پارت چاپ

چه وقت زمان دیجیتالی شدن است؟

24دسامبر2017

موضوع اصلی این سمینار برگزاری یک گفتگوی آزاد در مورد فناوری­ های چاپ دیجیتالی، بحث در مورد حرکت به سمت چاپ دیجیتالی و ارائۀ آخرین نوآوری­های صورت گرفته، ایده­ها و نقطه نظرات کارشناسان صنعت چاپ می­باشد. حمایت مالی این رویداد از سوی شرکت­های اچ­پی (HP)، وینساک (VINSAK) و گروه فیگ (FIG) انجام شده است و در آن شاهد حضور چاپگرها، مبدل­ ها و صاحبان رسانه از شهر دهلی (Delhi/NCR) خواهیم بود.

 

این سمینار با سخنرانی گورو راج بالارواد (Guru Raj Ballarwad) رئیس موسسۀ ALPS آغاز شد و در ابتدا خوش ­آمدگویی گرمی به همه بازدیدکنندگان و شرکت­ کنندگان داشت و در ادامه نظرات خود را در مورد اینکه چگونه موسسۀ ALPS می­تواند با چاپ مجلات، برگزاری سمینارها و نمایشگاه­ ها، کنفرانس ­ها و غیره از کل صنعت چاپ حمایت و پشتیبانی نماید. این رویداد زیر نظر آشیش گوپتا (Ashish Gupta) مدیر عامل شرکت تجاری راشنال (Rational) مستقر در دهلی نو برگزار گردید.

به گفتۀ گائوراف روی (Gaurav Roy)، گروه FIG اینکه چگونه چاپگرها می­توانند وارد دنیای تجاری چاپ دیجیتال شوند را تشریح نموده و موانع پیش رو و همچنین مزایای مختلف چاپ دیجیتال و اینک جت را تبیین نموده است. او در مورد سفر جالب یک مبدل هندی از اواخر سال 1990 تا به امروز را بازگو نمود و همچنین در مورد نقشی که مارک اندی (Mark Andy) در ارائۀ راه­ حل­های دیجیتالی شدن و کاهش هزینه­ ها در بازار هند ایفا کرده است را به زبان آورد.

شامیم آلام (Shamim Alam): شرکت هولت پاکارد (Hewlett Packard-HP) در مورد اینکه چگونه چاپگرها می­ توانند لیبل های منحصربفردی به روش چاپ دیجتال و با هزینۀ کمتر تولید کنند مباحثی مطرح نموده است. او همچنین تشریح کرد که چگونه برندهای معتبری نظیر کوکاکولا یا بیسکوییت اورئو (Oreo Biscuits) از فناوری چاپ دیجیتال برای تولید لیبل های مخصوص خود استفاده می­کنند.

 


رانش باجاج (Ranesh Bajaj): شرکت وینساک (VINSAK India Pvt. Ltd) مواردی در مورد تبدیل و ترتیب کوتاه­مدت خطی ارائه نموده است. او نظرات خود در مورد چگونگی بهینه­سازی هزینه­های چاپ دیجیتال و صرفه­جویی در زمان انجام کار در دوره­های شغلی کوتاه­مدت و یا متوسط را بیان نمود. او بر روی شخصی­ سازی داده­ های متغیر بر روی بلیط­ های لاتاری، ژتون­های بازی، کارت­های بازی و غیره تأکید داشت و می­گفت که دیجیتالی شدن می­ تواند به معنای اضافه کردن داده در هنگام چاپ و تغییر داده در مطبوعات چاپی باشد

 


این سخنرانی­ ها در مورد یک مبحث آزاد و جالب توجه ارائه شدند و در اینجا افراد برجسته­ ای همچون سانجیف سوندی (Sanjiv Sondi) از شرکت زیرکون (Zircon)، هاریش گوپتا (Harish Gupta) از سای کام کودز (Sai Com Codes)، اِسپراباکار (Sprabhakar) از آیکون لیبلز (Ikon Labels) و جیرندر کومار (Girender Kumar) از شری رام ورتیتک (Shree Ram Vertitech) همگی به بیان نقطه نظرات خود پیرامون موانع موجود در ورود به سیستم دیجیتالی نظیر هزینۀ بالای تجهیزات دیجیتال، هزینۀ بالای اجرای فرایندهای دیجیتالی در برابر فرایندهای سنتی و همچنین عدم تمایل برندها به پرداخت حق بیمه در روندهای دیجیتالی را ارائه نمودند. فروشندگان سعی دارند تا راه­حل و توصیه­ هایی در این مورد پیشنهاد دهند اما موضوع مهمی که جای بحث دارد این است که، در صورتی که هر دوی تبدیل­ کننده­ ها و تأمین­ کنندگان تجهیزات دیجیتال بخواهند در جهت آموزش صاحبان برند و گروه­های بسته­ بندی اقدام نمایند، فروش تجهیزات دیجیتال کار سختی خواهد بود.

 


در طی برگزاری این سمینار از آجای آگاروال (Ajay Aggarwal) به خاطر تهیۀ لیبل های سندیکا تشکر و قدردانی شد. او همچنین از تلاش­های گستردۀ کل تیم ALPS از جمله آرونش بانسال (Arunesh Bansal)، دبیر اجرای ASPL و تیم اجرای آن در سازماندهی این رویداد تعاملی و آموزنده بسیار تشکر کرد. او تأکید کرد که رویدادهای بعدی در آینده­ ای نزدیک در غرب و جنوب هند برنامه­ ریزی شده­ اند.

 

هیچ نظری منتشر نشده است.

نظر جدید

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com