفی می­ گردد.

ویژگی­های فناوری Durst P5:

قابلیت چاپ در دو فاز، بیش از 240 مترمربع در ساعت با وضوح 1200 dpi

کیفیت چاپ افست با سایز قطره­ای 5 pcl

پلتفرم اطلاعات تحلیلی دارست برای تعمیر و نگهداری انحصاری و دقیق ماشین و مصرف داده برای تضمین بالاترین عملکرد

جریان کاری دارست، که ارائه دهندۀ یک مجموعه از اپلیکیشن­های پیشرفته برای چاپگرهای شرکت دارست به همراه ویژگی­های منحصربفرد – مافوق عالی.

دارست فوتوتکنیک – Durst Phototechnik AG 2

کریستف گمپر (Christoph Gamper) مدیر اجرای گروه صنعتی دارست می­گوید: پلتفرم جدید P5 شامل نرم­افزار کاربردی و ابرازهای خدماتی پیشرفته است که نشان­دهندۀ راهبرد کلیدی ما برای سرمایه‌گذاری­های بیشتر در زمینۀ فناوری چاپ در ابعاد بزرگ می­باشد. ما باور داریم که کاوش­های زیادی در فضای این بازار انجام شده و فناوری P5 250 HS اولین محصول قطعی ما در این حوزه است. در یک جهان یکپارچه، چاپگرها نیاز به تغییر دارند. ما با استفاده از گروه P5 ابزارهایی برای تغییر و سود بیشتر ارائه نموده­ایم و ما متعهدیم که این راه را ادامه دهیم تا نوآوری چشم­گیری در بازار چاپ در ابعاد بزرگ ارائه نماییم.

 تولید کاغذ روزنامه نصف شد

undefined

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش ٤٩ درصدی ظرفیت تولید کاغذ روزنامه و چاپ و تحریر خبر داد

وی اعلام کرد: با کاهش ظرفیت تولید در کاغذ روزنامه و چاپ و تحریر مواجه هستیم و نیاز این بخش از طریق واردات تامین شده است که امیدواریم با رایزنی صورت گرفته با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظرفیت تولید را افزایش دهیم.محسن صالحی نیا صبح روز دوشنبه در نشستی خبری در ارتباط با تبیین برنامه ها و تشریح عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت که در محل ساختمان این وزارتخانه برگزار شد، اظهار کرد: برای ٤٦٤٣ واحد تولیدی طی ١٠ ماهه سال جاری جواز بهره برداری صادر شده است و شاهد رشد ٥.٥ درصدی صدور جواز بهره برداری واحدهای تولیدی طی ١٠ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

 

وی افزود: در بخش های عمده ای از تولید کشور با رشد رو به رو شده ایم اما این بدان معنا نیست که در بخش دیگری از تولید کشور با مشکل مواجه نیستیم

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com