پارت چاپ

FDME، جدیدترین بسته بندی تجزیه پذیر صنعت نوشیدنی

06اكتبر2016

undefined

شرکت آرچر دانلیز میدلند و علوم زیستی صنعتی دوپونت مواد تجزیه پذیری را طراحی کرده‌اند که کارایی بالایی را برای بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی ارائه می‌دهد.

این مواد شامل ساخت فوران دی کربوکسیلیک متیل استر (FDME) از فروکتوز می‌باشد که برای تولید بسته بندی زیستی استفاده می‌شوند، اما در گذشته، تولید کنندگان می‌توانستند از این مواد استفاده کنند، زیرا آنها هزینه‌های بالایی داشته و در مقیاس صنعتی موجود نبودند.
به گزارش واحد بین الملل فود کلینیک، فناوری جدید FDME فرایندی مؤثرتر و ساده‌تر نسبت به روش‌های تبدیل سنتی هستند و بازده بالاتر، مصرف انرژی کمتر و هزینه مصرف پایین‌ترین دارند.
چشم انداز:
یک پلیمر که به صورت ویژه برای تولید کننده‌های نوشیدنی مناسب است، پلی استر می‌باشد که ۱۰۰ درصد تجدید پذیر و قابل بازیابی بوده و می‌تواند در ساخت بطری‌ها و دیگر بسته بندی‌های نوشیدنی استفاده شود. این نوآوری به مقدار قابل توجهی خواص ممانعت کنندگی در برابر گاز را نسبت به دیگر پلی استرها بهبود می‌بخشد، و طبق اخبار گفته شده می‌تواند عمر نگهداری محصول را بهبود بخشد.
محبوبیت بسته بندی‌های دوست دار محیط زیست بین تولید کنندگان کوچک و بزرگ در حال افزایش است، زیرا آنها به سمت تولید محصولات و فرایندهایی می‌روند که پایدارتر باشند.
در سال گذشته، شرکت کوکاکولا یک بطری PET که ۱۰۰ درصد از مواد گیاهی ساخته شده بود را تبلیغ کرد، و USDA بسته بندی برپایه مواد گیاهی را بوسیله پیشنهاد دادن یک برنامه اعطای وام تضمینی برای تولید کنندگان محصولات برپایه گیاهی تشویق کرد. تترا پک یک بطری قابل بازیافت را ساخت که قسمت اعظم آن از کاغذ تجدید پذیر بود.
کمپانی تولید قهوه ملیتا در ایالات متحده غلاف قهوه تک نفره ای را با قابلیت بازیافت ۱۰۰ درصد توسعه داد، که در سال ۲۰۱۳ وارد بازار شد و توانست نگرانی‌ها در مورد اثر غلاف‌های قهوه تک نفره روی محیط زیست را کاهش دهد.

هیچ نظری منتشر نشده است.

نظر جدید

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com