پارت چاپ

ورود بسته بندی فیزیکی به دنیای دیجیتال

15نوامبر2017

در دومین روز همایش بسته بندی دیجیتال، رافی آلبو، رئیس شرکت سگمارکتینگ (SEGMARKETING)، به بحث درباره این مساله پرداخت که به چه نحوی این شرکت می خواهد بسته بندی فیزیکی را وارد دنیای دیجیتال کند. او هم چنین درباره نقش مهم چاپ دیجیتال در این معادله صحبت کرد.
پیدا کردن راهی که به واسطه آن بتوان هم تجربه فیزیکی و هم دیجیتالی یک بسته بندی را در اختیار مصرف کننده قرار داد، روش موثری است که می تواند فرصت های سودآور زیادی برای برندها فراهم کند.

بسته بندی سفارشی از طریق واقعیت افزوده (AR)

آلبو برای تشریح صحبت های خود شامپوهای بچه را مثال زد. او معتقد بود والدین شامپوهایی را می خرند که در بطری قرار دارند و بسته بندی زیبایی دارند. در بعضی موارد، چاپ دیجیتال می تواند در سفارشی سازی بسته بندی نقش داشته باشد، ولی یک برند برای این که بتواند لیبل های سفارشی های خود را در یک خط تولید مورد استفاده قرار دهد از نظر لجستیکی با چالش هایی مواجه می شود. با این حال، آلبو اعلام کرد که از طریق یک برنامه موبایل به نام آرلین (Arilyn) بسته بندی سفارشی در دنیای دیجیتال محقق شده است.
آلبو در ادامه توضیح می دهد که در این حالت، والدین می توانند یک بطری شامپو را خریداری کرده و عکس فرزند خودشان را ارسال کنند تا این عکس بر روی این شامپو چاپ شود. سپس، آن ها وقتی محصول را دریافت می کنند، از طریق گوشی خود می توانند لیبل را اسکن کنند. در نمونه ای که او در همایش بسته بندی دیجیتال نشان داد، شخصیت وودی از فیلم انیمیشن «داستان اسباب بازی» بر روی لیبل چاپ شد. سپس یک نسخه دیجیتال از وودی بر روی گوشی هوشمند آلبو ظاهر شود که هم صدا و هم تصویر ویژه خود را داشت.
آلبو در ادامه توضیح داد: «98-99% لیبل ها و بسته بندی هایی که شما چاپ می کنید به هم متصل نیستند. تنها با یک زیرلایه سروکار دارید که با مقادیر زیادی چسب لیبل هایی بر روی آن قرار داده شده است. ولی این ها هیچ ارتباطی با هم ندارند. با این روش ها برند ها اعلام می کنند که می خواهند تجربه هایی مبتنی بر زمان واقعی در اختیار مصرف کننده ها قرار دهند.»
مثال دیگری که آلبو در این همایش مطرح کرد مربوط به بازار نوشیدنی ها بود. در این مثال، یک لیبل بر روی یک نوشیدنی چاپ می شود. وقتی این لیبل اسکن می شد، ویدئویی را نشان می داد که در یک باشگاه ضبط شده بود. آلبو توضیح داد که تصویری که نمایش داده می شود را می توان از بهترین باشگاه های سراسر جهان ضبط کرد و به این ترتیب از طریق بسته بندی، یک تجربه اختصاصی را در اختیار مصرف کننده قرار داد.

او در این باره گفت: «محصول شما به یک باره به یک بوم نقاشی برای روایت داستان هایی از برند شما تبدیل می شود»تجربه واقعیت مجازی و بسته بندی


علاوه بر این تجربه های مبتنی بر واقعیت افزوده، آلبو هم چنین به تشریح قدرت واقعیت مجازی در دنیای بسته بندی پرداخت. او طی سخنرانی خود تعدادی از لیبل ها را نمایش داد که هنگامی که اسکن می شدند، تصاویری با کیفیت بالا و 360 درجه از سراسر جهان به گوشی ارسال می کردند. آلبو سپس اعلام کرد که با یک جفت عینک مخصوص واقعیت مجازی که که بر روی گوشی نصب می شود، یک کاربر می تواند به صورت مجازی به همان تصاویری که نشان داده می شود، سفر کند.
آلبو در ادامه افزود: «واقعیت مجازی در کنار واقعیت افزوده، در حال ایجاد تحولاتی مهم در صنعت بسته بندی است. شما می توانید از واقعیت مجازی برای سفر به یک منطقه دیگر استفاده کنید. با یک تکه کاغذ به صورت رایگان می توانید وارد یک تجربه بصری 360 درجه شوید.»
آلبو در ادامه اعلام کرد که کارگاه های چاپ و مبدل های بسته بندی در این صنعت راهی ندارند جز این که نحوه کار با این فناوری را یاد بگیرند. آن ها هم چنین باید درباره نحوه تعامل با این فناوری و تاثیر آن در ارائه پیام ها به شیوه ای تازه، با مشتریان خود صحبت کنند.
آلبو در این باره می گوید: «مهم ترین کار این است که این ویژگی را به مشتریان خود نشان دهید. وقتی خودشان چنین چیزی را ببینند قطعا علاقه مند می شوند و در آن صورت است که این چرخه آغاز می شود.»

هیچ نظری منتشر نشده است.

نظر جدید

Atom

قدرت گرفته شده از سایت زیبا

SiteZiba.com