امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۲:۴۹ قبل از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

مناسبت های ماه اردیبهشت

اردیبهشت 1402

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تعطیلات رسمی در تقویم اردیبهشت ۱۴۰۲

کاربرد و استفاده از تقویم به شرایط و موقعیت فرد یا افراد خاصی بستگی ندارد. این ابزار توسط تمام کسانی که می خواهند از تاریخ روز و یا رویدادهای مهم در طول سال باخبر باشند، مورد استفاده قرار می گیرد.
با بررسی تقویم سال ۱۴۰۲، می توان مناسبت ها و رویدادهای مهمی را در اردیبهشت ماه مشاهده کرد. روزهای تعطیل رسمی به غیر از تعطیلات آخر هفته که در این ماه ثبت شده اند، سه روز می باشند. روز دوم اردیبهشت ماه عید فطر است و به دلیل اهمیت آن برای مسلمانان در کشور، دو روز دوم و سوم ماه، تعطیلات  رسمی اعلام شده است. یکی دیگر از مناسبت های مهم در این ماه، شهادت امام جعفر صادق است که در ۲۶ ام اردیبهشت قرار گرفته شده و تعطیل رسمی می باشد. یکی دیگر از مناسبت های مهم دینی در این ماه، ولادت حضرت معصومه در ۳۱ اردیبهشت است. در این تاریخ تعطیل رسمی وجود ندارد ولی به عنوان روز دختر نامگذاری شده است.

وقایع و رویدادهای ملی و سیاسی در اردیبهشت

علاوه بر رویدادهای دینی و مذهبی که در تقویم اردیبهشت ثبت شده اند، وقایع ملی و سیاسی نیز دیده می شوند که از اهمیت بالایی برخوردارند. روز بزرگداشت سعدی که یکی از شاعران شناخته شده ایران است در یکم این ماه قرار گرفته شده است. روز سوم همین ماه نیز برابر با بزرگداشت شیخ بهایی و روز کارآفرینی است. هر سال روز ۱۲ اردیبهشت که سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری است به عنوان روز معلم نامگذاری می شود. استاد مطهری یکی از شخصیت های مهم در تاریخ سیاسی و آموزشی کشور به شمار می آید. روز بزرگداشت فردوسی، شاعر مشهور و شناخته شده ایرانی نیز در ۲۵ ام همین ماه قرار گرفته شده است. مهمترین مناسبت های جهانی ثبت شده در این ماه نیز شامل روز جهانی موزه و میراث فرهنگی و همچنین روز جهانی ماما می باشند.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۲:۴۹ قبل از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان