امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۴۰ قبل از ظهر

مناسبت های هر ماه را اینجا ببینید

قبل
بعدی
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار

۷ فروردین

7 فروردین

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

امروز چه روزی استدوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲
تاریخ امروز به میلادی۲۷ March (27 مارس) ۲۰۲۳ monday
تاریخ امروز به قمری۵ رمضان ۱۴۴۴ هجری قمری 
هفت فروردین – ۱۴۰۲/۱/۷

با امروز یعنی روز ۷ فروردین ۱۴۰۲ سال نو، یک هفتگی اش را جشن می گیرد. در روزهای جشن معمولا نمایش هایی برپا می شود. زیرا هدف جشن ها پاسداشت یک رخداد یا خاطره از راه سرگرم سازی است. پس بی سبب نیست که روز ۷فروردین روز هنرهای نمایشی نامگذاری شده است. اگر پرسیده شود که امروز چه روزی است؟ در جواب باید بگوییم که امروز روز جهانی هنرهای نمایشی یا تئاتر است. البته این روز یک روز جهانی است؛ اما از این جهت که با روز هفتم یکهزار و چهارصد و دو همزمان شده، یک تصادف پر معنا را شکل داده است. خود عدد هفت یک معنای نمادین دارد و بر بلوغ یافتگی و تکامل دلالت می کند.

هفت روز هفته و سیارات آنها

سال نو با فرا رسیدن روز ۷ فروردین ۱۴۰۲ خورشیدی یک هفته از عمرش را سپری می کند. در باور نیاکان ما هفت روز هفته هر کدام با یک رنگ در ارتباط هستند. علاوه بر این تناظر، هر روز هفته نیز با یکی از سیارات هفتگانه در پیوند است.
شنبه با رنگ نیلی و سیاره زحل در ارتباط است. یکشنبه با رنگ زرد مشخص می شود و سیاره مرتبط با آن آفتاب است (شاید اعتراض کنید که خورشید ستاره است نه سیاره. واقعیت این است که گذشتگان ما خورشید را یکی از سیارات هفتگانه به حساب می آوردند). رنگ دوشنبه آبی است و سیاره آن هم ماه است. روز سه شنبه به رنگ نارنجی تصور می شده و سیاره مخصوص آن هم مریخ تلقی می شده است. رنگ سرخ نیز به چهارشنبه ارتباط داده می شد. سیاره چهارشنبه عطارد است. روز پنجشنبه با رنگ بنفش و سیاره مشتری در ارتباط است. جمعه نیز به عنوان آخرین روز هفته به رنگ سبز تصور می شده و زهره نیز سیاره مخصوص آن دانسته می شده است.

خورشید گرفتگی های روز ۷ فروردین

روز ۷ فروردین سه خورشید گرفتگی را نیز به خود دیده است. این خورشید گرفتگی ها به ترتیب در سال های ۱۳۰۱، ۱۳۲۰ و ۱۳۳۹ خورشیدی رخ داده اند.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۰ نفر به این مطلب رای داده اند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

تقویم 1402 در یک نگاه

قبل
بعدی

امروز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

ساعت ۳:۴۰ قبل از ظهر

والپیپر های زیبای هر فصل رو دانلود کن

دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر بهار
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر تابستان
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر پاییز
دانلود والپیپر زمستان
دانلود والپیپر زمستان