امروز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

ساعت ۴:۵۲ قبل از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

Previous slide
Next slide
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲ مهر

2 مهر

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استیکشنبه، ۲ مهر ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادیSaturday, September 24, 2023
تاریخ امروز به قمری‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫‫ ‫الأحد، ۸ ربیع الاول ١۴۴۵

روز ۲ مهر ۱۴۰۳


امروز یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۳ هجری خورشیدی و هشتم ربیع الاول ۱۴۴۵ هجری قمری است. این روز در گاهشماری رسمی کشور با شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج) در سال ۲۶۰ هجری قمری مقارن شده است.

مناسبت ها و رخدادهای روز ۲ مهر


روز ۲ مهر ۱۴۰۳ خورشیدی در گاهشماری رسمی جمهوری اسلامی ایران با شهادت امام حسن عسکری (ع) همزمان شده است. این رویداد تلخ در سال ۲۶۰ هجری قمری رخ داده است. نام کامل این امام همام حسن بن علی بن محمد (ع) است. ایشان در منابع شیعی و در نزد جمهور شیعه به امام حسن عسکری (ع) شناخته می شود. امام حسن عسکری (ع) یازدهمین امام مذهب شیعه دوازده امامی است. ایشان فرزند امام هادی (ع) و خود پدر امام مهدی (عج) دوازدهمین امام شیعیان اثنی عشری است. مدت امامت امام حسن (ع) شش سال بود. دلیل شهرت ایشان به عسکری به سکونت اجباری شان در شهر سامرا به دستور خلیفه وقت بر می گردد.

۲ مهر: آغاز امامت حضرت مهدی (عج)


در ۲ مهر امامت آخرین امام شیعه اثنی عشری آغاز می شود. این روز با شهادت پدر بزرگوار ایشان حضرت امام حسن عسکری (ع) همزمان است. امام حسن در هنگام شهادت بیست و هشت سال داشتند. امام دوازدهم حضرت محمد بن حسن (عج) در سال ۲۵۵ هجری قمری چشم به جهان گشودند. وی در نزد جمهور شیعه با عناوینی مانند امام مهدی، حجت بن الحسن و امام زمان شناخته می شود. امامت ایشان از سال ۲۶۰ هجری یعنی تاریخ شهادت امام حسن عسکری (ع) آغاز و تا پس از ظهور امام در آخر الزمان ادامه خواهد یافت. در منابع شیعی برای حضرت دو غیبت برشمرده شده است : صغری و کبری. غیبت صغری از زمان شهادت پدر بزرگوارشان آغاز و تا سال ۳۲۹ هجری قمری ادامه یافت. در این دوره از طریق چهار نائب خاص خود با شیعیان در ارتباط بودند. در سال ۳۲۹ هجری قمری دوره ارتباط از راه نائبان ویژه خاتمه یافته و دوره غیبت کبری آغاز شد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1403 در یک نگاه

Previous slide
Next slide

امروز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

ساعت ۴:۵۲ قبل از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان
Scroll to Top