ساعت سال تحویل ۱۴۰۲ ، نماد سال ۱۴۰۲

ساعت سال تحویل 1402

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

یکی از مواردی که هر سال با شروع سال جدید شمسی تغییر می کند، ساعت دقیق تحویل سال است. لحظه دقیق و ساعت سال تحویل ۱۴۰۲ مشخص شده است که در ادامه به آن می پردازیم .

لحظه تحویل سال ۱۴۰۲

زمان دقیق تحویل در شروع سال جدید برای بسیاری از افراد اهمیت بالایی دارد. بسیاری از ایرانیان با توجه به فرهنگ و سنتی که دارند، ترجیح می دهند که در زمان تحویل کنار خانواده و عزیزانشان باشند. حتی کسانی که به دلایل مختلف از یکدیگر دور هستند، ترجیح می دهند در زمان تحویل سال با یکدیگر ارتباط گرفته و از احوال یکدیگر با خبر شوند.

زمان و ساعت سال تحویل ۱۴۰۲ به تایم رسمی ایران مشخص شده است. در چنین شرایطی تمام کسانی که سال جدید شمسی و جشن نوروز را به رسمیت می شناسند، برنامه ریزی خود را در آن تاریخ انجام خواهند داد. لحظه تحویل سال ۱۴۰۲ در ایران ، ۱ فروردین ۱۴۰۲، ساعت ۰۰ و ۵۴ دقیقه و ۲۶ ثانیه بامداد می باشد. شروع سال جدید از وسط هفته، روز سه شنبه خواهد بود.

با توجه به موقعیت های جغرافیای کشورها نسبت به یکدیگر، ساعت سال تحویل ۱۴۰۲ در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. بسیاری از ایرانیان و افراد در کشورهای مختلف زندگی می کنند که هر سال شروع سال شمسی و عید نوروز را جشن می گیرند. این موضوع نیز باعث می شود تا نسبت به ساعت دقیق تحویل سال در کشورشان با خبر باشند. همان طور که ساعت رسمی کشورها با توجه به موقعیت های جغرافیای با یکدیگر متفاوت است، ساعت تحویل در شروع سال شمسی نیز متفاوت خواهد بود.

روز و ساعت سال تحویل 1402


ساعت تحویل سال ۱۴۰۲ در تورنتو

به عنوان مثال ساعت تحویل سال ۱۴۰۲ در کانادا به وقت تورنتو با توجه به اختلاف زمانی که وجود دارد، روز سه‌شنبه ۲۱ مارچ ۲۰۲۳ در ساعت ۱۷ و ۲۴ دقیقه و ۲۶ ثانیه خواهد بود. تایم دقیق تحویل در شهرهای دیگر کانادا نیز متفاوت با تورنتو است. به همین دلیل ایرانیانی که در خارج از ایران زندگی می کنند، تحویل سال را در ساعاتی متفاوت از ایران تجربه خواهند کرد.

سال ۱۴۰۲ چه حیوانی است

یکی دیگر از مواردی که در کنار ساعت تحویل سال ۱۴۰۲ مشخص و اعلام شده، نماد سال با نامگذاری حیوان است. همه ایرانیان با این فرهنگ در سال شمسی و تقویم های شمسی آشنایی دارند. هر سال نام یکی از حیوانات به عنوان نماد سال انتخاب می شود. سال ۱۴۰۲ نیز با نماد خرگوش اعلام شده و در سالنامه های طراحی شده سال جدید نیز به صورت دقیق مشخص شده است. از دیرباز و زمان های بسیار قدیم در ایران برای هر سال شمسی یک نماد حیوان انتخاب شده که تا اکنون نیز این موضوع مرسوم است. این نامگذاری از ۱۲ حیوان به صورت چرخشی روی سال های مختلف قرار داده می شود و هر سال نیز در تقویم رسمی اعلام می شود.

ساعت سال تحویل 1402 ، نماد سال 1402


مشخصات متولدین سال

با توجه به نماد سال ۱۴۰۲ که با نام خرگوش مشخص شده است، تمام افرادی که در این سال متولد می شوند، دارای ویژگی های شخصیتی نزدیک به یکدیگر هستند. به صورت کلی افرادی که در سال خرگوش متولد می شوند ، دارای روحیه ای شاد، پرانرژی، خوش ذوق و اهل ارتباطات هستند. بلند پروازی و کمال گرایی یکی دیگر از ویژگی هایی است که در اکثر متولدین این سال وجود دارد. این افراد از بودن در جمع لذت می برند و می توانند ارتباطات خوبی با افراد برقرار کنند. آنها عاشق برگزاری مراسم و ضیافت هستند و به دلیل سلیقه و ذوق بالا معمولا در انتخاب بهترین شرایط و کالاها خیلی خوب عمل می کنند. یکی دیگر از نکات مثبت این افراد، زیرک بودن آنها در کسب و کار است. معمولا افراد متولدین خرگوش از موفق ترین افراد در کسب و کارهای مختلف هستند.

جمع بندی

داشتن اطلاعات دقیق در مورد ساعت تحویل سال جدید و نماد سال از جمله موارد مهمی است که افراد علاقه دارند قبل از شروع سال اطلاعات لازم در مورد آن را کسب کنند. با طراحی سررسید و تقویم های کاربردی که در ابتدای آن، تاریخ تحویل و نماد سال جدید را ثبت کرده و می توان نیاز کاربر را به خوبی رفع کرد. هنگام سفارش و یا خرید سررسیدهای مختلف می توان با کمک و راهنمایی مراکز چاپ فعال نسبت به درج اطلاعات لازم در این محصولات به خوبی اقدام کرد. مجموعه پارت چاپ با طرح های متنوع در چاپ انواع سررسید و تقویم توانسته نیاز بسیاری از کاربران به خوبی پوشش دهد. در صورتی که قصد انتخاب یک محصول تبلیغاتی با طرح اختصاصی را نیز دارید، می توانید قبل از اقدام به چاپ با شماره ۰۲۱۸۸۵۰۰۸۹۸ تماس بگیرید و از کارشناسان متخصص مجموعه پارت چاپ راهنمایی بگیرید.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۱۵ نفر به این مطلب رای داده اند.

مشاوره، طراحی، چاپ و تولید انواع سررسید

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه چاپ و تولید سررسید های 1401 بدست آورید.

13 دیدگاه دربارهٔ «ساعت سال تحویل ۱۴۰۲ ، نماد سال ۱۴۰۲»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

شاید این سررسیدها رو هم دوست داشته باشید:)