امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۱۱:۵۳ قبل از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۳۱ تیر

31 تیر

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استشنبه، ۳۱ تیر ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادیSaturday, July 22, 2023
تاریخ امروز به قمری‫‫‫‫السبت، ۴ محرم ١۴۴۴
سی و یک تیر – ۱۴۰۲/۰۴/۳۱

روز ۳۱ تیر ۱۴۰۲


شنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۲ خورشیدی با روز چهارم محرم همزمان شده است. در گاهشماری مذهبی عاشورا چهارمین روز محرم به دو فرزند حضرت زینب (س) اختصاص داده شده است. همچنین این روز به حضرت حر ریاحی (ع) نیز اشاره دارد. در این روز و در سال ۶۱ هجری این زیاد از قاضی شریح فتوایی برای جنگ با امام حسین (ع) گرفت. وی با اتکا بر این فتوا در مسجد کوفه خطبه خوانده و مردم را برای کشتن امام حسین (ع) تحریک کرد. پس از این سخنرانی تحریک آمیز چهار گروه به سپاهیان عمر ابن سعد پیوستند. شمر با ۴ هزار نفر، یزید بن رکاب کلبی با ۲ هزار نفر، حصین بن نمیر با ۴ هزار نفر و مضایر بن رهینه با ۳ هزار نفر از جمله اینان بودند.

مناسبت ها و رخدادهای روز ۳۱ تیر


شنبه ۳۱ تیر ماه ۱۴۰۲ خورشیدی با روز چهارم محرم تقارن یافته است. در این روز مردم زیادی از شهر کوفه به سپاه عمر بن سعد پیوستند. پیرمردی به نام کنانه بن عتیق در این روز به سپاه امام پیوست و از نخستین شهدای کربلا بود. وی از یاران امام علی (ع) بود که به همراه وی در یکی از جنگ ها پای خود را از دست داده بود.

شکست امپراتور مقدس


۳۱ تیر ماه (۲۲ جولای) ۱۷۳۹ میلادی از یک پیروزی مهم نظامی پرده بر می دارد. در این روز ارتش عثمانی سپاهیان امپراتوری مقدس را در جایی نزدیک به صربستان کنونی شکست داد. ارتش امپراتوری مقدس روم به تحریک پاپ وقت، به جنگ ارتش عثمانی رفته بود تا مانع تسلط ترک های مسلمان بر مناطق مسیحی نشین شود.

روزی که مصر شکست خورد !


۲۲۵ سال پیش و در ۳۱ تیر (۲۲ جولای) ۱۷۹۸ ارتش مصر از ارتش ناپلئون شکست سختی خورد. این شکست در منطقه اهرام رخ داد. با این پیروزی سلطه ناپلئون بر مصر تکمیل شد. در این لشکرکشی دانشمندان زیاد سپاهیان ناپلئون را همراهی می کردند. یکی از دستاوردهای مهم این لشکرکشی رمزگشایی از خط هیروگلیف مصری بود. در ضمن این نبرد نخستین آشنایی مصریان و جهان عرب با جهان غرب به شمار می رود.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۱۱:۵۳ قبل از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان