پارت چاپ

عوامل مهم در بسته بندی دیجیتال و تبلیغات برند

13نوامبر2017

شرکت ها چه انتظاری از تامین کنندگان سفارش های بسته بندی دارند؟
"پاتریک پویتوین" دانشمند ارشد شرکت "ماندلز اینترنشنال" (Modelez International) در پاسخ به پرسشی که "کوین کارستدت" (از شرکت شرکای کارستدت) مطرح کرد، گفت چیزی که شرکت او (که یکی از تولیدکنندگان اصلی محصولات غذایی مصرفی است) انتظار دارد این است که تامین کنندگان سفارشهای بسته بندی خود را با استانداردهای ایمنی و بهداشتی غذا سازگار کنند. ماندلز هم چنین از مبدل ها انتظار دارد که در این قضیه همکاری کنند و مجموعه کاملی از خدمات چاپ و تمام کاری بسته بندی ارائه دهند.
"ری مس" مدیر فناوری چاپ دیجیتال در بخش طراحی و بسته بندی جهانی شرکت "کالگیت پالمولایو" (Colgate Palmolive) اعلام کرده است که 300 کارگاه چاپی که زیر نظر این شرکت کار می کنند اگر می خواهند به کار خود ادامه دهند باید خود را با سیستم بررسی سخت گیرانه تازه سازگار کنند. مس این نکته را خاطرنشان کرد که اگرچه بسیاری از آن ها خود را با چاپ دیجیتال سازگار کرده اند، ولی بسیاری از آن ها می توانند سطح کار خود را ارتقا داده و کار بیش تری با سیستم های دیجیتال انجام دهند.
"کالوین آستربرگ" مدیر خرید شرکت "راچستر میدلند" (Rochester Midland)، درباره مزایای کار با کارگاه چاپی صحبت کرد که می تواند برای کارتن های چین داری که این شرکت استفاده می کند یک راه حل باشد. در حال حاضر "راچستر میدلند" کارتن های خود را سر وقت و بر اساس نیاز تامین می کند، این شرکت به طور خودکار سفارش هایی را تامین می کند که بیش تر از 5 روز از سفارششان نگذشته باشد. آستربرگ معتقد است با توجه به این که هفته ای یک بار کارتن ها انبار می شوند، یعنی 52 هفته در سال، در این حالت این شرکت می تواند کنترل بیش تری برای سفارش های تمام کاری شده خود داشته باشد.
ارزشی که تولید دیجیتال می تواند در اختیار برندها قرار دهد
طبق صحبت های پویتوین، یکی از مهم ترین ویژگی های باارزشی که تولید دیجیتال می تواند در اختیار برندها قرار دهد، «سادگی» است: یعنی توانایی خارج شدن از فرآیند همیشگی تولید، کوتاه کردن زنجیره تولید و از بین بردن روش های قدیمی بسته بندی. کنار گذاشتن هزینه های صفحه چاپ هم یکی از دیگر از مزیت های عملی دیگر این جریان است. مس این مساله را خاطرنشان می کند به لطف سفارش های بسته بندی در تیراژ کم و سفارشی که چاپ دیجیتال فراهم می کند، برندها دیگر نگران نخواهند بود که سفارش های مختلفشان با هم اشتباه شوند. کاری که در خریدهای آنلاین معمولا اتفاق می افتد.
پرسش «چه چیزی شب ها مانع خواب شما می شود» که از اعضا میزگرد پرسیده شد باعث شد به پاسخ های جالبی برسیم. "آستربرگ" اعلام کرد چیزی که او را اذیت می کند این است که بعضی از چاپگرهای برچسب زن دیجیتال همچنان در بحث تمام کاری همان ذهنیت قدیمی را دارند. به همین ترتیب، مس این نکته را خاطرنشان کرد که «طراحان در حال حاضر آن چنان که باید به ابزار دیجیتال مجهز نشده اند.»
"پویتوین" درباره این مساله صحبت کرد که چاپگرها و مبدل های بسته بندی تا چه حد نگاه عمیقی به فناوری های دیجیتال نسل بعد دارند. او اعلام کرد که نگرانی اش این است که به این باور برسیم که: «در این زنجیره تولید من باید سریع تر از بقیه باشم.»
همه موافق این عقیده بودند که فناوری های در حال ظهور برای برندها خوب هستند. در اصل این صحبت آن ها واکنشی بود به سخنرانی رفی آلبو، رئیس شرکت سگمارکتینگ (SEGMARKETING) که متخصص تبدیل کردن بسته بندی ها و لیبل ها به تجربیات تعاملی است. کاری که با اضافه کردن واقعیت افزوده و واقعیت مجازی صورت می گیرد.
مس معتقد است با کمک تکنیک هایی که آلبو توصیف می کند، تبلیغات منطقه ای را می توان به شکل اثرگذارتری پیاده سازی کرد. آستربرگ می گوید که شرکتش متوجه شده است که با قرار دادن کدهای قابل اسکن بر روی کارتن ها، به جای وابسته شدن به توزیع کنندگان برای برقراری ارتباط با مصرف کننده، خودشان می توانند به صورت مستقیم صحبت کنند.
هم چنین از محتویات قابل اسکن می توان به عنوان جایگزینی برای برگه های اطلاعاتی امینتی استفاده کرد که "راچستر میدلند" هنگام ارسال محصولات شیمیایی خود ضمیمه می کند. "آستربرگ" می گوید: «به نظرتان جالب نمی شد اگر می توانستیم تمام این چاپ ها، تا کردن ها و ارسال ها را کنار بگذاریم و تنها یک ابزار دیجیتالی شده ارسال کنیم؟ و با کمک همین ابزار می توانستیم به تمام مشکلاتی که پیش می آمد پاسخ دهیم. تمام کاری که باید انجام شود این است که مصرف کننده این ابزار را اسکن کند، سپس یک شخص ظاهر شده و درباره نحوه حل مشکل با او صحبت می کند.»
"پویتوین" معتقد است وارد کردن بسته بندی و لیبل زنی به حوزه دیجیتال از طریق تکنیک هایی همچون واقعیت افزوده باعث می شود که مصرف کننده بتواند با محصول برند مورد نظر تعامل بیش تری داشته باشد. به این ترتیب برندها می دانند مشتریانشان کجا هستند و مشغول صرف هزینه بر روی چه چیزی هستند. ولی نگرانی او این است که «همه دارای برنامه های زیادی خواهند شد» و 90% این برنامه ها به شکل فعالی مورد استفاده قرار نمی گیرد. نکته بعدی این که زمانی که یک برند از این روش در بسته بندی استفاده می کند، باید بتواند با فراهم کردن محتویات تازه، آماده برقراری ارتباط مجدد با کاربر باشد.

هیچ نظری منتشر نشده است.

نظر جدید

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com