امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۱۲:۱۸ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲۷ آبان

27 آبان

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادی۱۸ november (نوامبر) ۲۰۲۳ saturday
تاریخ امروز به قمری۳ جمادی الاول ۱۴۴۵ هجری قمری 
بیست و هفتم آبان – ۱۴۰۲/۸/۲۷

مهمترین مناسبت ها

در تقویم آبان هر کدام از روزها بیان گر مناسبت یا رویداد خاصی برای کشور یا سایر کشورهای دیگر می باشند. در ادامه به بررسی مهمترین مناسبت ها و رویدادهای روز ۲۷ این ماه می پردازیم.

۲۷ آبان چه روزی است؟

تاریخ ۲۷ آبان در اولین روز هفته یعنی شنبه قرار دارد. این روز برابر با ۱۸ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی و ۴ جمادی الاول ۱۴۴۵ قمری است. در تاریخ شمسی کشور ایران مناسبت و یا رویداد خاصی در این تاریخ ثبت نشده است. ولی در سایر تقویم های میلادی و قمری شاهد مناسبت ها، سالروزها و بسیاری از رویدادهای مهم دیگر در همین روز هستیم. در ادامه به یادآوری مهمترین آنها در تقویم های مختلف می پردازیم.

مهمترین رویدادهای ۲۷ ام آبان در تقویم های مختلف

روز ۲۷ آبان ۱۴۰۲ که برابر با ۱۸ نوامبر ۲۰۲۳ می باشد، بیان گر مناسبت ها و رویدادهای مختلف در تقویم میلادی است. یکی از وقایع مهم در سال ۱۳۰۲ میلادی که در ۱۸ نوامبر اتفاق افتاده، بنیانگذاری مرکز مقدس پاپ توسط پاپ بونیفیس هشتم می باشد. یکی دیگر از رویدادهای ثبت شده در این تاریخ مربوط به سال ۱۰۹۵ میلادی است که انجمن کلرمونت آغاز به کار کرده است.
علاوه بر وقایع و رویدادها در این تاریخ، برخی از زادروزهای مهم نیز در ۱۸ نوامبر ثبت شده اند. از مهمترین آنها می توان به زادروز لوئی داگر مخترع فرانسوی در سال ۱۷۸۷ اشاره کرد. زادروز عباس ترجمان که زبان شناس، شاعر و ترجمان ایرانی است نیز در سال ۱۹۲۵ در این تاریخ ثبت شده است. اگر تقویم قمری را نیز مورد بررسی قرار دهید، مهمترین رویداد در تاریخ ۴ جمادی الاول مربوط به سال ۶۵۷ است. در این تاریخ اولین رصد خانه مراغه ساخته شده است. این رصد خانه زیر نظر خواجه نصیرالدین طوسی ساخته شده است.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۱۲:۱۸ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان