پارت چاپ

نرم‌افزار حقوق دیجیتال برای جلوگیری از نشر غیرقانونی کتاب استفاده شود

۰۲مهر۱۳۹۶

undefined

روح‌الله سلطانی صبح امروز در کارگاه حاشیه‌ای پانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه، گفت: ناشران می‌بایست توجه کنند که استفاده از نرم‌افزارهای حقوق دیجیتال برای جلوگیری از کپی و نشر غیرقانونی کتاب‌های دیجیتال ضروری است.

وی که در کارگاه آموزشی چگونگی اخذ شابک برای ناشران جدیدالتاسیس سخن می‌گفت، افزود: سوالات ناشران در خصوص اخذ شابک کتاب در سایت اطلاع رسانی جدید خانه کتاب قابل دسترس است و ناشران جدید می‌توانند همه مسایل مربوط به اخذ شابک را در قالب اینفوگرافی دریافت کنند.

این عضو موسسه خانه کتاب کشور اظهار کرد: ناشران دقت کنند که تغییر در شکل و فرمت کتاب‌های انتشاری خود مستلزم اخذ شابک جدید هستند.

سلطانی عنوان کرد: ناشران دقت کنند که شابک کتاب خود را به صورت بارکد دریافت می‌کنند جنبه تزئینی نداشته و در مراحل انبارداری و فروش در کتاب‌فروشی‌ها کارایی زیادی دارد.

وی تصریح کرد: برای کتاب‌هایی که به صورت دوره‌ای چاپ می‌گردد علاوه بر اختصاص شابک برای هر جلد به صورت مجزا یک شابک نیز برای کل دوره صادر می‌گردد.

عضو موسسه خانه کتاب کشور خاطرنشان کرد: جهت انتشار کتب صوتی و محصولات چند رسانه‌ای نیز این چنین است که تغییر فرمت محصول موجود نیز سبب می‌شود شابک جدید دریافت گردد.

 


هیچ نظری منتشر نشده است.

نظر جدید

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com