امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۴:۴۱ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۲۲ اسفند

22 اسفند

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استسه شنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادی۱۲ march (12 مارس) ۲۰۲۳ tuseday
تاریخ امروز به قمری۱ رمضان ۱۴۴۵ هجری قمری
بیست و دو اسفند – ۱۴۰۲/۱۲/۲۲

بررسی رویدادهای مهم ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

طراحی و چاپ تقویم با تنوع بالا باعث شده است تا دامنه استفاده از این ابزار برای کاربران گسترش پیدا کند. در گذشته چاپ تقویم یا سررسید در یک یا چند نوع محدود بود که باعث محدودیت استفاده نیز می شد. ولی امروزه افراد می توانند از این ابزار در شکل های مختلف استفاده کنند.
۲۲ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۲ مارس ۲۰۲۴ میلادی و ۱ رمضان ۱۴۴۵ هجری قمری است. مهمترین مناسبت ثبت شده در این تاریخ، روز بزرگداشت شهدا است که باعث ارزش و احترام به تمام شهیدان ایران می شود. در سال ۱۳۶۲ و در همین روز عملیات خیبر در جریان جنگ ایران و عراق پایان یافت. در سال ۱۳۵۸ نیز سید روح‌الله خمینی، دستور تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی را صادر کرد. ثبت پارک ملی بمو (فارس) در فهرست آثار طبیعی ملی ایران که در سال ۱۳۴۹ اتفاق افتاد، یکی از رویدادهای مهم در این تاریخ می باشد. زادروز آفرین عبیسی، بازیگر ایرانی نیز در سال ۱۳۳۰ و در همین روز ثبت شده است.

مناسبت های مهم بیست و دوم اسفند در تقویم های مختلف جهانی

در تاریخ ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ علاوه بر رویدادها و مناسبت های داخلی، می توان به بسیاری از اتفاقات مختلف در خارج از کشور نیز اشاره کرد. امضای پیمان مودت در تهران میان ایران قاجاری و بریتانیا در سال ۱۸۰۹ میلادی یکی از موارد مهمی بوده که در این روز رخ داده است. در سال ۵۱۵ پیش از میلاد نیز، ساخت نیایشگاه اورشلیم به پایان رسید. زادروز آندره ناکاهارا، ورزشکار هنرهای رزمی و کاراته‌کا اهل برزیل در سال ۱۹۸۳ میلادی و در این روز می باشد. مهمترین درگذشت ثبت شده در این تاریخ نیز موسی محسنی، فقیه جعفری، نویسندهٔ دینی و شاعر عربی ایرانی قاجاری در سال ۱۸۲۳ میلادی می باشد.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۴:۴۱ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان