امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۱۲ قبل از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

مناسبت های ماه شهریور

شهریور 1402

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

اشاره به مناسبت ها و رویدادها در شهریور ۱۴۰۲

امروزه استفاده و کاربرد تقویم جنبه و اهداف مختلفی دارد که یکی از آنها نیز بازاریابی و تبلیغات می باشد. کسب و کارها و سازمان های مختلف برای معرفی خدمات، حوزه و محصولات خود اقدام به طراحی سررسید و یا تقویم در یک طرح اختصاصی می کنند.
با یک نگاه اجمالی به شهریور ۱۴۰۲ در تقویم ، می توان چند روز تعطیل رسمی را به دلیل مناسبت ها و رویدادهای مختلف مشاهده کرد. به غیر از روزهای جمعه که تعطیلات آخر هفته به شمار می آید، تاریخ های ۱۵، ۲۳ و ۲۵ شهریور در تقویم به عنوان تعطیل رسمی ثبت شده است. روز ۱۵ ام برابر با اربعین حسینی است که همه ساله در تقویم رسمی کشور روز تعطیل رسمی اعلام می شود. رحلت رسول اکرم و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام نیز در تاریخ ۲۳ام شهریور قرار گرفته شده اند که روز پنجشنبه و تعطیل می باشد. شهادت امام رضا علیه السلام نیز در تاریخ ۲۵ همین ماه قرار دارد. این تاریخ در اولین روز هفته یعنی شنبه ثبت شده که جزء روزهای تعطیل رسمی نیز به شمار می آید.

مهمترین مناسبت های شهریور ماه

در تقویم شهریور به غیر از روزهای تعطیلات رسمی، مناسبت ها و رویدادهای دیگری نیز مشاهده می شوند که از اهمیت و ارزش بالایی برخوردارند. اولین روز از این ماه برابر با روز بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشک است که باعث گرامیداشت ابوعلی سینا اولین پزشک ایرانی و پزشکان موفق ایرانی در حال حاضر می شود. در تاریخ پنج شهریور نیز بزرگداشت محمدبن زکریای رازی قرار دارد و به عنوان روز داروساز ثبت شده است. روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی نیز که در ۱۳ همین ماه قرار دارد، جزء رویدادهای مهم تاریخی و فرهنگی به شمار می آید. تاریخ ۳۰ شهریور نیز به عنوان روز جهانی صلح در تقویم رسمی کشور ثبت شده است.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۱۲ قبل از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان