امروز دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳

ساعت ۶:۰۹ قبل از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

Previous slide
Next slide
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲۲ مرداد

22 مرداد

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استیکشنبه، ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادیSunday, August ۱۳, ۲۰۲۳
تاریخ امروز به قمری‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫الأحد، ٢۶ محرم ١۴۴۵
بیست و دوم مرداد – ۱۴۰۳/۰۵/۲۲

روز ۲۲ مرداد ۱۴۰۳


امروز یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۳ خورشیدی است. مناسبت امروز یکی از عجیب ترین مناسبت های ثبت شده در تقویم رسمی است: روز جهانی چپ دست ها! اما کمی دقت در علل این نامگذاری ما را متوجه انسانی تر شدن هنجارهای زیستن در جامعه جهانی می کند. توجه به حقوق اقلیت ها در دموکراسی ها یه یک روند قانونی تبدیل شده است. حتی اگر این اقلیت، جامعه چپ دست ها باشد. شاید چپ دستی در ظاهر امر یک پدیده عادی باشد، اما در جامعه ای که همه چیز برای راست دست ها طراحی شده باشد، مصیبت بار است. برای یک راست دست زندگی در جامعه یک رفتار کاملا عادی است. برای چپ دست زندگی در جامعه راست دست ها مانند زیستن در آینه است. همه چیز عکس آن چیزی است که باید باشد!

۲۲ مرداد به ما تذکر می دهد که هر آنچه برای ما طبیعی است ممکن است برای دیگری شکنجه بار باشد. پس با کمک به گسترش امکاناتی که زندگی را برای چپ دست ها آسان تر می کند، دمکراسی راستین را تمرین کنیم. پژوهش ها نشان می دهند که نزدیک به ده درصد از جمعیت جهان را چپ دست ها تشکیل می دهند.

مناسبت ها و رخدادهای روز ۲۲ مرداد


یکی از مناسبت های روز ۲۲ مرداد روز جهانی چپ دست ها است. چپ دستی یک معضل نیست، یک ویژگی است.

۲۲ مرداد روزی که زمین لرزید!


در ۲۲ مرداد ۱۵۵ سال پیش ۲۵ هزار تن به یکباره جان خود را از دست دادند. زمین لرزه ای در کشور پرو زندگی روزمره انسان های عادی را به هم ریخت و جان بیست و پنج هزار تن از آنان را در یک چشم به هم زدن گرفت. این رخداد تلخ در ۱۳ اوت ۱۸۶۸ میلادی روی داد.

۲۲ مرداد: تولدت مبارک آلفرد!


در ۲۲ مرداد یکی از نوابغ مسلم سینمای دلهره پا به جهان گذاشت. سر آلفرد هیچکاک فیلمساز بلند آوازه انگلیسی سینما را برای همیشه دگرگون ساخت. وی روی هم رفته شصت سال فیلمسازی کرد و لقب استاد مسلم سینما را از آن خود کرد. وی را به نام استاد تعلیق و دلهره نیز می شناسند. سیاهه فیلم های وی طولانی است. از بین مشهورترین فیلم های وی می توان به شمال از شمال غربی، سرگیجه، روانی، پرندگان و مارنی اشاره کرد. هیچکاک در ۲۹ آوریل ۱۹۸۰ در ۸۰ سالگی چشم بر جهان فرو بست.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۱ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1403 در یک نگاه

Previous slide
Next slide

امروز دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳

ساعت ۶:۰۹ قبل از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان
Scroll to Top