۵ نکته طلایی درباره تقویم رومیزی

مهم ترین نکات درباره تقویم رومیزی
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

نکات طلایی که در طراحی تقویم رومیزی برای کسب و کارها اهمیت دارد

انواع مدل های تقویم رومیزی به صورت اختصاصی و عمومی طراحی می شوند. برای کسانی که یک کسب و کار مشخص دارند و یا ترجیح می دهند تا از تقویم های رومیزی متفاوت استفاده کنند، نمونه هایی که به صورت اختصاصی طراحی می شوند، بهترین گزینه است. این تقویم ها را می توان به عنوان یک ابزار تبلیغاتی و به بهترین شکل ممکن در کسب و کارهای کوچک و بزرگ استفاده کرد. در ادامه به چند نکته طلایی در خصوص طراحی این تقویم ها اشاره خواهیم کرد که می تواند کاملا کاربردی باشد.

انتخاب موضوع در طراحی تقویم رومیزی

اصلی ترین و اولین قدم در طراحی یک تقویم رومیزی، انتخاب کردن موضوع آن است. در انتخاب موضوع معمولا زمینه فعالیت کسب و کارها، رنگ و فونت هایی که برای معرفی کسب و کار به کار رفته یا از لوگو آنها در نظر گرفته می شود . بسیاری از مراکز نیز تمایل دارند عکس محصولات و خدمات خود را روی تقویم های رومیزی که سفارش می دهند، حک شود. انتخاب هر کدام از این موارد باعث می شود تا موضوع طراحی تقویم به صورت هدفمند صورت گیرد.

انتخاب تعداد صفحات در تقویم های رومیزی

تعداد صفحاتی که در طراحی تقویم به کار می رود ، به صورت مستقیم به نوع تقویم از لحاظ روزشمار بودن یا هفته شمار و ماه شمار بستگی دارد. درصد بالایی از تقویم های رومیزی به صورت ماه شمار طراحی می شوند. در نمونه های ماه شمار نیز می توان متناسب با تعداد ماه هایی که در صفحه قرار می گیرد، تعداد صفحات را مشخص کرد. تمام این موارد به انتخاب مشتریان و همچنین شرایط طراحی در تقویم ها بستگی دارد

کاربرد پیام و شعارهای تبلیغاتی در صفحات

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود طراحی یک تقویم هدفمند باشد، استفاده از پیام ها و شعارهای تبلیغاتی است. هر کسب و کاری و یا مرکزی که قصد طراحی یک تقویم رومیزی مختص خود را دارد، قطعا یک پیام یا شعار تبلیغاتی برای کاربران خود دارد. استفاده از این پیام ها هنگام طراحی این محصول باعث می شود تا تقویم دارای طرحی خاص بوده و یک ابزار تبلیغاتی برای کسب و کار به شمار می آید.

قرار دادن تاریخ های مهم شرکت در طراحی تقویم های رومیزی

یکی دیگر از نکات مهمی که می توان در طراحی انواع تقویم به کار برد، یادآوری تاریخ و مناسبت هایی است که برای یک شرکت یا کسب و کار اهمیت دارد. این نکته باعث می شود تا رویدادهای مهم شرکت در ذهن مخاطبان باقی بمانند. همچنین باعث می شود تا بتوانند از این رویدادها نهایت استفاده را در جهت پیشرفت کسب و کار خود بکنند. بسیاری از برندها برای بالا بردن جذابیت تقویم ها و تبلیغات در جهت برند خود اقدام به یادآوری رویداد هایی مثل فروش های ویژه، عرضه محصولات جدید، تخفیفات دوره ای و فصلی…در تقویم های رومیزی خود می کنند.

قرار دادن فضاهای خالی در تقویم های رومیزی

یکی از کارهایی که همه ما در انواع تقویم رومیزی یا سایر تقویم ها انجام می‌دهیم، یادداشت برداری برای فراموش نکردن کارهای مهم برنامه است. تقویم‌های رومیزی نیز می توانند این نقش را به خوبی برای کسانی که علاقه زیادی به نت برداری روی برگه تقویم دارند را انجام دهند. در چنین مواقعی می توان یک فضای خالی را در برگه های تقویم رومیزی در نظر گرفت. یکی از بهترین طرح ها در این تقویم ها رومیزی برای کسانی که علاقه مند به یادداشت برداری هستند، نمونه های پایه دار مقوایی است که از بالا سیمی شده اند . چون ابعاد این تقویم ها را می توان بدون تغییر فضای اشغال شده میز افزایش داد.

اندازه و ابعاد

یکی دیگر از مهمترین مواردی که باید در طراحی یک تقویم رومیزی مورد توجه قرار گیرد، ابعاد آن است. از بین انواع تقویم‌ها که به صورت روزشمار یا هفته و ماه شمار طراحی می شوند، نمونه های ماه شمار آن مخاطبان بالایی دارند. در این تقویم ها معمولا روزهای هر ماه در یک صفحه طراحی می شود.

این تقویم ها با توجه به نیاز و خواسته کاربر و همچنین طرح پیشنهادی تقویم، در ابعاد مختلف چاپ می شوند. مهمترین نکته ای که هنگام مشخص کردن ابعاد یک تقویم رومیزی باید در نظر گرفته شود، فضایی است که در آن استفاده خواهد شد. متناسب با ابعاد میزهای اداری می توان این نوع تقویم را با اندازه مناسب سفارش داد.

با در نظر گرفتن هر کدام از موارد بالا و بسیاری از نکات ریز دیگر می توان در سفارش انواع مدل های تقویم رومیزی به بهترین شکل ممکن عمل کرد. رعایت این موارد باعث می شود تا بتوان یک طرح جذاب را برای چاپ تقویم های رومیزی سفارشی ارائه کرد.

شما می توانید انواع تقویم و سالنامه را در این صفحه : تقویم و سررسید تماشا بفرمایید و برای کسب اطلاعات با کارشناسان پارت به شماره : ۰۲۱۸۸۵۰۰۸۹۸ در تماس باشید .

👇سفارش هاردباکس های آماده👇

سفارش انواع خدمات چاپی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه کارهای چاپی خود بدست آورید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

با یه ساک دستی حرفه ای، همه رو جذب محصولت کن!

2 دیدگاه دربارهٔ «۵ نکته طلایی درباره تقویم رومیزی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاید این دفترچه یادداشت ها رو هم دوست داشته باشید:)