امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۴۷ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲۹ آبان

29 آبان

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استدوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادی۲۰ november (نوامبر) ۲۰۲۳ monday
تاریخ امروز به قمری۶ جمادی الاول ۱۴۴۵ هجری قمری 
بیست و نهم آبان – ۱۴۰۲/۸/۲۹

مهمترین مناسبت ها

پیگیری رویدادها و مناسبت های مهم یکی از کارهایی است که بسیاری از افراد آن را انجام می دهند. در تقویم های مختلفی که در کل جهان مورد استفاده قرار می گیرد، در هر تاریخ از تقویم می توان مناسبت یا رویداد خاصی را مشاهده کرد. این رویدادها با توجه به فرهنگ و سیاست هر کشوری با یکدیگر متفاوت هستند.

۲۹ آبان چه روزی است؟

روز ۲۹ آبان در تقویم شمسی کشور در روز دوشنبه و وسط هفته قرار گرفته شده است. در این روز هیچ مناسبت یا رویداد مهمی که مربوط به سیاست، فرهنگ یا مذهب کشور باشد، ثبت نشده است. ولی این روز برابر با ۲۰ نوامبر ۲۰۲۳ و ۶ جمادی الاول ۱۴۴۵ است. مهمترین رویداد در این تاریخ به عنوان روز جهانی کودک ثبت شده که در تمام تقویم های مختلف به رسمیت شناخته می شود. در هر کدام از تقویم های قمری و میلادی مناسبت ها و رویدادهای مهمی در این تاریخ ثبت شده است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

۲۹ ماه آبان برابر با ۲۰ November

در تاریخ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ که برابر با ۲۰ نوامبر ۲۰۲۳ است، می توان به برخی از مهمترین رویدادها در کل جهان اشاره کرد. ۲۰ نوامبر سال ۱۹۹۸ برابر با آغاز ساخت ایستگاه فضایی بین المللی در مدار زمین است. از دیگر رویدادهای مهم دیگر در این روز می توان به انعقاد عهدنامه نصوح پاشا میان امپراتوری صفوی و امپراتوری عثمانی در سال ۱۶۱۶ میلادی و همچنین به پادشاهی رسیدن دیوکلسین از پادشاهان مصر در سال ۲۸۴ میلادی اشاره کرد. روزهای جهانی که در تاریخ های مختلف وجود دارند جزء موارد مهمی هستند که در تمام تقویم ها به آنها اشاره می شود. یکی از روزهای جهانی که در برخی از تقویم ها از جمله تقویم میلادی به آن اشاره می شود، روز جهانی گسترش صنعت در آفریقا است. درگذشت لئو تولستوی، نمایشنامه نویس و نویسنده ی روس نیز از موارد مهمی است که در تاریخ ۲۰ نوامبر سال ۱۹۱۰ ثبت شده است.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۴۷ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان