امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۱۲:۴۸ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۱۳ آذر

13 آذر

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استدوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادی۴ december (دسامبر) ۲۰۲۳ monday
تاریخ امروز به قمری۲۰ جمادی الاول ۱۴۴۵ هجری قمری 
سیزدهم آذر – ۱۴۰۲/۹/۱۳

رویدادهای مهم ۱۳ آذر ۱۴۰۲

در طراحی و ساخت انواع تقویم‌های جهان، بررسی رویدادهای مهم و ثبت آنها جزء موارد الزامی به شمار می آید. هر کدام از رویدادها و وقایع به صورت ملی و یا جهانی برای مردم در کشورهای مختلف اهمیت دارند. در ادامه به برخی از مهمترین این موارد در دو تقویم شمسی و میلادی اشاره می کنیم.

۱۳ آذر ۱۴۰۲ چه روزی است؟

روز ۱۳ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۴ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی و ۲۰ جمادی الاول ۱۴۴۵ سال قمری است. ۱۳ام آذر در وسط هفته و در روز دوشنبه قرار گرفته شده است. مناسبت مهم در این تاریخ و در تقویم رسمی کشور، روز بیمه است. نامگذاری این تاریخ به عنوان روز بیمه باعث شده تا افراد در شرایط و جایگاه های مختلف، آگاهی لازم در مورد استفاده از بیمه ها را بدانند. در این روز و به مناسبت آن، شرکت های مرتبط اقدام به آگاهی سازی مردم نسبت به انواع بیمه ها و دادن امتیازات مختلف در این زمینه می کنند.

اشاره به مهمترین رویدادهای جهان در تاریخ ۴ دسامبر

علاوه بر مناسبت مهم ۱۳ آذر در تقویم شمسی، برخی از رویدادهای مهم جهانی نیز در این تاریخ دیده می شوند. ۱۳ام آذر برابر با ۴ دسامبر سال ۲۰۲۳ میلادی است که رویدادهای مهمی در آن دیده می شود. یکی از رویدادهای مهم در این تاریخ تاسیس وبگاه گوگل توسط چند دانشجوی دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا و در سال ۱۹۹۸ می باشد. یکی دیگر از رویدادهای مهم در این تاریخ و در سال ۱۹۴۵ بود. در این تاریخ نیروهای ژاپنی در جزایر ویک پس از آگاهی از تصمیم کشورشان در تسلیم در جنگ جهانی دوم دست از جنگ کشیدند. زادروز های دونالد نلسن، دوچرخه‌سوار اهل ایالات متحده آمریکا در سال ۱۹۴۴ و همچنین کلمار بوچی، رانندهٔ مسابقات اتومبیل‌رانی اهل آرژانتین در سال ۱۹۲۰ نیز از رویدادهای مهم در این تاریخ می باشند.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۱۲:۴۸ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان