امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۱۲:۲۲ بعد از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۶ فروردین

6 فروردین

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی است  یکشنبه ۶ فروردین  1402
تاریخ امروز به میلادی ۲۶ March (26 مارس) ۲۰۲۳ sunday
تاریخ امروز به قمری۴ رمضان ۱۴۴۴ هجری قمری 
شش فروردین – ۱۴۰۲/۱/۶

امروز روز ۶ فروردین ۱۴۰۲ خورشیدی است. علی رغم دور شدن تدریجی از سرآغاز سال نو خورشیدی این روز یعنی ۶فروردین همچنان حال و هوای جشن نوروز را حفظ کرده است. طبیعت همچنان مقصد ایرانیان است و دید و بازدید از تب و تاب نیفتاده است. کسانی که برای تعطیلات خود برنامه ریزی کرده اند روزهای خود را در دل طبیعت می گذرانند و خستگی های سال سپری شده را از تن و روان خود می زدایند. ضمن آنکه با این خستگی زدایی ها، خود را برای گذراندن یک سال دیگر آماده می کنند. روز ششم هزار و چهارصد و دو با اینکه پنج گام از سرآغاز سال نو جلوتر رفته، تازگی سال دست نخورده باقی مانده است.

امید در روز ۶ فروردین ۱۴۰۲

روز ۶ فروردین ۱۴۰۲ روز امید نیز نامگذاری شده است. امیدوار بودن در روزهای نخستین سال با الهام از نوزایی طبیعت کاری بسیار الهام بخش است. سال نو خورشیدی و نو شدن طبیعت، با خود امید را به همراه می آورد. امید داشتن همان تمایل انسان به نو ماندن و نوزایی است.

زرتشت پیامبر نوزایی

زرتشت پیامبر باستانی ایران زمین نیز در روز ۶ فروردین پا به جهان گذاشته است. این پیامبر بزرگ باستانی با سه آموزه پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک در تاریخ معنوی جهان ماندگار شده است. زرتشت با این سه آموزه می کوشد انسان را به یک خودشکوفایی همیشگی دعوت کند. انسان با این سه آموزه مانند طبیعت بهاری، نوزایی را تجربه می کند.

رخدادهای بزرگ روز ۶ فروردین

در این روز یعنی در روز ۶ فروردین مرجع بزرگ شیعه فتوای مشهور تحریم تنباکو را در سال ۱۲۷۱ صادر کرد. این فتوای مهم در اعتراض به امتیاز انحصاری توتون و تنباکو نوشته شد. در زمان صدور این فتوا ناصر الدین شاه قاجار در سومین سفر فرنگ خود به سر می برد.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۱۲:۲۲ بعد از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان