امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۱۲:۳۱ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲۳ آبان

23 آبان

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استسه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادی۱۴ november (نوامبر) ۲۰۲۳ tuseday
تاریخ امروز به قمری۲۹ ربیع الثانی ۱۴۴۵ هجری قمری 
بیست و سوم آبان – ۱۴۰۲/۸/۲۳

مهمترین رویدادهای ۲۳ آبان ۱۴۰۲ کدامند؟

کاربرد و استفاده از انواع تقویم باعث می شود تا نسبت به مناسبت ها و رویدادهای مهم ماه و سال آگاه بود. تمام افراد در تمام شرایط و موقعیت ها سعی می کنند از تقویم یا سررسید برای پیگیری مهمترین روزها استفاده کنند.
یکی از مهمترین مناسبت های سال ۱۴۰۲ در روز ۲۳ آبان قرار دارد که به عنوان روز جهانی دیابت در تمام تقویم های میلادی و قمری نیز نامگذاری می شود. ۲۳ آبان برابر با ۱۴ نوامبر سال ۲۰۲۳ میلادی و ۲۹ ربیع الثانی ۱۴۴۵ قمری است. تنها مناسبت مهم در این روز برای تقویم شمسی کشور، روز جهانی دیابت است که از لحاظ پزشکی و سلامتی اهمیت بالایی دارد. تمرکز روی بیماری دیابت به صورت راهکارهای آموزشی و درمانی در این روز باعث می شود تا بتوان این بیماری را به راحتی کنترل و درمان کرد.

رویدادهای مهم جهانی

یکی دیگر از مناسبت های مهم جهانی در روز ۲۳ آبان یا همان ۱۴ نوامبر، روز جهانی اتاق عمل است. این مناسبت باعث اهمیت به موضوع تکنولوژی  اتاق عمل و توجه به پیشرفت های این حوزه است. یکی دیگر از موارد مهم در تاریخ ۱۴ نوامبر، مرگ سعید نفیسی در سال ۱۹۶۶ است که یکی از نویسندگان ایرانی می باشد. دانت جانلو دوچرخه سوار فرانسه نیز یکی دیگر از کسانی است که در تاریخ ۱۴ نوامبر سال ۱۹۹۲ فوت کرده است. در مورد زادروزهای مهم در این تاریخ نیز می توان به زادروز کلود مونه که یکی از نقاشان مهم فرانسه است اشاره کرد. یانی نیز که نوازنده پیانو و آهنگ ساز یونانی می باشد در همین تاریخ و در سال ۱۹۵۴ متولد شده است. کشف کشور اکوادور در ۱۴ نوامبر سال ۱۵۱۵ یکی از مهمترین رویدادهای این تاریخ است که همچنان جزء رویدادهای مهم این کشور به شمار می آید.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۱۲:۳۱ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان