امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۳۹ قبل از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۱۳ اسفند

13 اسفند

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استیکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادی۳ march (3 مارس) ۲۰۲۳ sunday
تاریخ امروز به قمری۲۲ شعبان ۱۴۴۵ هجری قمری
سیزده اسفند – ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

مناسبت های مهم در ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ کدامند؟

هر کدام از رویدادها و مناسبت های مختلفی که در تقویم ها ثبت می شوند در یکی از دسته بندی های سیاسی، ملی، فرهنگی، تاریخی و دینی قرار می گیرند. به دلیل اهمیت تمام این موارد برای مردم در کشور، می توان مناسبت های مختلفی را در در روزهای مختلف تقویم مشاهده کرد.
تاریخ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۳ مارس ۲۰۲۴ میلادی و ۲۲ شعبان ۱۴۴۵ هجری قمری است. در سال ۱۳۷۵ و در همین روز یک فروند هواپیمای داسو فالکن-۲۰ ارتش جمهوری اسلامی ایران در اردبیل سقوط کرد. در سال ۱۳۶۳ نیز سومین عملیات هوایی عراق برای نابودی نیروگاه اتمی بوشهر انجام شد. در ۱۳ام اسفند سال ۱۳۸۹، محسن هاشمی رفسنجانی از مدیریت متروی تهران استعفا داد. علاءالدین طباطبایی, زبان‌شناس و مترجم ایرانی نیز در این روز و در سال ۱۳۳۶ متولد شده است. درگذشت یاور همدانی , شاعر و پژوهشگر ایرانی در ۱۳ اسفند سال ۱۳۸۹ می باشد.

وقایع ثبت شده در ۱۳ام اسفند ماه

در روز سوم مارس که برابر با ۱۳ اسفند در تقویم شمسی می باشد، می توان به بسیاری از رویدادهای مهم در سراسر جهان اشاره کرد. به پادشاهی رسیدن حسن دوم در مراکش در سال ۱۹۶۱ میلادی رخ داده است. انتخاب نوری السعید به نخست‌ وزیری عراق برای چهاردهمین بار یکی دیگر از رویدادهای مهم ۳ مارس ۱۹۵۸ میلادی می باشد. در سال ۱۹۳۱ میلادی، سرود پرچم پرستاره به عنوان سرود ملی ایالات متحده آمریکا انتخاب شد. اولین شمارهٔ مجله تایم در سال ۱۹۲۳ منتشر شد. بازیابی استقلال بلغارستان از امپراتوری عثمانی بر پایهٔ پیمان سن استفانو نیز در سال ۱۸۷۸، یکی از رویدادهای مهم در ۳ مارس می باشد. دومین جنگ تریاک و اعلان جنگ فرانسه و بریتانیا علیه چین نیز در سال ۱۸۵۸ اتفاق افتاده است.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۳۹ قبل از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان