پارت چاپ

فضای دیوار اداره ها امکانی برای فروش بیشتر!

02دسامبر2017

undefined بطور میانگین هر کس بیش از 90000 ساعت از عمر خود را صرف کارکردن می­کند. در واقع ما بیشتر ساعت­های بیداری خود را در محل کار سپری می­کنیم. شرکت­ها اقدام به تحقق بخشیدن و استفاده از مزایای داشتن یک محیط کاری چشم­نواز و الهام­بخش نموده­اند. اگر ادارۀ شما هنوز دارای اتاقک­هایی با دیوارهای خاکستری است، در اینجا شش دلیل وجود دارد که شما را ترغیب نماید تا تصاویر گرافیکی از مناظر طبیعی را به فضای کاری شرکت و ادارۀ خود اضافه نمایید.
1. نشان دادن تاریخچۀ شرکت شما
ارائۀ یک نمونه بصری از اینکه شرکت شما از کجا شروع کرده است می­تواند ابزار آموزشی قدرتمندی برای کارمندان جدید باشد و می­تواند به هنگام بازدید مشتریان، به آنها این حس را القاء نماید که شما مهارت و خبرگی لازم در کارتان را دارا هستید. در شرکت ساتل – استرائوس ما دیوارهایی داریم که به نوعی ویترینی از حضور 100 سالۀ ما در تجارت هستند و پر از عکس­های قدیمی کارکنان و تجهیزاتی هستند که قبلا از آنها استفاده می­شده است.
2. بالا بردن ارزش شرکت
اگر سهام و ارزش شرکت فقط بر روی دفترچۀ کارمندان چاپ شده باشد و آنها آن را در کشوی میز خود نگهداری نمایند، ارزش شرکت شما بسیار پایین خواهد بود. اگر کارمندان اغلب با این سهام سروکار داشته باشند و هر روز از آنها استفاده نمایند، ارزش این سهام بسیار رشد خواهد داشت و شما صاحب شرکتی با سهام ارزشمندتری خواهید بود.
3. تشویق به نوآوری و خلاقیت
در نظرسنجی اخیر که توسط موسسۀ کاپیتال وان (Capital One) انجام شده است، نظر 86% از نسل میلنیال­ها این است که شرکت­ها نمی­توانند کارکنان خود را به انجام نوآوری تشویق نمایند مگر اینکه محیط کار، محیطی خلاقانه باشد. استفاده از آثار و تصاویر هنری در محیط کار کمک می­کند تا تفکرات خلاقانه در کارکنان القاء گردد. ما از کلمات و جملات الهام­بخشی استفاده نموده­ایم که در بخش­های مختلف از محیط کار نصب گردیده و با رنگ­های شاد برجسته­نمایی شده­اند.
4. کشف استعدادهای برتر
شرکت­های فناوری و استارآپ­ها ارزش و اهمیت زیادی به طراحی خلاقانۀ محیط کار دارند تا بتوانند کارکنان مستعد را جذب خود نمایند. برای مثال، شرکت اپیک سیستمز (Epic Systems) مستقر در ورونا (Verona) به سبب دکوراسیون منحصربفردی که در راهروی ورودی شرکت ایجاد کرده است و اتاق­های کنفرانس خاصی که دارد، زبانزد است. همینطور شرکت یو دبلیو اتلتیکز (UW Athletics) نیز امکانات ورزشی خود را ارتقاء داده است تا بتواند بهترین ورزشکاران جوان را جذب نموده و از آنها را به تیم خود ملحق نماید.
5. بهبود سلامت کارکنان
داشتن یک محیط کاری دلپذیر می­تواند موجب بهبودی بهره­وری و رضایت کارکنان گردد. درخواست از کارکنان برای ورودشان به فرآیند طراحی فضای شغلی می­تواند موجبات سرگرمی آنها را فراهم نموده و به آنها کمک نماید. بسیاری از شرکت­ها سعی دارند تا با طراحی­های زیست­گرا (بیوفیلیک) بتوانند حس طبیعت و فضای بیرون را در داخل شرکت القاء نمایند چرا که ثابت شده این کار می­تواند موجب بهبود وضع سلامت کارکنان گردد. نوع طراحی­ها هم می­توانند افراد را تشویق کنند تا رفتارهای سالمی داشته باشند مثلا با جذاب­تر نمودن فضای راه­پله نسبت به آسانسور.
6. ارتقاء تجارب مشتری
اگر جلسه با مشتری را در دفتر خود برگزار می­کنید، نیاز دارید تا از چشم­انداز بازاریابی توجه او را به نقطۀ تماس برند خود معطوف کنید. آیا دوست دارید که افراد پس از ملاقات با شما در دفتر کارتان شگفت­زده شده و کلماتی مانند "واو" یا "ایو" به زبان بیاورند؟ در ورودی محل کارتان یک بیانیه نصب نمایید. اگر ترجیح می­دهید که چرخی در شرکت بزنید، بخش­های خاصی از شرکت را که دوست دارید در ذهن افراد بماند را با طراحی­های خاصی برجسته نمایید.

هیچ نظری منتشر نشده است.

نظر جدید

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com