پارت چاپ

آیا بسته بندی لوکس مرز بعدی برای تکمیل این فرآیند است؟

28نوامبر2017

undefined بعد از سال 2007، بازار اسمارت­فون­ها (Smartphone) دچار جهشی عظیم شد و انواع مختلفی از محصولات مانند ساعت­ها، جواهرات، جعبه ­های هدیه، تجهیزات الکترونیکی و خیلی چیزهای دیگر در بسته‌بندی‌های لوکس عرضه شدند. انواع جعبه ­ها شامل جعبه­های کارتنی، جعبه­های مقوایی با درب مغناطیسی، جعبه­هایی به سبک کتاب با لبه­های کاملا تیز، جعبه ­های مقوایی با پوشش کاغذی، جعبه‌های هدیه در دار، جعبه­ های تزئین شده و غیره می­شوند.

اصلی­ترین بهره­بردار از این جهش عظیم کشور چین بود، این کشور جایی است که نیروی کاری فراوان و ارزان در آن وجود دارد که قادرند تعداد بسیار زیادی از این نوع جعبه­ها را با دست مونتاژ نمایند. اما مادامی که چین (و دیگر کشورها) قادر به انجام سفارش­های عمده در این زمینه باشند، مشکلات قابل توجهی در زمینه تولید برای کشورهایی که نیروی کار ارزان دارند پیش خواهد آمد.

مدت زمان انجام کار، اولین نکتۀ مهم در این زمینه است. شما می­توانید سفارشی انجام دهید ولی قطعا سفارش شما در کمتر از دو هفته آماده نخواهد شد. ممکن است بین تولید و ارسال کالا از یک مسافت دور، مدت زمان زیادی صرف گردد و مشتری بایستی ماه­ها قبل از موعد نیاز خود، سفارش بدهد. نکتۀ دوم مقدار سفارش است. این همان موضوعی است که چاپگرهای کتاب، قبل از وقوع انقلاب دیجیتالی با آن روبرو بودند. تأمین و انجام یک سفارش 500 جعبه­ای با استفاده از این سیستم امکان پذیر نبوده است. نکتۀ سوم، کیفیت است. تولیدات دستی قادر به برآورده کردن برخی از انتظارات نیستند. با استفاده از دست شاید نتوان گوشه­ها را به درستی و تر و تمیز در آورد و ممکن است نقایص دیگری نیز به وجود آیند.

پس از چندین سال، سازندگان ماشین فرصتی به دست آوردند. نوع جدیدی از ماشین­های سازندۀ جعبه­ های لوکس طراحی شدند. اما این ماشین­ها باید طوری طراحی می­شدند که بتوانند مشکلات موجود در فرایند تولید را حل نمایند. مشکل اول مقدار سفارش بود. چاپگرهای اولیه قادر بودند تا سفارشاتی با تعداد اندک را انجام داده و فقط در زمان­های بسیار کوتاه روشن شده و کار کنند. مسئلۀ کیفیت نیز با تکرار کارکرد ماشین قابل حل خواهد بود.

خب، ماشین­های جدید ظهور کردند و با استفاده از چاپگرها و دستگاه­های چاپ، فرصت­های جدیدی در بازار به وجود آمدند. این سیستم­های جدید بسیاری از کارکردهای جداگانه مانند ایجاد خط تا، منگنه­زنی گوشه‌ها، چسباندن، کارگذاشتن آهنربا، تراشکاری، آستر دوزی و بسیاری دیگر را با هم ترکیب کرده و در یک سیستم یکپارچه که توانایی تولید 40 جعبه در دقیقه دارد تجمیع نموده­اند.

در طول برگزاری نمایشگاه پرینت سِوِنتین (PRINT 17) وقتی که من در غرفۀ بِست گرافیکز (BEST Graphics) مستقر شدم، همسایۀ ما یک شرکت چینی بود که سازندۀ جعبه­های لوکس بود و به نمایش و سیستم خود می­پرداخت. سازندگان چینی با تمام قوا وارد این بازار شده­اند. شرکت­های ایتالیایی نظیر امیچی و زچینی (Emmeci and Zechini) نیز همین روند را در پیش گرفته­اند. ولی ماشین بالا از خط، که من از نزدیک آن را دیدم و از کارکردش لذت بردم، دارای یک سیستم کولباس باکسلاین (Kolbus BOXline) است که در حقیقت نوعی معجزۀ مکانیکی به شمار می­رود. این سیستم جزو گران قیمت­ترین سیستم­ها است ولی کیفیت مهندسی و نوآوری به کار رفته در آن قابل ستایش می­باشد.

بازار در حال توسعه است و فروش این ماشین­های جدید خوب است. اما هنوز تفاوت زیادی بین این بازار و بازار صحافی­های سنتی وجود دارد و ورود موفقیت­آمیز به این بازار جدید به معنای فروش مناسب و مطابق با میزان سرمایه­گذاری­ها در این بخش است. اما اگر به دنبال یک کسب و کار جدید هستید، سرمایه­گذاری در این بازار مطمئناًً ارزشمند خواهد بود زیرا این بازار رشد بسیار سریعی را تجربه خواهد کرد.

هیچ نظری منتشر نشده است.

نظر جدید

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com