امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۴:۰۹ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۱۶ اسفند

16 اسفند

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استچهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادی۶ march (6 مارس) ۲۰۲۳ wednesday
تاریخ امروز به قمری۲۵ شعبان ۱۴۴۵ هجری قمری
شانزده اسفند – ۱۴۰۲/۱۲/۱۶

مهمترین رویدادها در ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ کدامند؟

ثبت سفارش یا خرید تقویم برای سال جدید را می توان از مراکز زیادی در سراسر کشور انجام داد. افرادی که تعداد سفارشات آنها زیاد است می توانند با مراجعه به تولید کننده های اصلی اقدام به ثبت سفارش چاپ با بهترین شرایط کنند. برای خریدهای تکی و محدود نیز مراکز زیادی در سطح کشور فعالیت دارند.
۱۶ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۶ مارس ۲۰۲۴ میلادی و ۲۵ شعبان ۱۴۴۵ هجری قمری است. در تقویم رسمی کشور مناسبت و یا رویدادی برای این تاریخ ثبت نشده است. ولی به برخی از رویدادهای داخلی و خارج از کشور می توان اشاره کرد که در ۱۶ام اسفند ماه اتفاق افتاده اند. در سال ۱۳۶۳ شمسی و در همین روز می توان به حملات هوایی رژیم بعث عراق به پادگان ابوذر در سرپل ذهاب اشاره کرد. تاسیس کارخانجات صنعتی لوازم خانگی آزمایش یکی دیگر از رویدادهای مهمی است که در سال ۱۳۳۷ رخ داده است. از مهمترین درگذشت های ثبت شده در این تاریخ نیز می توان به درگذشت احمد عزیزی ، شاعر ایرانی در سال ۱۳۹۵ و ترور سپهبد حاجیعلی رزم‌آرا، نخست‌وزیر محمدرضا شاه پهلوی به دستور نواب صفوی در سال ۱۳۲۹ اشاره کرد.

وقایع و مناسبت های مهم میلادی

تاریخ ۱۶ اسفند ماه که برابر با ۶ مارس در تقویم میلادی می باشد، بیانگر برخی از رویدادهای مهم در تقویم میلادی نیز می باشد. در سال ۱۹۵۷ میلادی، غنا به عنوان نخستین کشور در آفریقای سیاه از بریتانیا مستقل شد. در سال ۱۹۴۵ و در جنگ جهانی دوم، کلن به کنترل نیروهای آمریایی درآمد. در سال ۱۹۱۲ میلادی و در جریان عثمانی و ایتالیا، نیروهای ایتالیایی برای نخستین بار در جنگ‌های جهان از کشتی هوایی استفاده کردند.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۴:۰۹ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان