پارت چاپ

هفت اشتباه بزرگ مردم در رابطه با تبلیغات مورد استفاده در فضای باز

28فوریه2018

undefined

به هنگام طراحی­ های گرافیکی برای استفاده در محیط باز، بایستی به موارد خاصی توجه نمایید که در مصارف فضاهای داخلی نیازی به رعایت این موارد خاص ندارید. در اینجا به برخی از عمده ­ترین اشتباهات اشاره شده است تا در ساخت بنر یا تابلوهای بعدی از بروز این اشتباهات جلوگیری شود:

1. فراموش کردن پوشش ضد آفتاب

درست مانند پوست بدن تان که در مقابل اشعۀ آفتاب نیاز به محافظت دارد، تابلوها هم نیاز دارند تا با استفاده از جوهرهایی چاپ شوند که در برابر اشعۀ ماوراء بنفش مقاوم بوده و از محو شدن و رنگ پریدگی تابلو در برابر نور آفتاب جلوگیری نمایند. جوهرهای ماوراء بنفش فاقد خاصیت مقاوم بودن و ضد آب بودن هستند و برای قطعاتی که بیشتر روز را در فضای باز قرار دارند بایستی از جوهرهای آبی (مبتنی بر آب) استفاده شود.

2. طراحی نزدیک بین

حرفۀ طراحی و ساخت تابلو مبتنی بر برقراری ارتباط با مخاطب بوده و از این رو، خوانا بودن تابلو جزو اولویت­های اصلی محسوب می­شود. مطمئن شوید که پس­ زمینۀ تابلو و گرافیک روی آن دارای کنتراست خوبی باشند تا از فاصلۀ دور هم به راحتی قابل رویت باشد.

3. عدم طراحی برای طبیعت

بدیهی است که محصولات مبتنی بر کاغذ و دیگر محصولات تجزیه­ پذیر در شرایط محیطی و رو باز دوام نخواهند آورد. مواد ضد آب متنوعی وجود دارد که می­ توانید آنها را انتخاب نمایید و چاپگر هم می­تواند به شما کمک نماید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

به طور مشابه، وزش شدید باد می­تواند تابلوهای ضعیف را پاره نماید و یا آنها را به چند قسمت تقسیم کند. استفاده از موادی که انعطاف­ پذیری کافی در برابر باد دارند و همچنین استفاده از مواد توری مانند یا سوراخ‌دار ایدۀ مناسبی برای ساخت تابلو بوده و اجازه می­ دهد تا باد از این سوراخ­ ها عبور نماید.

4. نادیده گرفتن اثرات دما

بسته به محیط زندگی، تابلوهایی که می­سازید باید توان مقاومت در برابر گرمای بیش از حد یا سرمای شدید را داشته باشند. بستر تابلوها ممکن است واکنش متفاوتی به هوای گرم و یا سرد داشته باشند، این واکنش­ها می ­تواند مانند ذوب شدن در برابر گرما و یا شکنندگی در اثر سرما باشد. دستورالعمل راهنمای مواد بکار رفته در تابلوها را بررسی نمایید تا مطمئن شوید که مطابق با نیازها و شرایط محیط زندگی شما باشند.

5. عدم وجود اقدامات امنیتی

اگر قرار باشد تابلو برای مدت طولانی نصب باشد، استفاده از گرافیت می­تواند نگرانی­ هایی در پی داشته باشد. بعنوان یک پوشش محافظ می ­توان از لمینت استفاده نمود که علاوه بر ایمنی، شستشو و تمیز کردن تابلو را نیز تسهیل می­نماید.

در همین راستا، مطمئن شوید که تابلو به روشی نصب شود که تا حدی ضد سرقت بوده تا به راحتی مورد سرقت قرار نگیرد.

6. عدم برنامه­ ریزی برای نصب تابلو

بستری که برای چاپ انتخاب می­کنید، تعیین کنندۀ چالش­های نصب می­باشد. مواد مختلف وزن­ های مختلف و همچنین محدودیت­ های انعطاف ­پذیری مختلفی دارند. نحوۀ طراحی تابلو نیز می­تواند تعین کند که آیا برای نصب تابلو به افراد حرفه ­ای نیاز خواهید داشت و یا به تنهایی می ­توانید از عهدۀ کار برآیید.

7. هزینۀ زیاد برای حمل و نقل

تابلوهایی که مسطح هستند و یا امکان رول شدن و درون لوله قرار گرفتن را دارند موجب صرفه­جویی زیادی در هزینه نسبت به تابلوهایی می­شوند که منعطف نبوده و از قبل نصب شده ­اند و درون یک جعبه مخصوص قرار گرفته ­اند. موادی که وزن سبک­تری دارند نیز منجر به صرفه ­جویی زیادی در هزینه­ های حمل و نقل می‌شوند که نسبت به موادی با وزن­های بیشتر، بسیار چشم­گیر است.


منبع :http://www.ipina.ir/


هیچ نظری منتشر نشده است.

نظر جدید

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com