پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

مناسبت های تقویم رومیزی

سال

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

تقویم زبان مشترک جهت تفاهم با یکدیگر و برقرار کردن ارتباط و تعیین زمان است تا زبان یکدیگر را به درستی درک کنیم و آسان‌تر ارتباط برقرار کنیم. البته تحولات نجومی اساس استخراج تقویم را به وجود می‌آورد، اما مؤلفه‌های فرهنگی و دینی و مذهبی هم در تقویم ملت‌های گوناگون نقش بسیار مهمی دارد. در تقویم شمسی یا همان خورشیدی، هجرت پیامبر (ص) از مکه به مدینه اساس تقویم است. نه تنها پارامترهای نجومی که جهت ارزیابی روز و سال و ماه مورد  استفاده قرار می‌گیرد، بلکه پارامترهای مختلف دیگری هم در تهیه و تنظیم تقویم رسمی کشورها مورد توجه قرار می‌گیرد. در بین مردمی که از یک تقویم مشترک استفاده می‌کنند، تقویم زبان مشترک و به‌ صورتی مشخص کننده ماهیت مردم است.

شروع تقویم ۱۴۰۲ با آغاز دوره تاریخی و زندگی اجتماعی و کشاورزی انسان و نیاز او برای تعیین زمان‌بندی کشاورزی است. تقویم قمری با استفاده از اهله ماه اولین تقویم فراهم شده بشر است. سپس تقویم خورشیدی-قمری و پس از آن تقویم خورشیدی به وجود آمد. سابقه‌ی استفاده از تقویم طبق ثبت اهله ماه به ۳۰٬۰۰۰ سال می‌رسد. مصریان ۴۲۴۱ پیش از میلاد نخستین اقوامی بودند که از تقویم خورشیدی ۳۶۵ روزه استفاده کردند و بابلیان نخستین قومی که سال را بر حسب دوازده ماه ۳۰ روزه تعریف کردند.

لحظه و زمان تحویل سال ۱۴۰۲ هجری شمسی

زمان تحویل سال ۱۴۰۲: ساعت ۰۰ و ۵۴ دقیقه بامداد

روز تحویل سال ۱۴۰۲: روز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ هجری شمسی

۲۱ مارس ۲۰۲۳ میلادی

۱ فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از قدیمی‌ترین جشن‌های به جا مانده از زمان ایران باستان است. عید نوروز بزرگترین جشن ملی ما ایرانی‌ها است و محدود به مرز‌های جغرافیایی کشور ایران نیست و گستره‌ی آن به پهنای مرز‌های فرهنگ ایرانی است. به جز کشور‌های اطراف مثل تاجیکستان، افغانستان و … عید نوروز از طریق فرزندان ایران زمین در سراسر جهان پاس داشته می‌شود.

نوروز باستانی یادگار خوش گذشتگانمان است که نماد دوستی، عشق و محبت است. نوروز ایرانی آمیخته با لطافت و تازگی طبیعت و فرصتی بی‌مانند برای ورود به مرحله‌ای شایسته‌تر و برتر از عمر انسان است.

تقویم 1403

حیوان سال ۱۴۰۲ چیست؟

قطعا دیده و شنیده‌اید که هر سال را به یک حیوانی انتساب می‌کنند و بر طبق خصوصیات حیوان سال‌ها، خصوصیات و طالع بینی متولدین سال‌های مختلف را طبق حیوان سال تولدشان نمایش می‌دهند. بنابراین سال ۱۴۰۲ هم سال خرگوش است. خرگوش حیوانی ظریف و بسیار دوست داشتنی است. در کشور چین به نوزادان تازه متولد شده تصاویری از خرگوش هدیه می‌دهند تا او زندگی با آرامش و خوشبختی پیش رو داشته باشد. در مجتمع چاپ و بسته بندی پارت، امکان چاپ سررسید و تقویم رومیزی با طراحی اختصاصی حیوان سال و حتی رنگ سال برای شما عزیزان فراهم شده است و می‌توانید در سفارشات خود، از این خدمات بهره ببرید.

متولدین سال خرگوش افرادی عفیف، نرم‌خو، حساس، محجوب، و مهربان هستند. این افراد از حافظه‌ی خوبی برخوردار هستند و به گفتگو و ارتباط با دیگران و شوخ طبعی بسیار علاقمند هستند.  متولدین سال خرگوش شادترین انسان‌ها و افرادی خوش ذوق، اهل مراوده، عاقل، صبور و تا حدودی بلند پرواز هستند. در برخورد با دیگران شرافتمندانه رفتار می‌کنند و هیچ کس نمی‌تواند آن‌ها را نادیده بگیرد؛ چراکه همراهان خوبی هستند و می‌دانند چطور و چه زمان یاری کنند.

حیوان سال 1403

رنگ سال ۱۴۰۲

به گفته‌ی کارشناسان رنگ پنتون این رنگ‌ها منعکس کننده سبک زندگی و تمایلات متناقض ما هستند.

ترند رنگ پاییز و زمستون ۲۰۲۲/۲۰۲۳ شامل طیف وسیعی از رنگ‌های روشن و شاد می‌شود، این رنگ‌های شاد و پرانرژی شامل قرمز، زرد، نارنجی، سرخابی، سبز، صورتی، آبی آسمانی، زیتونی، قهوه‌ای کاراملی و آبی کاربنی در کنار رنگ‌های ملایمی نظیر شیری، کرمی، خاکستری و ذغالی دیده می‌شود.

گمان می‌رود جای گرفتن رنگ‌های پرانرژی در کنار رنگ‌های ملایم اشاره‌ای به تضاد میان آرامش و هیجانی که پس از پاندمی و واکسیناسیون ایجاد شده دارد. از خدمات جذاب مجموعه پارت، می‌توان به تولید اختصاصی انواع پک هدیه با طراحی دلخواه اشاره کرد که شما می‌توانید در طراحی این محصولات، از رنگ سال نیز استفاده کنید و جذابیت محصول سفارشی را دوچندان کنید.

سال ۱۴۰۲ چند ماه رمضان دارد؟

قطعاً می‌دانید که ماه‌های قمری هر سال در ماه‌های شمسی ۱۰ روز به عقب می‌آیند که در این حالت در سال ۱۴۰۲ شمسی و ۲۰۲۳ میلادی ۲ بار ماه رمضان خواهیم داشت.

بر حسب تقویم ۱۴۰۲ ۳ فروردین و ۲۲ اسفند ماه رمضان است. یعنی دوبار در سال؛ سال ۱۴۰۲ و ۲۰۲۳ یکی از جالب‌ترین ماه‌های رمضان خواهد شد. همینطور در سال ۱۴۰۴ نیز ۲ عید فطر خواهیم داشت.

تاریخ‌های زیر شروع ماه مبارک رمضان در سال ۱۴۰۲ است:

۱۴۰۲/۰۱/۰۳

۱۴۰۲/۱۲/۲۲

۱۰ سال زمان می‌برد تا ماه مبارک رمضان به‌طور کامل در زمستان باشد. سال ۱۴۰۲ مانند سال ۹۵ که دو بار روز زن و روز مادر داشتیم.

سخن پایانی

با توجه به مطالب ذکر شده در بالا، تقویم روز شمار سال ۱۴۰۲هجری شمسی منتشر شد. اما طبق تغییرات تقویم سال هجری قمری ممکن است بعضی از مناسبت‌های آن کمی تغییر کند. مثلاً ممکن است که سالروز وفات پیامبر اسلام (ص) و امامان با اختلاف یک روز برحسب تقویم هجری شمسی تغییر کند. در این مقاله به صورت کلی تقویم سال ۱۴۰۲ را مورد بررسی قرار دادیم امیدواریم این مطالب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

 

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۴ نفر به این مطلب رای داده اند.

مشاوره، طراحی، چاپ و تولید انواع سررسید و تقویم رومیزی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه چاپ و تولید سررسید های 1403 بدست آورید.

guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top