امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۱۲:۲۶ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲ مرداد

2 مرداد

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استدوشنبه، ۲ مرداد ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادیMonday, July ۲۴, ۲۰۲۳
تاریخ امروز به قمری‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫ ‫الأثنین، ۶ محرم ١۴۴۴
دوم مرداد – ۱۴۰۲/۰۵/۰۲

روز ۲ مرداد ۱۴۰۲


امروز دوشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۲ خورشیدی است. دوم مرداد خورشیدی با ششم ماه محرم سال قمری برابر است. در این روز عبیدالله بن زیاد نامه ای برای عمر بن سعد ارسال کرد. در این نامه تهدید آمیز ابن زیاد به عمر بن سعد فهمانده بود که همه کارهای وی را زیر نظر دارد. در این روز حبیب بن مظاهر از امام حسین درخواست کرد که اجازه دهد با قبیله بنی اسد مذاکره کند. این قبیله در نزدیکی اردوگاه امام اقامت کرده بود. نود نفر از این قبیله به درخواست حبیب بن مظاهر پاسخ مثبت دادند. اما مردی مخفیانه عمر بن سعد را از تصمیم قبیله آگاه کرد. وی نیز ۴۰۰ سوار به نزد قبیله فرستاده و ایشان را از آنجا راند. در این روز حضرت قاسم (ع) فرزند امام حسن (ع) به شهادت رسید.

مناسبت ها و رخدادهای روز ۲ مرداد


روز ۲ مرداد ۱۴۰۲ خورشیدی با روز ششم محرم و شهادت حضرت قاسم فرزند امام حسن (ع) مصادف شده است. در گاهشماری مذهبی شیعه روز ششم محرم به سوگواری این حضرت اختصاص یافته است.

۲ مرداد روز ماشین چاپ چرخان !


در ۲ مرداد (۲۴ جولای) ۱۸۴۷ میلادی یک مخترع آمریکایی به نام ریچارد مارچ هو ماشین چاپ چرخنده یا رتاتیو را به ثبت رساند. وی این اختراع خود را در اداره ثبت اختراعات نیویورک ثبت نمود. این ماشین چاپ چرخنده یا گردنده ماشین چاپ سریعی است که به چاپ کردن متون اکتفا نمی کند. این ماشین فوق العاده علاوه بر چاپ، کارهایی مانند برش دادن و دسته کردن کاغذ را نیز به مجموعه توانمندی های خود می افزاید. از این ماشین به دلیل سرعت چاپ بالای آن در چاپخانه روزنامه های پر تیراژ بهره برده می شود.

مرگ یک امپراتوری بزرگ!


۲ مرداد (۲۴ جولای) شاهد مرگ و تجزیه یک امپراتوری گسترده بود. خلافت عثمانی که مرزهای آن تا اروپا گسترده شده بود پس از جنگ جهانی اول فرو پاشید. ۱۰۰ سال پیش و در سال ۱۹۲۳ میلادی کشورهای پیروز جنگ، در لوزان سوییس گرد آمدند و با انعقاد پیمان لوزان امپراتوری عثمانی را تقسیم کردند. فرانسه و انگلستان ایالت های عربی امپراتوری عثمانی را میان خود قسمت نمودند. با این تقسیم راه را برای مهاجرت یهود به سرزمین فلسطین هموار کردند.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۱۲:۲۶ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان