امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۲۲ قبل از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲۵ تیر

25 تیر

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استیکشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادیSunday, July 16, 2023
تاریخ امروز به قمریالأحد، ٢٧ ذوالحجه ١۴۴۴
بیست و پنج تیر – ۱۴۰۲/۰۴/۲۵

روز ۲۵ تیر ۱۴۰۲


روز یکشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۲ خورشیدی در گاهشماری رسمی کشور روز بهزیستی و تامین اجتماعی نامگذاری شده است. سازمان بهزیستی کشور در سال ۱۳۵۹ شمسی تشکیل شد. این سازمان با استناد به اصول ۳، ۲۱ و ۲۹ قانون اساسی تاسیس شد و هدف از آن به تصریح قانونگذاران برپایی عدالت اجتماعی همگانی و برابر است. در تعریف این سازمان آمده است که سازمان بهزیستی در واقع موسسه ای فرهنگی، اجتماعی و یاری رسان است. جامعه هدف این سازمان توده های مستمند و محروم اند که بنا به دلایل اجتماعی، محیطی، ارثی و اقتصادی توانایی کار ندارند. این پوشش شامل کسانی که از آسیب های روانی، جسمی و معلولیت های دیگر رنج می برند می شود. تامین اجتماعی نیز سیستم عمومی و همگانی بیمه های اجباری است. برای تحقق عدالت اجتماعی وجود سازمان اجتماعی یک ضرورت تردید ناپذیر است. در واقع این سازمان به لایه های کم درآمد اجتماعی کمک می کند تا از آسیب های فقر در امان بمانند.

مناسبت ها و رخدادهای روز ۲۵ تیر


امروز یکشنبه برابر با ۲۵ تیر ماه ۱۴۰۲ و روز بهزیستی و تامین اجتماعی است. این دو سازمان برای یکسان سازی فرصت های زیستن در یک جامعه عادلانه ضرورت هایی تردید ناپذیرند. این دو گستره وسیعی از افراد آسیب پذیر را تحت پوشش خود می گیرند.

روزی که پایتخت آمریکا متولد شد!


در ۲۵ تیر ۲۳۳ سال پیش کنگره آمریکا مکانی را میان دو ایالت ویرجینیا و مریلند تعیین کرد. این قطعه زمین با تصویب کنگره آمریکا، مقر دولت فدرال شد. در آغاز نام این قطعه زمین که از همه ایالات مستقل بود، منطقه کلمبیا گذاشته شد. بر اساس قانون مصوب کنگره شهری که بعدها پیرامون مقر دولت فدرال شکل می گرفت به نام نخستین رییس جمهور آمریکا، واشنگتن نامیده شد.

۲۵ تیر روز تولد دبیرکل!


روز تولد اولین دبیر کل نروژی سازمان ملل متحد تریگو لی است. وی در ۱۶ جولای ۱۸۹۸ میلادی به دنیا آمد. با این حال دبیر کلی وی دیری نپایید. لی که از کارکرد سازمان ملل راضی نبود، از سمت خود کناره گیری کرد. پس از وی داگ هامرشولد سوئدی به دبیر کلی رسید. وی نیز زمان زیادی در این سمت نماند و در طی سفری هوایی به کنگو، در اثر سقوط هواپیما کشته شد. برخی از تاریخ نگاران سقوط هواپیمای وی را تعمدی و در پی یک توطئه پیچیده ارزیابی می کنند.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۲۲ قبل از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان