تعطیلات رسمی ۱۴۰۲

تعطیلات رسمی 1402

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

مناسبت ها و ایام تعطیل در تمام سال های شمسی، قمری و میلادی از اهمیت بالایی برخوردارند. تمام کشورهای در تقویم رسمی خود مناسبت ها و موقعیت هایی دارند که در طول سال برای آنها اهمیت بالایی دارد. این مناسبت ها ناشی از جشن ها، مناسبت های ملی یا مذهبی آنها می تواند باشد. در تقویم سال شمسی نیز تمام این موارد در نظر گرفته شده است. تعطیلات رسمی ۱۴۰۲ با در نظر گرفتن تمام این موارد در نظر گرفته شده اند .

مناسبت های سال ۱۴۰۲

بعضی از مهمترین تعطیلات رسمی کشور به دلیل موقعیت ها و مناسبت هایی است که در تاریخ کشور اتفاق افتاده است. در تمام سال هایی که گذشته است، در تقویم رسمی کشورمان، این روزها تعطیلات رسمی اعلام شده است.

تعطیلات رسمی 1402 و برنامه ریزی برای سال آینده

مناسبت های مذهبی در تعطیلات رسمی ۱۴۰۲

مهمترین تعطیلات رسمی ۱۴۰۲ شامل عیدهای سعید فطر و عید قربان، روزهای شهادت و رحلت امامان و پیامبر (ص)، روزهای عاشورا، تاسوعا و اربعین حسینی است. با توجه به اینکه این تاریخ ها از روی سال قمری مشخص می شوند، به همین دلیل هر سال روزهای تعطیل رسمی که مربوط به تعطیلات دینی و عقیدتی هستند، دچار تغییرات می شوند. یعنی با توجه به تفاوت تعداد روزهای سال قمری با شمسی، هر سال شاهد تغییرات ده روزه این مناسبت ها در تقویم شمسی هستیم.

جشن های ملی در تعطیلات رسمی ۱۴۰۲

در کنار تمام موقعیت های رسمی و مذهبی که در تقویم رسمی کشور وجود دارد، بخشی از تعطیلات رسمی ۱۴۰۲ نیز به مناسبت ها و جشن های اصیل ایرانی مربوط می شود. عید نوروز که شروع سال شمسی را خبر می‌دهد ، به عنوان مهمترین مناسبت رسمی کشور است که همه ساله با شروع بهار جشن گرفته می‌شود. این جشن و مناسبت مهم در کشور با ۱۳ روز تعطیل رسمی همراه است. البته هفته اول تعطیلات رسمی کل کشور است و در طی دو هفته نیز تمام مراکز آموزشی و درصد بالایی از ادارات تعطیل هستند. روز ۱۳ فروردین نیز به عنوان روز طبیعت معرفی شده و یکی از روزهای تعطیل رسمی در تقویم رسمی کشور می باشد.

از دیگر مناسبت‌های مهم کشور که ریشه در فرهنگ اصیل کشور دارد، می‌توان به شب یلدا، چهارشنبه‌سوری اشاره کرد. هر کدام از این مناسبت ها طی سالیان طولانی است که توسط مردم کشور ما به عنوان یک جشن یا مناسبت مهم برگزار می شود. این رویدادها نشان از تاریخ کشور دارد که همچنان به عنوان یک روز مهم توسط نسل های کنونی اهمیت داده می‌شود. البته برای این دو مناسبت تعطیل رسمی در تقویم کشور اعلام نمی شود.

مناسبت های تاریخی در تعطیلات رسمی ۱۴۰۲

از تعطیلات رسمی ۱۴۰۲ که می توان به ۲۲ بهمن روز انقلاب اسلامی ، رحلت امام خمینی ، قیام ۱۵ خرداد، روز ملی شدن صنعت نفت در تاریخ ۲۹ اسفند اشاره کرد. در تقویم رسمی کشور مناسبت های زیادی از لحاظ تاریخی وجود دارند که همه آنها به عنوان تعطیل رسمی اعلام نمی شوند.

در طراحی هر کدام از سررسیدها و تقویم های سال پیش رو ، تمام تعطیلات رسمی ۱۴۰۲ نیز با جزئیات دقیق توسط پارت چاپ منتشر می‌شود. برای تماشا و بررسی محصولات می توانید روی این لینک : سررسید و سالنامه ۱۴۰۲ کلیک بفرمایید و برای استفاده از راهنمایی بیش تر کارشناسان فروش مجموعه می توانید با شماره ۰۲۱۸۸۵۰۰۸۹۸ در تماس باشید.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۱ نفر به این مطلب رای داده اند.

مشاوره، طراحی، چاپ و تولید انواع سررسید

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه چاپ و تولید سررسید های 1401 بدست آورید.

8 دیدگاه دربارهٔ «تعطیلات رسمی ۱۴۰۲»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این سررسیدها رو هم دوست داشته باشید:)