امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۴:۳۸ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۱۵ اسفند

15 اسفند

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استسه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادی۵ march (5 مارس) ۲۰۲۳ tuseday
تاریخ امروز به قمری۲۴ شعبان ۱۴۴۵ هجری قمری
پانزده اسفند – ۱۴۰۲/۱۲/۱۵

اشاره به رویدادهای مهم ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

با توجه به تنوع بالا در چاپ و طراحی تقویم و سررسیدهایی که امروزه به بازار عرضه می شوند، قیمت تقویم ها نیز متنوع است. موارد بسیار زیادی هستند که روی کنترل قیمت این ابزارها نقش دارند و معمولا با توجه به نیاز و خواسته کاربران به کار می روند.
روز ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۵ مارس ۲۰۲۴ میلادی و ۲۴ شعبان ۱۴۴۵ هجری قمری است. مهمترین مناسبتی که در پانزدهم اسفند ماه ثبت شده است، روز درختکاری می باشد. گرامیداشت این روز و اهمیت به آن باعث می شود تا افراد و نسل های آینده به اهمیت درخت، کاشت و نگهداری آن برای داشتن یک زندگی سالم پی ببرند. در سال ۱۳۵۳ شمسی و در همین روز، معاهده ۱۹۷۵ الجزایر، میان ایران و عراق، که خط مرزی میان ایران و عراق را در آب‌های اروندرود تعیین می‌کند، بسته شد. زادروزهای برخی از افراد سرشناس ایرانی مثل آندرانیک تیموریان، بازیکن فوتبال ایرانی در سال ۱۳۶۱ و محمد نهاوندیان، سیاستمدار، مدرس دانشگاه و اقتصاددان ایرانی در سال ۱۳۳۳ از دیگر موارد مهم در این تاریخ می باشند.

مهمترین رویدادهای ۱۵ام اسفند در سایر تقویم ها

در ۱۵ اسفند که برابر با ۵ مارس می باشد، رویدادهای زیادی در کشورهای مختلف جهان نیز رخ داده است. در جنگ یوم کیپور و در سال ۱۹۷۴، نیروهای اسرائیلی از کرانه باختری کانال سوئز عقب نشینی کردند. در سال ۱۹۳۳ میلادی نیز حزب آدولف هیتلر، حزب ناسیونال‌سوسیالیست کارگران آلمان با دریافت ۴۳٫۹٪ آرا در انتخابات پیروز شد. در سال ۱۶۱۶ میلادی و در همین تاریخ، کتاب نیکلاس کوپرنیک، درباره گردش افلاک آسمانی، ۷۳ سال پس از نخستین انتشار در فهرست کتاب‌های ممنوعه قرار گرفت. در سال ۱۰۴۶ میلادی نیز ناصرخسرو سفر هفت‌ساله خود را در خاورمیانه آغاز کرد.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۴:۳۸ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان