امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۱۸ قبل از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۳۰ آبان

30 آبان

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استسه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادی۲۱ november (نوامبر) ۲۰۲۳ tuseday
تاریخ امروز به قمری۷ جمادی الاول ۱۴۴۵ هجری قمری 
سی ام آبان – ۱۴۰۲/۸/۳۰

مهمترین مناسبت ها در تاریخ ۳۰ آبان ۱۴۰۲

با تهیه و خرید تقویم می توان از مناسبت ها و رویدادهای هر کدام از روزهای سال مطلع بود. هر کدام از وقایعی که در تاریخ های مختلف ثبت شده است برای افراد و مخاطبان دارای ارزش خاص خود است. در ادامه به وقایع و رویدادهای مهم در تاریخ ۳۰ ماه آبان می پردازیم.

۳۰ آبان ۱۴۰۲ چه روزی است؟

روز ۳۰ آبان ۱۴۰۲ آخرین روز ماه است که در روز سه شنبه وسط هفته قرار گرفته شده است. این تاریخ برابر با ۲۱ نوامبر ۲۰۲۳ و همچنین ۷ جمادی الاول ۱۴۴۵ می باشد. در تاریخ ۳۰ ام ماه آبان دو مناسبت مهم در تقویم شمسی کشور ثبت شده است. یکی از این موارد به عنوان روز جهانی حکمت و فلسفه ذکر شده است که برای بسیاری از افرادی که به این علم علاقه دارند و یا در آن فعالیت می کنند، از اهمیت بالایی برخوردار است. این روز به عنوان روز بزرگداشت ابونصر فارابی نیز اعلام شده است. ابونصر از بزرگترین دانشمندان ایرانی است که در بسیاری از حوزه ها از جمله علم فلسفه دارای آثار ارزشمندی می باشد.

مناسبت های میلادی در روز ۳۰ ماه آبان

روز ۳۰ آبان ۱۴۰۲ در تاریخ میلادی برابر با ۲۱ نوامبر ۲۰۲۳ می باشد. در ۲۱ نوامبر برخی از رویدادهای مهم برای بسیاری از کشورها وجود دارد. در سال ۱۸۷۴ میلادی و در همین تاریخ باشگاه فوتبال استون ویلا بنیان گذاری شده است. از زادروزهای مهم در این روز می توان به زادروز ولتر، فیلسوف و نویسنده فرانسوی در سال ۱۶۹۴ اشاره کرد. یکی دیگر از زادروزهای ثبت شده در این تاریخ نیز تولد رنه ماگریت، نقاش فراواقع گرای بلژیکی در سال ۱۸۹۸ است. درگذشت امین فهد معلوف، پزشک نظامی و دانشمند لبنانی نیز در این تاریخ ثبت شده است. روزهای جهانی فلسفه و تلویزیون نیز از دیگر موارد مهمی هستند که در تقویم های میلادی نیز ثبت شده اند.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۱۸ قبل از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان