امروز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

ساعت ۱۱:۳۸ قبل از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

Previous slide
Next slide
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲۲ شهریور

22 شهریور

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استچهارشنبه ، ۲۲ شهریور ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادیWednesday، ۱۳ September 2023
تاریخ امروز به قمریالأربعاء، ٢۷ صفر ١۴۴۵

روز ۲۲ شهریور ۱۴۰۳


امروز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۳ خورشیدی و ۲۷ صفر ۱۴۴۵ هجری قمری است. این روز با ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی برابر است. در گاهشماری رسمی جمهوری اسلامی ایران برای روز بیست و دوم شهریور هیچ مناسبتی تعریف نشده است. ۲۲ ام ماه در گاهشماری باستانی آیین مزدیسنایی، به باد اختصاص دارد. گویا در این روز به نیایش ایزد یا فرشته موکل باد می پرداختند. در جهان پیشاعلمی برای تبیین هر پدیده ای آن را به یک نیروی فراطبیعی نسبت می دادند. در جهان کهن نیز انسان ها، طبیعت را با تعداد بیشماری از فرشتگان و ایزدان پر کرده بودند که هر کدام بخشی از آن را اداره می کردند.

مناسبت ها و رخدادهای روز ۲۲ شهریور


امروز ۲۲ شهریور ۱۴۰۳ خورشیدی برابر با ۲۷ صفر ۱۴۴۵ هجری قمری و ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی است. امروز مناسبت ویژه ای را بازنمایی نمی کند. چهارشنبه در گاهشماری های باستانی به روز تیر یا عطارد اختصاص دارد. در زبان انگلیسی چهارشنبه، Wednesday نامیده می شود. این کلمه به معنای روز اودین است. اودین در اسطوره شناسی نوردیک یا اسطوره های اسکاندیناوی و ژرمنی کهن، پدر خدایان است که از در برترین جهان از جهان های نه گانه در اساطیر اسکاندیناوی سکونت دارد. او ایزد خرد، جنگ و جادو بود. به هنگام جنگ ها به پیشگاهش نیایش می کردند. او نه روز و نه شب از درخت زندگی یا ایگدراسیل که جهان های نه گانه بر آن قرار دارند آویزان ماند. وی با نیزه خود زخمی شد و در همان حال، نه سرود جادویی و الفبای کهن نورسی را فرا گرفت. در این راه یک چشم خود را از دست داد و در ازای آن توانایی سخن گفتن با مردگان را به دست آورد.

۲۲ شهریور: جنگ هفت ساله!


در ۲۲ شهریور (۱۳ سپتامبر) ۱۷۵۹ میلادی و در جریان جنگ های هفت ساله انگلستان و فرانسه، انگلیسی ها به یک پیروزی دست یافتند. در این جنگ سرخپوستان با فرانسوی ها متحد شده بودند. جالب این جا است که فرانسوی ها در منطقه کبک کانادا شکست خوردند. امروز این منطقه برخلاف مناطق دیگر کانادا فرانسوی زبان است.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1403 در یک نگاه

Previous slide
Next slide

امروز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

ساعت ۱۱:۳۸ قبل از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان
Scroll to Top