امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۳۸ قبل از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲۲ مرداد

22 مرداد

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استیکشنبه، ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادیSunday, August ۱۳, ۲۰۲۳
تاریخ امروز به قمری‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫الأحد، ٢۶ محرم ١۴۴۵
بیست و دوم مرداد – ۱۴۰۲/۰۵/۲۲

روز ۲۲ مرداد ۱۴۰۲


امروز یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ خورشیدی است. مناسبت امروز یکی از عجیب ترین مناسبت های ثبت شده در تقویم رسمی است: روز جهانی چپ دست ها! اما کمی دقت در علل این نامگذاری ما را متوجه انسانی تر شدن هنجارهای زیستن در جامعه جهانی می کند. توجه به حقوق اقلیت ها در دموکراسی ها یه یک روند قانونی تبدیل شده است. حتی اگر این اقلیت، جامعه چپ دست ها باشد. شاید چپ دستی در ظاهر امر یک پدیده عادی باشد، اما در جامعه ای که همه چیز برای راست دست ها طراحی شده باشد، مصیبت بار است. برای یک راست دست زندگی در جامعه یک رفتار کاملا عادی است. برای چپ دست زندگی در جامعه راست دست ها مانند زیستن در آینه است. همه چیز عکس آن چیزی است که باید باشد!

۲۲ مرداد به ما تذکر می دهد که هر آنچه برای ما طبیعی است ممکن است برای دیگری شکنجه بار باشد. پس با کمک به گسترش امکاناتی که زندگی را برای چپ دست ها آسان تر می کند، دمکراسی راستین را تمرین کنیم. پژوهش ها نشان می دهند که نزدیک به ده درصد از جمعیت جهان را چپ دست ها تشکیل می دهند.

مناسبت ها و رخدادهای روز ۲۲ مرداد


یکی از مناسبت های روز ۲۲ مرداد روز جهانی چپ دست ها است. چپ دستی یک معضل نیست، یک ویژگی است.

۲۲ مرداد روزی که زمین لرزید!


در ۲۲ مرداد ۱۵۵ سال پیش ۲۵ هزار تن به یکباره جان خود را از دست دادند. زمین لرزه ای در کشور پرو زندگی روزمره انسان های عادی را به هم ریخت و جان بیست و پنج هزار تن از آنان را در یک چشم به هم زدن گرفت. این رخداد تلخ در ۱۳ اوت ۱۸۶۸ میلادی روی داد.

۲۲ مرداد: تولدت مبارک آلفرد!


در ۲۲ مرداد یکی از نوابغ مسلم سینمای دلهره پا به جهان گذاشت. سر آلفرد هیچکاک فیلمساز بلند آوازه انگلیسی سینما را برای همیشه دگرگون ساخت. وی روی هم رفته شصت سال فیلمسازی کرد و لقب استاد مسلم سینما را از آن خود کرد. وی را به نام استاد تعلیق و دلهره نیز می شناسند. سیاهه فیلم های وی طولانی است. از بین مشهورترین فیلم های وی می توان به شمال از شمال غربی، سرگیجه، روانی، پرندگان و مارنی اشاره کرد. هیچکاک در ۲۹ آوریل ۱۹۸۰ در ۸۰ سالگی چشم بر جهان فرو بست.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۳۸ قبل از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان