پارت چاپ

غول های نمایشگاهی جهان ، در راه ایران !

08اكتبر2017

undefinedبدنبال برداشته شدن تحریم های کشورهای غربی علیه ملت ایران ، شرکتهای اروپایی از بازار ایران در شرایط پسابرجام استقبال خوبی نشان دادند . تا آنجا که نیلوفرپنکار رییس هیات مدیره شرکت فوژان راهبران ، نماینده رسمی و انحصاری شرکت نمایشگاهی مسه دوسلدورف در ایران می گوید: همگی می دانیم که ایران و آلمان به طور سنتی همیشه دوست و شریک بوده اند. از قدیم الایام کلی دانشجوی تحصیل کرده از آلمان داریم. بسیاری مراوده تجاری با آلمانها داشتیم.


آلمان سال های سال اولین شریک تجاری ایران بود، تا این که تحریم ها شروع شد... از زمان برجام و یا کمرنگ شدن تحریم های اقتصادی علیه ایران، حجم درخواست های شرکت های آلمانی برای ورود به بازار ایران فوق العاده افزایش داشته، برای مثال: در زمان تحریم ها، سوبسیدی که وزارت اقتصاد به شرکت های آلمانی برای حضور در نمایشگاه های ایرانی می داد قطع شد، که الان نه تنها از سر گرفته شده بلکه ظاهراً چند برابر شده، تعداد هیئت های اقتصادی که به ایران سفر می کنند حجم کار اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان را (که مسئول رسیدگی به این دست امور است ، به طرز ناباورانه ای افزایش داده و به لطف برجام یک سرفصل جدید هم به کارهای ما اضافه شد: «اجرای همایش های تخصصی برای هیئت های تجاری آلمانی».

در ماه های گذشته ما خودمان در چند بخش صنعتی مجری همایش هایی با حضور دست کم نمایندگان 8-7 شرکت آلمانی بودیم که می خواستند ماشین آلات و تکنولوژی هایشان را به شرکت های ایرانی بفروشند. خلاصه کلام این که اشتیاق آلمان ها برای از سرگیری روابط تجاری با ایران خیلی زیاد است و من این را به فال نیک می گیرم
.
در این میان حضور مدیران ارشد دو نمایشگاه بزرگ جهان (Drupa و Interpack) ، نشان دهنده اهمیت این تحول و سرآغاز همکاری های جدید بین صنایع چاپ و بسته بندی اروپا و ایران است.

خانم "گلدرمن" مدیر نمایشگاه دروپا و رییس بخش جهانی در این باره می گوید:اکنون ایده آل ترین زمان برای ورود به بازار جذاب ایران است. ایران سرزمینی در حال توسعه است که 80 میلیون نفر جمعیت دارد و اقتصادی که در تمام بخش ها دارای عرضه انباشته است. متخصصین انتظار دارند که این اقتصاد تنها تا انتهای سال 2017 میلادی 12 درصد رشد داشته باشد، و پروژه های پیش بینی شده شامل سرمایه گذاری خارجی میلیون دلاری هستند. مهم تر از این موارد این است که جمعیت مستعد مصرف ایران به طور فزاینده ای تقاضای محصولات چاپی و بسته بندی با کیفیت دارند، که امکان تولید آن با فناوری های موجود و اغلب قدیمی شرکت های محلی به ضورت رقابتی وجود ندارد. اکنون ایده آل ترین زمان برای ورود به این بازار جذاب است.

وی می افزاید: اگرچه صنعت چاپ محلی در ایران در مقایسه با بسیاری از بازارهای خاور میانه و خاور نزدیک توسعه یافته تر است، ولی با رفع تحریم ها در اوایل سال 2016 میلادی به شدت فشار برای سرمایه گذاری در آن زیاد شده است. فرصت های عظیمی بخصوص برای فروشندگان خارجی وجود دارد چون کالاهای آنها از قدیم در ایران بسیار مورد استقبال قرار می گرفته است. همچنین بخش بسته بندی، چاپ رسانه ای و آفست، و توسعه چاپ دیجیتال بسیار در این کشور حائز اهمیت هستند زیرا همه اینها جزو کالاهای وارداتی هستند
.
همچنین "مالت سایفرت" مدیر نمایشگاههای اتحاد جهانی اینتر پک در باره اهمیت این نمایشگاه می گوید: با توجه به رفع تحریم ها ،سرمایه گذاری در ایران مورد توجه ما است. آنچه که می توان بصورت خاص در مورد ایران گفت این است که بازار آن به آرامی حرکت می کند ولی حرکت آن کاملاً هدفمند است و با توجه به از بین رفتن تحریم ها این بازار به روی تجارت جهانی باز شده است و تقاضای انباشته زیادی نیز در اقتصاد ایران در همه بخش ها وجود دارد. در مورد بخش بسته بندی و صنایع فرآوری وابسته، جمعیت تحصیل کرده و نسبتاً جوان کشور به طور فزاینده ای متقاضی محصولات بسته بندی شده هستند. برای پاسخ به این تقاضا هم تولیدکنندگان به ماشین آلات و خدمات مدرن نیاز دارند.

این دقیقاً همان چیزی است که شرکت های غرفه دار در اینترپک و دیگر نمایشگاه‌های اتحاد جهانی اینترپک انجام می دهند و به این توانایی خود می بالند. شرکت هایی که در pacprocess تهران حضور می یابند باید فناوری ها و خدماتی ارائه نمایند که پاسخگوی این تقاضا باشد.

حال باید منتظر بود و دید حضور برندهای معتبر جهانی چاپ وبسته بندی در ایران چگونه می تواند منشاء تحولات مثبت برای صنعت چاپ وبسته بندی کشور باشد.

منبع : 
http://www.ipina.ir/

 

هیچ نظری منتشر نشده است.

نظر جدید

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com