نمایش منو

بنچ مارکینگ چاپ افست;طرح ریزی مسیری برای ثبات

بنچ مارکینگ چیست؟

تعاریف مختلفی برای بنچ مارکینگ ارائه شده است، اما به طور کلی می‌توان آن را چنین تعریف کرد:
فرایندی مستمر و سیستماتیک، برای شناسایی، تحلیل و پیاده‌سازی بهترین اقداماتی که موجب ارتقای عملکرد سازمان‌ها می‌شود.
بسیاری از مردم می‌دانند بنچ مارکینگ چیست، اما نمی‌دانند چگونه باید آن را در عمل بکار برند. مدت زمان انجام بنچ مارکینگ، بدون اجرای یافته‌های آن افزون‌بر ۹ ماه است، اما سازمان‌ها با تسریع در برخی مراحل فرایند، آن را به ۲ تا ۳ ماه نیز کوتاه کرده‌اند.
گفتنی است که بنچ مارکینگ را نمی‌توان به تنهایی به عنوان ابزاری برای ارتقای عملکرد سازمان به کاربرد بلکه این شیوه فقط یکی از ده ابزار TQM است.

به‌طور کلی می‌توان گفت بنچ مارکینگ شامل شش بخش می باشد که عبارت است از:
– روشی منظم برای مطالعه و تحصیل
– فرایندی برای خلاقیت
– روشی برای توسعه
– فرصتی برای آموختن
– ابزاری برای تعیین، تأسیس و به دست آوردی استاندارد بهترین‌ها
– بهبود مستمر فرایندها

چرا باید بنچ مارک کنیم؟
دلایل بسیاری برای انجام بنچ مارکینگ وجود دارد. زمانی، به دنبال بهترین هستید، گاهی نیازمند شناخت تغییر و تحولات محیط پیرامون هستید تا با استفاده از ابزار و امکانات، اهداف خود را با تغییرات جامعه همسو سازید. با استفاده از بنچ مارکینگ می‌توانید عملکرد سازمان خود را بهبود بخشید. برخی از دلایلی که سازمان‌ها به بنچ مارکینگ رو می‌آورند، عبارتند از:
– برآوردن نیازها و انتظارات مشتری
– یافتن روش‌ها و اقدامات مورد نیاز برای دسترسی به اهداف سازمان
– دستیابی به عملکرد بهتر
– پیاده‌سازی بهترین اقدامات
– توسعه اهداف و برنامه‌های استراتژیک شرکت
– ترویج تفکر خلاق
– سنجش رقبا
– تسریع در بهبود فرایندها
– شناخت تکنولوژی‌های نوین

3 نکته کلیدی مهم در نرم افزار بنچ مارکینگ چاپ افست

1. استفاده و درک آن راحت است. راه های زیادی برای نمایش داده های بنچ مارکینگ چاپ افست وجود دارد. تفسیر بعضی از آن ها راحت است، ولی بعضی دیگر این گونه نیستند. مطمئن شوید هم نمایش داده ها و هم رابط کاربری کلی یک بررسی صریح درباره اطلاعات شما ارائه دهند، به این ترتیب می توانید آن را وارد کار و عمل کنید.

2. تحلیل و گزارش قدرتمندی فراهم کنید. بخش راحت کار، جمع آوری داده هاست. توانایی وارسی بند بند آن ها و دستیابی به داده های مرتبط و عملی کار سخت تری است. یک نرم افزار داده محور خوب باید به شما امکان بدهد که داده های خود را به روش های انعطاف پذیری مرتب کنید و یک مقدار واقعی ارائه دهید.

3. این نرم افزار در ارزیابی رنگ بصری اعمال نفوذ می کند. مشتری ها می خواهند چاپ با ثباتی داشته باشند. این یعنی رنگ باید در فرآیند پرس و چاپ های بعدی ثبات خود را حفظ کند. برای مدیریت رنگ در سراسر دستگاه های چاپ، به دنبال نرم افزاری باشید که یک ارزیابی مبتنی بر ویژگی های بصری ارائه می دهد. بررسی داده ها به شیوه بصری (یعنی به همان روشی که انسان رنگ ها را می بیند) عملکردی بسیار بهتر از روش ساده موفقیت/ناکامی دارد که بر اساس تطبیق با  CMYK عمل می کند.

برای مقایسه این که یک اپراتور چاپ چه کار باید بکند تا بتواند در طول زمان، انطباق چاپ را ثابت کند، هدایت یک قایق را مثال می زنم. اگر تا حالا قایق رانده باشید، می دانید که یک قایق در مسیر های غیرقابل پیش بینی حرکت می کند، و شما باید به طور پیوسته بر نیروهای باد غلبه کنید و قایق را در مسیر نگه دارید و به هدف برسید. همچون یک ناخدای قایق، اپراتورهای چاپ هم باید به طور پیوسته در حال اعمال تنظیمات باشند تا با نیروهای بیرونی مقابله کنند و در سراسر فرآیند چاپ، در مسیر مورد نظر بمانند.

در مقایسه با مسیر یک قایق، در حفظ ثبات چاپ متغیرهای بسیار بیش تری بر روی آن تاثیر می گذارند. مسلما، اولین قدم برای حفظ مسیر خود این است که هدف را تعیین کنید. قدم دوم این است که بفهمید این متغیرها دقیقا به چه نحوی بر روی ثبات اثر می گذارند. در نهایت، برای مقابله با تاثیرات آن ها بر روی چاپ نهایی، اپراتور باید به صورت پیوسته در حال اعمال تنظیمات باشد.

چه از فرآیند G7 استفاده کنید یا استانداردهای سفارشی که برای فروشگاه خود تعیین کرده اید را اندازه گیری کنید، بنچ مارکینگ صحیح به چیزی بیش از اندازه گیری صرف تراکم جوهر نیاز دارد. برای سنجش تغییراتی که در طول زمان رخ می دهند، باید در عمق موضوعاتی همچون TVI، تعادل خاکستری، رنگ های روی هم چاپ شده و ... شناور شوید.

ابزارهایی وجود دارند که داده های دقیقی در اختیار شما قرار می دهند. به کمک این داده ها می توانید مطمئن شوید که چاپ شما در هر کار مشغول چاپ اختصاصی مورد نظر است. پیش از آن که بررسی آن ها بپردازیم، ابتدا بهتر است با متهم ها شروع کنیم: متغیرهایی که همیشه سعی می کنند چاپ شما را از مسیر خارج کنند.

در ابتدا مهم است که بدانید اپراتورهای چاپ بر روی چه چیزی کنترل دارند و بر روی چه چیزی ندارند. این ها موارد اساسی هستند:

 

چه چیزهایی را نمی توانید کنترل کنید:

آب و هوا (حرارت و رطوبت)، مگر این که در یک اتاق چاپ باشید که وضعیت هوایش کاملا کنترل می شود.

مواد خام، مثل کاغذ چاپ؛

ثبات تولید جوهر؛

محتوای مواد معدنی آب؛ و

تقاضای جوهر برای هر منطقه جوهری کار مبتنی بر چاپ

 

چه چیزهایی را می توانید کنترل کنید:

رسانایی آب؛

وضعیت روکش ها و غلطک ها؛

تنظیمات مکانیکی چاپ (فشار)؛

کلیدهای جوهر هر واحد؛ و مقدار آب اندازه گیری شده برای هر واحد

بهتر است ابتدا فهرست عوامل «غیرقابل کنترل» را جزئی تر کنیم. تاثیر هر یک از آن ها بر روی چاپ زیاد است. خوشبختانه، راه هایی برای گرفتن کنترل آن ها وجود دارد، البته اگر بدانید باید دنبال چه بگردید.

نوسانات حرارت و رطوبت می تواند هم بر روی چسبندگی جوهر و هم تبخیر آب اثر بگذارد. هر دو بر روی ثبات چاپ تاثیری می گذارند. بعضی از این تاثیرات را می توان با کنترل تنظیمات کلید جوهر و آب جبران کرد، اما کنترل وضعیت هوای اتاق چاپ می تواند حتی موثرتر باشد.

سپس بحث عدم ثبات مواد مطرح می شود. برای مثال، کاغذ چاپ همیشه مناسب فرآیند چاپ نیست. بعضی از کاغذها آب را جذب می کنند که این مساله برای ثبات مفید است. بعضی دیگر آب را دفع می کنند یا چیز زیادی جذب نمی کنند، این مساله می تواند باعث ناپایداری در چاپ شود. در این حالت اپراتور باید در کل مسیر، نوسانات تراکم های جوهر را بررسی کند. یک مرحله سودمند این است که مشتری ها را به سمت کاغذهایی هدایت کنیم که با دردسرهای کم تری چاپ می کنند.

در مورد جوهر، یک ماده خام دیگر، هم اگر اندازه گیری های متفاوتی داشته باشیم، قطعا باعث بروز تغییراتی در چاپ می شود. کنترل کیفیت در فرآیند تولید یک مرحله کلیدی است. به همین دلیل، از جوهری استفاده کنید که منبع مشخصی دارد و امکان پیگیری سابقه ثبات آن وجود دارد.

این روزها، بسیاری از کارگاه های چاپ از پالاینده های اسمز معکوس (RO) برای از بین بردن مواد معدنی و ناخالصی آب استفاده می کنند. من در منطقه ای زندگی می کنم که منبع آب آن دو بار در سال عوض می شود. این قضیه سال ها باعث بروز مشکل می شد ... تا این که کارگاه های چاپ محلی از پالاینده های RO استفاده کردند. مشکل حل شد!

هر چاپ مبتنی بر چاپی در سراسر برگه چاپ شده، به مقادیر مختلفی از جوهر نیاز دارد. نواحی با جوهر کم مثل مناطقی که تنها متن دارند، تمایل به جذب آب بیش تری دارند. در این حالت باید کلید های جوهر را بر روی کم تنظیم کنید، کاری که باعث کاهش کنترل در مقدار جوهری می شود که برای برگه ارسال می شود. نواحی با مصرف جوهر بلا به چاپی با ثبات بالاتر نیاز دارند، چرا که کلیدهای جوهر بزرگ تر شده اند و به اپراتور آزادی عمل بیش تری برای تنظیمات می دهند. علاوه بر این، برای تمیز نگه داشتن صفحه به آب کم تری نیاز است، کاری که باعث تعادل بهتر جوهر/ آب می شود.

 

فرمان را به دست بگیرید: اندازه گیری + تحلیل

حال، خبر خوب این است: جنبه های فیزیکی چاپ (چاپ و محتویات آن) همه تحت کنترل اپراتور هستند. برای دستیابی به ثبات چاپ به یک برنامه منظم برای اندازه گیری چاپ، تنظیمات و نگه داری نیاز دارید. شما هم چنین باید یک راه مطمئن برای کاهش هدررفت، کاهش زمان خاموشی و از میان بردن دردسرها پیدا کنید.

عناصر سازنده کلیدی برای حفظ ثبات این است که در طول زمان، تغییرات را پیگیری کنید. این موثرترین روش برای کنترل متغیرهایی است که بر روی کیفیت چاپ اثر می گذارند. یک مرحله مهم دیگر، متعهد بودن نسبت به کالیبراسیون های منظم است. یک تنظیم انحنای چاپ و/یا کالیبراسیون مجدد باید حداقل هر سه ماه یک بار انجام شود.

اما بین این کالیبراسیون ها چگونه می توانید در مسیر خود باقی بمانید؟ درست حدس زدید. داده ها، کلید اصلی است.

ابتدا، یک نوار کنترل برای هر فرم چاپ در نظر بگیرید و برای جمع آوری داده های رنگ، از یک طیف نورسنج دستی استفاده کنید. تراکم های فعلی جوهر، رنگ های روی هم چاپ شده، TVI (دریافت نقطه)، تعادل خاکستری G7 و تراکم چاپ خنثی از جمله بخش های داده ای مهم هستند. آن ها به اپراتورها کمک می کنند که از رفتار چاپ آگاهی یابند و برای حفظ دامنه تغییرات، بلافاصله اقدام کنند. شما نمی توانید چیزی را که اندازه گیری نمی کنید کنترل کنید. به این ترتیب مساله ضروری این است که نوارهای کنترل چاپ و یک ابزار اندازه گیری برای مطالعه آن ها داشته باشید.

در مرحله بعد، می دانید که استفاده از نوار رنگ در سراسر برگه بهترین روش برای جمع آوری داده نیست. استفاده از جوهر رنگ متغیر و عدم دقت در تنظیمات کلید جوهر می توانند این تاکتیک را بی استفاده کنند. یک نوار کنترل در راه آب، اگر به نحوی کار گذاشته شده باشد که در یک منطقه جوهر واحد به دور یک استوانه چاپ کند، بهترین مکان است برای جمع آوری داده ها و ارزیابی شرایط چاپ.

در نهایت، از نرم افزار تحلیلی برای تحلیل داده های اندازه گیری استفاده کنید. یک نرم افزار تخصصی بسیار کارآمد خواهد بود و روش بسیار دقیقی برای کنترل دستگاه های چاپ ارائه می دهد. این نرم افزار به اپراتورها امکان می دهد که در هر کار، از فرآیندهای پایدار و داده محور برای حفظ چاپ خود در دامنه تغییرات استفاده کنند.

در این جا، مهم ترین فاکتور این است که در طول زمان داده های خود را ارزیابی کنید تا بتوانید نگرش هایی را شناسایی کنید که چاپ را از دامنه تغییرات خارج می کنند. تنها چند هفته تفکر در این مورد می تواند فرآیند انحرافی چاپ را شناسایی کند. سپس اپراتور می تواند شرایط مکانیکی را بررسی کند، یک روکش را جابجا کند یا یک اقدام محافظتی دیگر انجام دهد تا چاپ را به مسیر خود بازگرداند. اندازه گیری های منظم هم چنین می تواند باعث توجه به مسائلی همچون نیاز به تنظیم انحنای صفحه در فرآیند پیش از چاپ شود. چاپ همیشه به عنوان یک حرفه در نظر گرفته می شده است، و با تولید مبتنی بر حرفه ای گری، همیشه بی  ثباتی هایی در محصول نهایی وجود خواهد داشت. به همین دلیل تعداد فزاینده ای از فروشگاه های چاپ کوچک که نگران کیفیت و کارامدی هستند به سمت کنترل فرآیندهای آماری (SPC) متمایل شده اند.

آن ها می دانند که یک گام ضروری این است که کارآمد، چاپک و رقابتی باقی بمانند. با این حال، اتخاذ یک برنامه SPC به یک تغییر فرهنگی برای یک شرکت تبدیل می شود. آن هم شرکتی که برای پیاده سازی آن به یک اقدام متمرکز و یک پارچه (و مبتنی بر زمان) نیاز دارد.

به این ترتیب، با SPC خود را پیشروی این مسیر در نظر بگیرید. ولی در طول زمان، با به کارگیری بهترین اقدامات مثل اندازه گیری منظم و نگه داری روزانه، قایق خود را در مسیر پرثباتی نگه می دارید. هدایت سخت کوشانه منجر به دستیابی به آماده سازی نهایی سریع تر با هدررفت کم تر، چاپ بی نقص تر و مشتریان شادتر می شود.

مطالب مشابه:


X
همین حالا با ما تماس بگیرید

قیمت چاپ لیبل گارانتی

چاپ کارت ویزیت پی وی سی

قیمت چاپ لیبل گارانتی

چاپ فلزات

چاپ کارت ویزیت پی وی سی

چاپ پاکت دی وی دی

چاپ فلزات

طراحی برای بسته بندی

چاپ پاکت دی وی دی

مرکز چاپ کاتالوگ

طراحی برای بسته بندی

هزینه چاپ بروشور تبلیغاتی

مرکز چاپ کاتالوگ

چاپ پوستر رنگی

هزینه چاپ بروشور تبلیغاتی

چاپ پاکت فوری

چاپ پوستر رنگی

سفارش چاپ بروشور

چاپ پاکت فوری

چاپ پوستر فوری

سفارش چاپ بروشور

چاپ کارت ویزیت قیمت

چاپ پوستر فوری

چاپ سررسید 1397

چاپ کارت ویزیت قیمت

ساخت جعبه و چاپ

چاپ سررسید 1397

چاپ ساک دستی

ساخت جعبه و چاپ

چاپ ست اداري

چاپ ساک دستی

اخبار صنعت چاپ

چاپ ست اداري

چاپ کارت ویزیت کریستال

اخبار صنعت چاپ

قیمت چاپ بروشور سه لت

چاپ کارت ویزیت کریستال

چاپ جعبه سازی

قیمت چاپ بروشور سه لت

چاپ پاکت دکمه دار

چاپ جعبه سازی

چاپ پد موس

چاپ پاکت دکمه دار

چاپ لیبل پلی کربنات

چاپ پد موس

چاپ و طراحی پوستر

چاپ لیبل پلی کربنات

چاپخانه چاپ کاتالوگ

چاپ و طراحی پوستر

چاپ جعبه کادو

چاپخانه چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ و سربرگ

چاپ جعبه کادو

چاپ کارت ویزیت چوبی

چاپ کاتالوگ و سربرگ

چاپ بنر و بروشور

چاپ کارت ویزیت چوبی

لیست قیمت چاپ لیوان کاغذی

چاپ بنر و بروشور