پارت چاپ

"روز جهانی چاپ" در 18 اکتبر به دنبال معرفی خود به دنیاست

15اكتبر2017

 

undefinedدر این روز این فرصت را دارید که وارد یک بحث و گفتگوی جهانی بدون مرز شوید و از طریق رسانه های اجتماعی در هر موقعیت زمانی که هستید و با هر نوع چاپی که سروکار دارید، عشق و علاقه خود به این صنعت را به اشتراک بگذارید. این رویداد از ساعت 11 شب (به وقت گرینویچ) روز 17 اکتبر شروع شده و 24 ساعت بعد در روز 18 اکتبر پایان می یابد.

دانشجویان، هنرمندان، فروشگاه های چاپ و دیگر همکاران آن ها که در زنجیره تولید فعالیت می کنند به روش های مختلفی می توانند در این رویداد مشارکت کنند. شما در IPD با استفاده از هشتگ #IPD17 می توانید کارهای خود، نمونه ها یا برنامه های چاپ مورد علاقه، یا تنها یک لحظه ماندگار را با دیگران به اشتراک بگذارید. شما هم چنین می توانید در جامعه جهانی چاپ فعالیت کرده و به ابراز علاقه نسبت به حوزه چاپ بپردازید. سال گذشته، هشتگ IPD در توییتر در کم تر 24 ساعت 30 میلیون بار توییت شد. هدف این است که این آمار در سال 2017 بیش تر شود.
رویداد IPD در اصل توسط گروهی تشکیل شده است که هر هفته چهارشنبه ساعت 4 بعدازظهر با هشتگ #printchat در توییتر گرد هم جمع می شدند. امسال از طریق هشتگ #PrintUX سهام داران هم می توانند در این رویداد مشارکت کنند. دبورا کرن، مدیر مرکز رسانه های اصلی و چاپی و یکی از عاملان اصلی شکل گیری چنین روزی، در این باره می گوید: «چاپ یک فناوری در حال تحول با گذشته ای غرور آمیز و آینده ای روشن است. هشتگ #PrintUX که از طریق آن تجربیات حوزه چاپ مطرح می شود، در اصل نشان دهنده جایگاه چاپ در دنیا و زندگی ماست، و هم چنین نشان دهنده نقش این صنعت در تامین ابزارها و فناوری لازم برای به تصویر کشیدن تصوراتی که از طریق فرآیند چاپ میسر می شود. انتظار ما این است که فروشگاه های چاپ، طراحان، بازاریاب ها و کارآفرین ها در این روز با هم ارتباط برقرار کنند و نمونه های چاپ و خاطرات عالی خود را به اشتراک بگذارند. آن ها هم چنین می توانند ایده ها، پیشنهادات و فرصت های شغلی خود را در اختیار هم قرار دهند.» چنین همکاری از طریق #PrintChat و در ساعت 9 شب (گرینویچ) 18 اکتبر امکان پذیر می شود. این اجتماع به دنبال این است که توجه افراد و شرکت های تاثیرگذار این حوزه را به خود جلب کند و به این ترتیب، به بحث درباره محصولات و خدمات، بازاریابی چند کاناله و رویاهای پیش روی آینده چاپ بپردازد. این روز به دلیل به اشتراک گذاری موضوعات هوشمند و مرتبط با چاپ از خیلی جهات می تواند منحصر به فرد باشد.
در بخش «تجربه چاپ» همکاری های دیگری هم صورت گرفته است. کرگ باور از گروه Designs That Rock یک پوستر برای این بخش طراحی کرده است. هم چنین رابرت یانگ و اعضاء شرکت میرالوپا (Miralupa) به صورتی سخاتمندانه در جریان تولید یک واقعیت افزوده (AR) همکاری کرده اند. این پوستر به صورت PDF و به دو زبان انگلیسی و فرانسوی در سایت www.internationalprintday.com قابل دانلود است. شما می توانید برنامه Thrubox را از فروشگاه موبایل خود به صورت رایگان دانلود کنید و این واقعیت افزوده را تجربه کنید.
کرن معتقد است IPD فرصتی است برای تامین کننده های خدمات چاپ مستقل تا بتوانند با اجتماعات محلی خود تعامل برقرار کنند: «در روز جهانی چاپ هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.» او هم چنین این مساله را خاطرنشان می کند که نمایندگانی از استرالیا، اروپا و آمریکا جریان به اشتراک گذاری اطلاعات را هدایت می کنند تا این فعالیت به صورت بی وقفه ادامه پیدا کند و به یک ترند جهانی تبدیل شود. او در ادامه می گوید: «شاید همیشه دنبال راهی بودید که مشتری ها و دانشجویان را به فروشگاه خود دعوت کنید، خوب چرا در روز جهانی چاپ چنین کاری نمی کنید؟ این روز یک فرصت عالی است تا اطلاعات مورد نظر خود را همراه با سرگرمی ارائه کنید، هیچ مرزی برای کارهایی که انجام می دهید وجود ندارد.»

هرکسی در هر جایگاهی که قرار دارد، در این روز می تواند به یک «نقطه کانونی» تبدیل شود. یک نقطه کانونی می تواند برای IPD نام نویسی کند و عضو تیم سازمان دهی شود. به این ترتیب می تواند در قالب یک فعالیت رسمی به IPD کمک کند. کتابخانه سازمان ملل در ژنو، LIA کوئینزلند و کافه زیکون آمریکای شمالی از جمله محل های کانونی هستند که برای 2017 نام نویسی کرده اند و به افتخار روز جهانی چاپ، مراسم هایی برگزار می کنند.
کرن در ادامه می گوید: «در سال 2015، ساختمان کنگره ایالات متحده با به ارائه تعدادی از بلیط های پذیرش چاپی IPD، این روز را به رسمیت شناخت. در سال 2016، برنامه تلویزیونی «صبح به خیر آمریکا» خبر ما را مطرح کرد که با توجه به تعداد بینندگان این برنامه، تاثیری فوق العاده بر روی کار ما داشت. حال امسال کتابخانه سازمان ملل در ژنو می خواهد اخبار سال 2017 این رویداد را اعلام کند. به نظر من روز جهانی چاپ به یک جشن جهانی و رسمی برای حوزه چاپ تبدیل شده است. حال بقیه ماجرا بر عهده ماست! باید تا جایی که می توانیم نوآوری داشته باشیم و چاپ و بخش های مختلف آن را در سراسر جهان مطرح کنیم.» برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید به وبسایت www.internationalprintday.org مراجعه کنید. در این جا، جزئیات بیش تری درباره قالب و محتوای این روز مطرح شده است. کاربران تازه کار رسانه های اجتماعی هم می توانند با مراجعه به کانال Print Media Centr در سایت یوتیوب، ویدئوهای آموزشی درباره نحوه کار با رسانه های اجتماعی دریافت کنند و از همین حالا را برای به اشتراک گذاری معلومات خود آماده کنند.

منبع: http://www.ipina.ir

هیچ نظری منتشر نشده است.

نظر جدید

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com