امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۵۳ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲۱ آبان

21 آبان

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استیکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادی۱۲ november (نوامبر) ۲۰۲۳ sunday
تاریخ امروز به قمری۲۷ ربیع الثانی ۱۴۴۵ هجری قمری 
بیست و یکم آبان – ۱۴۰۲/۸/۲۱

مناسبت ها و وقایع مهم در تاریخ ۲۱ آبان ۱۴۰۲

مناسبت ها و رویدادهای تقویم ۱۴۰۲ به صورت کامل مشخص شده و در چاپ سررسید و تقویم های سال جدید تمام موارد لازم به صورت کامل ذکر شده است. در ادامه یک دید کلی به چند رویداد مهم در تاریخ ۲۱ ماه آبان خواهیم داشت.
در روز ۲۱ آبان ماه تاریخ شمسی کشور ما مناسبت یا رویداد خاصی در تقویم ذکر نشده است. ولی این روز مصادف با ۱۲ نوامبر سال ۲۰۲۳ میلادی و همچنین ۲۷ ربیع الثانی سال ۱۴۴۵ قمری است. در تقویم شمسی که برای سال ۱۴۰۲ نوشته شده، برای این تاریخ رویداد و یا مناسبت مهمی مخصوص کشور ما وجود ندارد. ولی در همان تاریخ وقایع و رویدادهای مهم دیگری در بسیاری از کشورهای دیگر صورت گرفته که در ادامه به چند مورد آن خواهیم پرداخت.

وقایع و رویدادهای این روز

یکی از مهمترین رویدادها در ۲۱ آبان ۱۴۰۲ که برابر با ۱۲ نوامبر می باشد، زلزله ۷ ریشتری بوده که در کشور ترکیه رخ داده است. در پی وقوع این زلزله که در ۱۲ نوامبر سال ۱۹۹۹ در منطقه دوزچی ترکیه رخ داد، تعداد بالایی از افراد کشته و بی خانمان شدند. یکی دیگر از رویدادهای مهم در تاریخ ۱۲ نوامبر مربوط به صنعت و تکنولوژی است. در این تاریخ و در سال ۲۰۰۳، قطار شهری شانگهای به عنوان پر سرعت ترین قطار تجاری جهان نام گذاری شد. روز جهانی ذات الریه نیز یکی دیگر از مناسبت های مهم ۱۲ نوامبر به شمار می آید. در این روز اکثرا روی این بیماری و روش های جلوگیری از آن تمرکز می شود تا افراد بتوانند به راحتی آن را کنترل و درمان کنند. از مهمترین زادروزهای ۱۲ نوامبر نیز می توان به زادروز الیزابت کدی در سال ۱۸۱۵ اشاره کرد که جزء فعالان اجتماعی و حقوق زنان در آمریکا بوده است.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۵۳ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان