امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۴:۴۶ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲۶ مهر

26 مهر

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استچهارشنبه ، ۲۶ مهر ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادیWednesday, October 18, 2023
تاریخ امروز به قمریالأربعاء، ۲ ربیع الثانی ١۴۴۵

روز ۲۶ مهر ۱۴۰


تا بسته شدن پنجره این هفته تنها دو روز مانده است. چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ هجری خورشیدی دومین روز از ماه نو قمری و برابر با دوم ربیع الثانی سال ۱۴۴۵ است. در سال میلادی هم چهارشنبه بیست و ششم مهر با هجدهم اکتبر سال ۲۰۲۳ پس از میلاد مسیح مقارن شده است. در گاهشماری رسمی جمهوری اسلامی ایران بیست و ششم مهر روز تربیت بدنی و ورزش نامیده شده است.

مناسبت ها و رخدادهای ۲۶ مهر

روز ۲۶ مهر در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران روز تربیت بدنی و ورزش نامگذاری شده است. پیشینه این روز نسبتا قدیمی است و به سال ۱۳۸۳ هجری شمسی بر می گردد. ورزش به عنوان راهی برای تربیت جسم از دیرباز در همه فرهنگ ها رواج داشت. ضرب المثل قدیمی عقل سالم در بدن سالم نشانگر این باور قدیمی به سودمندی های ورزش است. در فارسی واژه تربیت بدنی به شکل گویایی به این فرایند دلالت دارد. بدن نیز باید همچون روح با همان توجه و اصرار تربیت شود. اساسا در جامعه ای که ورزش رایج نیست، بیماری های ناشی از بی جنبشی رواج می یابند.

۲۵ مهر در واقع روز نادیده گرفته شده ها است. وریسینسکی از نخستین فعالان فقر زدایی از جهان متوجه شد که تمایل دولت ها به نادیده گرفتن فقرا نتایج خوبی به همراه ندارد. او متوجه شد که این کار سازمان یافته دولتی، در طبقات فقیر احساساتی از نادیده گرفته شدن، تحقیر و شرم به وجود می آورد. ناگفته پیدا است که مجموعه این احساسات در نهایت خشم طبقات فقیر را نیز به همراه خواهد داشت.

آلاسکا را هم می توان خرید !


۲۶ مهر (۱۸ اکتبر) ۱۸۶۷ میلادی جهان شاهد یک معامله بی سابقه بود. بخش بزرگی از یک کشور فروخته شد. خریدار نه یک شخص بلکه دولت ایالات متحده آمریکا بود. آمریکا این سرزمین یخ بسته را از امپراتوری روسیه تزاری خریداری نمود. در این روز مالکیت این سرزمین رسما به دولت ایالات متحده منتقل شد. شاید بپرسید چه مبلغی در این معامله رد و بدل شد؟ دولت واشنگتن در آن زمان برای خرید این سرزمین برف و سرما هفت میلیون و دویست هزار دلار به روسیه تزاری پرداخت نمود.  

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۴:۴۶ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان