امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۴:۱۴ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۱ آذر

1 آذر

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

در تاریخ ۱ آذر ۱۴۰۲ چه مناسبت هایی قرار گرفته شده اند؟

امروز چه روزی استچهارشنبه ۱ آذر ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادی۲۲ november (نوامبر) ۲۰۲۳ wednesday
تاریخ امروز به قمری۸ جمادی الاول ۱۴۴۵ هجری قمری 
یکم آذر – ۱۴۰۲/۹/۱

بررسی تاریخ تقویم باعث می شود تا نسبت به رویدادها و حوادث در کل جهان آگاه بود. استفاده از تقویم برای تمام افراد کاربرد دارد ولی معمولا برای افراد به روز و دارای برنامه ریزی روزانه بیشترین آگاهی را فراهم می کند. در ادامه به برخی از رویدادهای مهم در تاریخ یکم ماه آذر اشاره خواهیم کرد.

امروز چه روزی است؟

روز ۱ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ نوامبر ۲۰۲۳ و ۸ جمادی الاول ۱۴۴۵ قمری می باشد. یکم آذر در تقویم شمسی کشور بیانگر یکی از آیین های باستانی ایرانیان است. در این روز جشنی به عنوان جشن آذر ثبت شده است که مفهوم رفتن به استقبال زمستان را می رساند. در این تاریخ ایرانیان جشن و مراسم خاصی برگزار می کردند تا بیان کنند که زمستان در حال شروع شدن است. اگرچه امروزه نسبت به این جشن آگاهی کمی در بین ایرانیان وجود دارد ولی همچنان در تقویم شمسی کشور به عنوان آیین باستانی ثبت شده است.

رویدادهای جهانی در تاریخ ۱ آذر ۱۴۰۲

در تاریخ ۱ آذر که برابر با ۲۲ نوامبر ۲۰۲۳ است، برخی از وقایع و رویدادهای مهم جهانی نیز ثبت شده اند. یکی از رویدادهای مهم در این تاریخ ترور جان اف. کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا است که در سال ۱۹۶۳ اتفاق افتاده است. از دیگر موارد مهم در این تاریخ زادروزها می باشند. زادروزهای آندره ژید، نویسنده فرانسوی در سال ۱۸۶۹ و همچنین اسکارلت جوهانسون، بازیگر، خواننده و مدل آمریکایی در سال ۱۹۸۴ از مهمترین زادروزها در این روز می باشند. از مهمترین مرگ یا درگذشت های این تاریخ نیز می توان به درگذشت جک لندن، نویسنده آمریکایی در سال ۱۹۱۶ اشاره کرد. مرگ آرتور استنلی ادینگتون، ستاره شناس و فیزیک‌ دان انگلیسی در سال ۱۹۴۴ نیز از دیگر موارد ثبت شده در این تاریخ می باشد.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۴:۱۴ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان