امروز جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳

ساعت ۱۲:۲۴ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

Previous slide
Next slide
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۱۲ آذر

12 آذر

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استیکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۳
تاریخ امروز به میلادی۳ december (دسامبر) ۲۰۲۳ sunday
تاریخ امروز به قمری۱۹ جمادی الاول ۱۴۴۵ هجری قمری 
دوازدهم آذر – ۱۴۰۳/۹/۱۲

بررسی رویدادهای ثبت شده در تاریخ ۱۲ آذر ۱۴۰۳

با توجه به کاربرد و استفاده تقویم در بین گروه های مختلف، انواع و مدل های متنوع آن طراحی و تولید می شوند. در تمام نمونه های تقویم ها، اقدام به درج مناسبت ها و رویدادهای مهم در تاریخ های مختلف می شود. رویدادهای ثبت شده در هر کدام از روزها کاملا مشخص است که در ادامه به برخی از وقایع مهم در ۱۲ ام ماه آذر می پردازیم.

مناسبت های مهم ۱۲ آذر ۱۴۰۳

روز ۱۲ آذر ۱۴۰۳ برابر با ۳ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی و ۱۹ جمادی الاول ۱۴۴۵ قمری است. از مهمترین رویدادهایی که برای این تاریخ در تقویم رسمی کشور ثبت شده می توان به روز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و روز جهانی معلولان اشاره کرد. تصویب قانون اساسی کشور در این تاریخ باعث شده تا هر سال ۱۲ آذر به عنوان روز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی شناخته شود. روز جهانی معلولان نیز در تمام تقویم های رسمی جهان از اهمیت بالایی برخوردار است. در تقویم رسمی کشور ایران نیز این رویداد از اهمیت و توجه لازم برخوردار است.

مهمترین رویدادهای ۳ سپتامبر در تقویم میلادی

برخی از رویدادهای مهم جهانی در تاریخ ۱۲ آذر قرار دارند که برابر با ۳ سپتامبر در تقویم میلادی می باشند. معاهده پاریس یکی از رویدادهای مهم در این تاریخ بوده که در سال ۱۷۸۳ رخ داده است. غرق شدن کشتی مسافربری اس‌اس آتنیا به عنوان نخستین شناور بریتانیایی در جنگ جهانی دوم از دیگر رویدادهای مهمی است که در ۳ سپتامبر سال ۱۹۳۹ به وقوع پیوسته است. برخی از زادروزهای مهم نیز در این تاریخ قرار دارند که شامل زادروز زین‌العابدین بن‌علی، رئیس‌جمهور تونس در سال ۱۹۳۶ و زادروز  فردیناند پورشه، طراح خودرو و صنعتگر اهل اتریش در سال ۱۸۷۵ می باشند. مایکل کلارک دانکن، صداپیشه و بازیگر آمریکایی نیز در همین روز و در سال ۲۰۱۲ درگذشته است.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۱ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1403 در یک نگاه

Previous slide
Next slide

امروز جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳

ساعت ۱۲:۲۴ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان
Scroll to Top