امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۱۹ قبل از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲ اسفند

2 اسفند

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استچهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادی۲۱ february (21 فوریه) ۲۰۲۳ wednesday
تاریخ امروز به قمری۱۱ شعبان ۱۴۴۵ هجری قمری
دو اسفند – ۱۴۰۲/۱۲/۲

اشاره به رویدادهای دو اسفند

رویدادهای ۲ اسفند و مناسبت های دینی هر روز یکی دیگر از وقایع مهمی است که در روزهای مختلف تقویم دیده می شود. اهمیت این مناسبت ها برای تمام مسلمانان در داخل و خارج از کشور بسیار زیاد است. به همین دلیل سعی شده تا تمام رویدادهای دینی و مذهبی در روز مشخص و دقیق آن داخل تقویم های مختلف ثبت شود.

تاریخ ۲ اسفند ۱۴۰۲ چه روزی است؟

۲ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ فوریه ۲۰۲۴ میلادی و ۱۱ شعبان ۱۴۴۵ هجری قمری است. در این تاریخ مناسبت مهمی تحت عنوان روز جهانی زبان مادری ثبت شده است. این مناسبت برای تمام افراد در سراسر جهان از ارزش بالایی برخوردار است. چون بسیاری از افراد در کشورهای مختلف و همچنین داخل ایران دارای گویش های متنوعی هستند. گرامی داشت زبان مادری در یک روز خاص باعث می شود تا ارزش و اهمیت آن برای بسیاری از انسان ها بیشتر شود. ولادت علی اکبر علیه السلام نیز یکی دیگر از مناسبت های دینی مذهبی است که در دوم اسفند ثبت شده است. به مناسبت ولادت علی اکبر در این روز، دوم اسفند ماه به عنوان روز جوان نیز نامگذاری شده است.

مهمترین وقایع جهانی در دوم اسفند ماه

در ۲ اسفند که برابر با ۲۱ فوریه است می توان به برخی از رویدادها در تقویم میلادی نیز اشاره کرد. در سال ۱۸۲۸ میلادی و در همین روز عهدنامه ترکمانچای بین ایران قاجار و روسیه تزاری به امضا رسید. در سال ۲۰۱۱ نیز دولت موقت تونس ضمن یک درخواست رسمی، از دولت عربستان سعودی خواست تا زین‌العابدین بن‌علی دیکتاتور سابق این کشور را به خاطر سرکوب مردم معترض، به آن کشور، جهت محاکمه تحویل دهد. درگذشت میخائیل شولوخف، نویسنده روس و برنده جایزه ادبی نوبل نیز در این روز و در سال ۱۹۸۴ ثبت شده است.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۱۹ قبل از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان