امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۲۵ قبل از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۳ مرداد

3 مرداد

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استسه شنبه، ۳ مرداد ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادیTuesday, July 25, 2023
تاریخ امروز به قمری‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫ ‫الثلاثاء، ۷ محرم ١۴۴۵
سوم مرداد – ۱۴۰۲/۰۵/۰۳

روز ۳ مرداد ۱۴۰۲


امروز سه شنبه ۳ مرداد ۱۴۰۲ خورشیدی و هفتم ماه محرم الحرام سال ۱۴۴۵ هجری قمری است. در عرف مذهبی شیعه و گاهشماری روز به روز وقایع کربلا، روز هفتم با شهادت مسلم بن عوسجه گره خورده است. در این روز مسلم بن عوسجه که خود را از کوفه به اردوگاه امام حسین (ع) رسانده بود، به شهادت رسید. مسلم بن عوسجه پس از ورود مسلم بن عقیل به کوفه به کمک وی شتافت. وی کارهای مهمی چون خرید سلاح و دریافت کمک های مردمی را بر عهده داشت. وی همچنین جنگجویان قبایل مذحج و بنی اسد را نیز فرماندهی می کرد. پس از شهادت مسلم بن عقیل و هانی بن عروه، مسلم با خانواده خود از کوفه کوچ کرد و به سپاه امام حسین (ع) ملحق شد.

مناسبت ها و رخدادهای روز ۳ مرداد


روز ۳ مرداد ۱۴۰۲ خورشیدی با هفتمین روز ماه محرم الحرام ۱۴۴۵ هجری قمری مقارن شده است. در این روز یکی از بهترین یاران امام حسین (ع) یعنی مسلم بن عوسجه به شهادت رسید.

دو شکست در یک روز!


در ۳ مرداد (۲۵ جولای) ۱۷۵۹ میلادی میان فرانسه و انگلیس بر سر تصاحب آمریکای شمالی جنگی در گرفت. در این جنگ نیروهای انگلیسی، فرانسویان را از منطقه نیاگارا بیرون راندند. جالب اینجاست که در سال ۱۸۱۴ درست در همین روز نیروهای ایالات متحده آمریکا، خود انگلیسی ها را در این منطقه شکست دادند.

رمزگشایی از یک خط مرده


در ۳ مرداد (۲۵ جولای) دانشمندانی که به همراه ارتش ناپلئون به مصر آمده بودند، به کشف آثار باستانی این کشور کهن پرداختند. ناپلئون که سعی داشت با تصرف آفریقا، هند را از چنگ انگلستان بیرون کشد، ارتش عثمانی مصر را در ابوقیر شکست داد. فرماندهی ارتش ده هزار نفری عثمانی را مصطفی پاشا به عهده داشت. با این شکست مصر سقوط کرد. یکی از دستاوردهای این لشکرکشی رمزگشایی از خط هیروگلیف بود.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۲۵ قبل از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان