امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۴:۰۹ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲۳ شهریور و ۲۴ شهریور

23 شهریور 24 شهریور

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استپنجشنبه و جمعه، ۲۳ و ۲۴ شهریور ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادیThursday، ۱۴ September 2023 & Friday، ۱۵ September 2023
تاریخ امروز به قمریالخمیس و الجمعه، ٢۸ و ۲۹ صفر ١۴۴۵

روز ۲۳ شهریور و ۲۴ شهریور ۱۴۰۲


به آخر هفته یعنی دو روز پایانی آن پنجشنبه و جمعه می رسیم. این دو روز به ترتیب ۲۳ و ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ خورشیدی هستند. روز پنجشنبه ۲۴ ام شهریور در گاهشماری رسمی جمهوری اسلامی ایران یک تعطیل رسمی قلمداد می شود. در این روز دو رخداد جانگداز در تاریخ اسلام رخ می دهند. اولین رخداد درگذشت رسول اکرم (ص) در سال ۱۱ هجری قمری است. دومین رخداد نیز شهادت دومین امام مذهب شیعه امام حسن مجتبی (ع) در سال ۵۰ هجری قمری می باشد.

مناسبت ها و رخدادهای روز ۲۳ شهریور و ۲۴ شهریور


در دو روز پایانی هفته یعنی پنجشنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ خورشیدی با دو رخداد دردناک و مهم در تاریخ دینی اسلام مواجه می شویم. این دو رخداد که در حقیقت و بنا بر منابع تاریخی شیعه در روز پنجشنبه رخ می دهند درگذشت و شهادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن (ع) می باشند. شیعیان درگذشت پیامبر را در روز ۲۸ صفر سال ۱۱ هجری قمری می دانند. در روایت سنی تاریخ اسلام درگذشت پیامبر را در ماه ربیع الاول می دانند.

۲۳ و ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ شمسی به شهادت امام حسن مجتبی (ع) دومین امام شیعیان نیز اشاره دارند. در روز پنجشنبه که با ۲۸ صفر مقارن شده است، امام حسن (ع) در اثر مسمومیت به شهادت می رسند. نام کامل ایشان حسن بن علی بن ابی‌طالب(ع) است که در تاریخ به امام حسن مجتبی مشهورند. ایشان در حدود ۱۰ سال امامت شیعیان را پس از پدر بزرگوارشان بر عهده داشتند. پس از شهادت امام علی (ع)، مردم امام حسن (ع) را به خلافت برگزیدند. ایشان پیش از صلح با معاویه در حدود ۷ ماه خلیفه مسلمانان بودند. در منابع سنی از ایشان به عنوان آخرین خلیفه از مجموعه خلفای راشدین یاد شده است.

۲۳ و ۲۴ شهریور: سرزمین شیران !


در ۲۳ و ۲۴ شهریور ۹۰۸ هجری قمری مسلمانان به سرزمین سومالی رسیدند. این سرزمین در شاخ آفریقا واقع شده است. سومالی در زبان محلی آن سرزمین به معنای سرزمین شیران یا شیرستان است.

۲۳ و ۲۴ شهریور: رهبر بلشویک ها در واشنگتن !


در ۲۳ و ۲۴ شهریور ۶۴ سال پیش یک رخداد بی سابقه جهان را در بهت و امید فرو برد! خروشچف در ۱۵ سپتامبر ۱۹۵۹ میلادی به ایالات متحده آمریکا پا گذاشت. با این کار این رهبر کمونیست عملا اولین رهبر شوروی بود که پا به آمریکا می گذاشت. خروشچف با این سفر خود مردم جهان را نسبت به پایان جنگ سرد و رقابت های ویرانگر ابرقدرت ها امیدوار ساخت!

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۴:۰۹ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان