پارت چاپ

تصمیم جدید آمازون برای ورود به بازار خرده‌فروشی کتاب

28ژانویه2018

undefined

شرکت فروشگاه‌های آنلاین کتاب آمازون بعد از 22 سال فروش کتاب به صورت اینترنتی تصمیم گرفته وارد دنیای واقعی شود و اقدامات چند سال اخیر این شرکت نشان از تصمیم جدی آن‌ها برای ورود به این عرصه دارد.

یکی از سیاست‌های جدید آمازون فروش کتاب در فروشگاه‌های محلی یا ایستگاه‌های گاز و ... نزدیک خانه مشتری‌ها عرضه می‌شود و آن‌ها می‌توانند با همان سرعت خرید آنلاین کتاب‌های مورد نیاز خود را تهیه کنند و حتی سرعت خرید کتاب بیشتر از سایت اینترنتی خواهد بود.

مسئولان آمازون اعلام کرده‌اند سیستم جدیدی برای ورود به دنیای خرده‌فروشی طراحی کرده‌اند که با نام «آمازون برو» (Amazon Go) شناخته می‌شود. این سیستم نوعی خرده‌فروشی کتاب محسوب می‌شود.

به گفته مسئولان آمازون در سیستم جدید علاوه بر خرده فروشی کتاب، فروشگاه‌های جدیدی متعلق به شرکت آمازون احداث می‌شود که به دوربین‌های مدار بسته مجهز هستند و خود خریدار بعد از پرداخت وجه می‌تواند کتاب را بدون دخالت فروشنده خریداری کند.

این فروشگاه‌ها مجهز به اپلیکیشن‌هایی مخصوص فروش کتاب است که کاربر می‌تواند پول خود را از طریق آنها به فروشگاه پرداخت کند و کتاب را خریداری کند. مسئولان آمازون هنوز از موفقیت آمیز بودن این طرح مطمئن نیستند.

در فروشگاه‌های جدید آمازون تعداد معدودی کارمند فروش کتاب حضور دارند و گفته می‌شود آمازون قصد دارد تعداد این کارمندان را به حداقل برساند.
مسئولان آمازون سیستم خرده فروشی خود را در مرحله اول با همان روش سنتی سپردن کتاب‌ به فروشگاه‌ها یا پمپ‌های بنزین و گاز شروع خواهند کرد.

 هیچ نظری منتشر نشده است.

نظر جدید

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com