پارت چاپ

اوج گیری دوباره فروش کتاب های چاپی در ایالات متحده

09اكتبر2017

"برد جوناس" صاحب عمده فروشی "پاولز بوکز" (Powell’s Books) و "پاولز بوکز شیکاگو" و یکی از بنیان گذاران CIROBE (نمایشگاه بین المللی کتاب های باقی مانده و اضافی شیکاگو) در این باره می گوید: «احمقانه است اگر بگوییم این بازار از نظر تعداد عمده فروشی های کتاب کاهشی نداشته است.» اما این کسب و کار جایگاه محکمی دارد. امسال CIROBE که بزرگ ترین نمایشگاه کتاب های باقی مانده و اضافی را برگزار می کند و از 20 تا 22 اکتبر برگزار خواهد شد، به دنبال این است که در مقایسه با پارسال بازدیدکننده های بیش تری را جذب کند. نمایشگاه پارسال از نظر زمانی با نمایشگاه کتاب فرانکفورت تداخل پیدا کرد و باعث بروز مشکلاتی شد.
"بیل ون ولیت" مدیر ارشد فناوری اطلاعات و یکی از همکاران مدیریتی "بوک دیپات" (Book Depot) که یکی از بزرگ ترین توزیع کنندگان کتاب در آمریکای شمالی است، در این باره می گوید: «در معامله هایی که در این صنعت صورت می گیرد، بازگشت کتاب های چاپی امری ضروری است.» این شرکت که در اونتاریو کانادا واقع شده در سال 2016 در مقایسه با 2015 از نظر فروش 10% رشد داشت و انتظار دارد که امسال هم درآمد متعادلی به دست بیاورد. رشد اخیر "بوک دیپات" را تا حدی می توان به پروژه انبار و ذخیره سازی 3 میلیون دلاری مرتبط دانست که در بهار 2016 تکمیل شد. این پروژه برای تسهیل فرآیند بازگرداندن کتاب ها از فناوری های مکانیکی بزرگ، رباتیک و حمایت کننده استفاده می کرد. در نتیجه، "بوک دیپات" می توانست بیش از 100 هزار کتاب را در روز دسته بندی کند. این شرکت به دنبال این است که در سال 2017 بر روی اقدامات ابتکاری تازه ای سرمایه گذاری کند. از جمله این اقدامات می توان به افزایش موجودی کتاب ها و ابزارهای قدرتمند برای خرید کتاب اشاره کرد که بر روی وبسایت تعبیه می شوند.
در شرکت "بوک کانتری" (Book Country Clearing House) که در "مک کیسبورگ پنسیلوانیا" واقع شده است و توافق های گسترده ای با ناشران مختلف برقرار کرده است، کتاب های دیجیتال تاثیر قابل توجهی بر روی میزان فروش نداشتند. "ریچارد رابرتس" مدیرعامل این شرکت در این باره می گوید: «مشتری های ما دوست دارند کتاب ها را لمس کنند.» "رابرتس" معتقد است کتاب های الکترونیکی در سال گذشته از نظر میزان فروش حدودا 10% کاهش یافته اند. به طور کلی، او در کسب کار خود کتاب های الکترونیک را نادیده گرفته است چرا که او اساسا با کتابفروشی هایی که کتاب های تازه می فروشند همکاری نمی کند.
"رابرتس" ترجیح می دهد با بازارهای دست دوم و سوم همکاری کند که ثبات بیش تری دارند. بازارهایی مثل کتاب های کار کرده، بازار فروش لوازم دست دوم و بازار فروش محصولات دست دوم کارگاه ها و کارخانه ها. به منظور خدمت رسانی در چنین بازارهایی، بوک کانتری همیشه انبار 400 هزار فوت مربعی خود را با 11 تا 14 میلیون نسخه کتاب پر می کند که شامل حدودا 45 هزار عنوان می شود.
"ریچل گیر" مدیر فروش "گریت جونز بوکز" (Great Jones Books) در "پنینگتن نیوجرسی" در این باره می گوید: «از نظر ما 2016 سال خوبی بود. در مقایسه با 2015 فروش 3% افزایش داشت.» او پیش بینی می کند که 2017 هم با افزایش فروش همراه خواهد بود. او بازگشت به حوزه چاپ را اقدام مثبتی می داند. چرا که در این حالت ناشران کتاب های باقی مانده چانه زدن و معامله ها را بخشی ثابت از کسب و کار خود در نظر می گیرند. ولی او هم چنین این مساله را خاطرنشان می کند که کتاب های چاپی هیچ وقت کنار نگذاشته شده بودند. او معقتد است از بین رفتن بسیاری از فروشگاه های دانشگاهی (که یا بسته شده اند یا شرکت هایی همچون بارنز اند نوبلز آن ها را کنار زده اند) و تبادل دوباره کتاب هایی که باقی مانده اند تاثیر بیش تری بر روی کسب و کار او داشته اند.
"گریت جونز" از 20 سال پیش که تاسیس شد بیش تر بر روی فروش کتاب های دانشگاهی تمرکز کرد. ولی در حال حاضر به فروش کتاب هایی می پردازد که مخاطبان عمومی تری دارند و از نظر طراحی دلپذیر تر هستند، مثل کتاب های کودکان، تاریخی و ادبیات. افزایش کتابفروشی های مستقل هم لزوما نشانه مثبتی نیست. گریر در این باره می گوید: «رنسانس کتاب فروشی های فیزیکی عمدتاً مربوط به افتتاح فروشگاه های کوچک تر است. در چنین جایی مسلماً معامله کتاب های کار کرده جایگاهی ندارد.»
اگرچه فروش کتاب های الکترونیکی کاهش یافته است، ولی مشتری ها هنوز در کتاب های چاپی مورد نظر خود سخت گیری زیادی می کنند. آلبرت هاگ، رئیس "میدیا پارنترز" (Media Partners) ایالات متحده که دفتر مرکزی آن در "سنترپورت نیویورک" واقع شده است در این باره می گوید: «این روزها، نکات کلیدی که باید مد نظر داشت این است که بدانیم مشتری ها دقیقاً چه می خواهند و بهترین عناوین را در اختیار آن ها قرار دهیم.» شرکت او که قراردادهای اختصاصی با ناشرانی همچون "سایمن اند شوستر" (Simon & Schuster) و "هافتن میفلین هارکورت" (Houghton Mifflin Harcourt) منعقد کرده و به صورت غیراختصاصی با کارگاه های کوچک هم همکاری می کند، معتقد است باید خلاق تر بود.
"هاگ" می گوید: «اوضاع آسان نیست. در واقع از همیشه چالش برانگیز تر شده است. باید نوآورانه عمل کنیم و ایده های تازه ای برای دسته بندی و نمایش ویژه محصولات داشته باشیم تا بتوانیم برای عناوین B و C هم بازاری ایجاد کنیم. این نقطه قوت شرکت ماست.»
"میدیا پارتنرز" ایالات متحده هم چنین نسبت به کنترل هزینه ها هم حساس است. دو سال پیش این شرکت سالن نمایش خود در خیابان پنجم نیویورک را تعطیل کرد و در حال حاضر حضور جزئی در CIROBE و نمایشگاه های تجاری دیگر دارد.
در شرکت "تگزاس بوکمن" (Texas Bookman) که در دالاس واقع شده است "جیمز پالمر" مدیر خرید این شرکت معتقد است ظهور دوباره بازار چاپ خودش یک چالش متفاوت است. او ادعا می کند که در حال حاضر عناوینی که معامله می شوند باید «اطلاعاتی بیش از چیزی ارائه دهند که در مردم با جستجو در گوگل پیدا می کنند. این عناوین هم چنین باید آن قدر بسته بندی زیبایی داشته باشند که نظر مردم را جلب کنند.» او در ادامه می گوید: «این یعنی این حوزه باید هم از نظر سوژه و هم از نظر پیاده سازی اعتبار خود را افزایش دهد.»
از آن جا که "تگزاس بوکمن" همیشه نمی تواند موجودی مورد نیازش را تامین کند، به همین دلیل میزان مشارکت خود در تیراژهای چاپ فعلی را افزایش داده و به تولید کتاب ها و محصولات بیش تر پرداخته است. این شرکت هم چنین خط تولید خود را گسترش داده و در حوزه های فرعی همچون بازی ها، رمان های گرافیکی، مقاله ها و لوازم التحریر فعالیت می کند. اگرچه تگزاس بوکمن به فروشگاه های مختلفی همچون فروشگاه موزه و کتابفروشی های مستقل تازه دست پیدا کرده است، ولی یکی از معدود عمده فروشی هایی است که یک پایگاه مشتری درونی دارد. هاف پرایس بوکس (Half Price Books)، شرکت خواهر تگزاس بوکمن، 124 بازار فروش دارد.
همچون "تگزاس بوکمن" شرکت "بردلیز بوکز" (Bradley’s Books) که در "پیتزبرگ پنسیلوانیا" واقع شده به فروشگاه های خودش وابسته است و برای این که بتواند کتاب های معاملاتی مورد نظر این فروشگاه ها را تامین کند وارد بازارعمده فروشی شد. در حال حاضر در پنسیلوانیای غربی 10 بازار فروش بردلیز وجود دارد که 20% مجموع کسب و کار برلیز را شامل می شود. زمانی که در ماه مارس شرکت آمازون دستمزد کتاب فروشی های ثالث را افزایش داد و از 1.35 دلار برای هر گزینه به 1.80 دلار رساند، فروش این شرکت کاهش پیدا کرد. طبق گفته های مایکل پیپر مالک این شرکت، فروش آنلاین فروشگاه ها و عمده فروش های این شرکت که با آمازون کار می کردند، در عرض یک شب تا یک سوم کاهش پیدا کرد.
"تگزاس بوکمن" یکی از معدود عمده فروش هایی است که به دنبال فروش بین المللی هم بوده است. بعد از این که به علت حضور قدرتمند دلار در بریتانیا و اروپا میزان فروش کاهش پیدا کرد، پالمر اعلام کرد که تگزاس بوکمن می خواهد در آمریکای جنوبی هم شانس خود را امتحان کند. بازارهای بین المللی تقریبا 13% از سهم فروش کلی بوک دیپات را شامل می شوند، آماری که ون ولیت به دنبال این است که در سال مالی آینده افزایش دهد. او می گوید: «ما معتقدیم در چند سال آینده بازار بین المللی هم چنان پرقدرت باقی می ماند. ما می خواهیم بر روی کشورهایی تمرکز کنیم که انگلیسی زبان دوم آن هاست.» بر خلاف این موارد، در گریت جونز میزان فروش بین المللی کاهش یافته و از 12-15% به کم تر از 10% رسیده است.
علی رغم وجود چنین چالش هایی، پیپر و عمده فروش های دیگر هم چنان مشغول مقاومت هستند. همان طور که جوناس از CIROBE خاطرنشان می کند: «چهار سال است که می گویند دوران این حوزه تمام شده است. ولی ما نسبت به آینده بسیار خوش بین هستیم.»


منبع : 
http://www.ipina.ir


هیچ نظری منتشر نشده است.

نظر جدید

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com