پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

تولیدکننده سررسید

110

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

سررسیدها به‌نوعی تقویم گفته می‌شود که افزون بر کاربری سال‌نامه، دارای امکاناتی همچون ثبت قرارهای ملاقات، ثبت شماره‌های تلفن، شماره‌های فاکس، موبایل و آدرس ایمیل‌ها و وب‌سایت‌ها است; افزون بر آن از سررسید برای یادداشت متون و صورت‌جلسات نیز استفاده می‌شود; تولیدکننده سررسید به‌دنبال ارائه کاربری چندمنظوره از چنین دفاتری است تا بتواند علاوه بر نمایش تاریخ‌ها و رویدادهای جاری، کاربردهای افزون‌تری هم به آن‌ها اضافه کند; در ادامه می‌خواهیم به نوع فعالیت تولیدکننده‌های این دفاتر پرداخته و از جزئیات کاربرد سررسیدها آگاه شویم; پس با ما همراه باشید تا شناختی بهتر در زمینه به‌شما داده و به بررسی نکات قابل توجه آن‌ها بپردازیم.

نکات قابل توجه در شرکت‌های تولیدکننده سررسید

برای طراحی، چاپ و ارائه سررسید، از شرکت‌ها و تولیدکننده‌های متفاوتی استفاده می‌شود; از آنجایی‌که سررسیدها خود از خانواده تقویم‌ها به‌شمار می‌روند، صحافی‌ای مشابه کتاب، دفترچه یادداشت یا دفاترکاری دارند; این مدل سال‌نامه‌ها از ۳۶۵ برگ به‌تعداد روزهای سال تشکیل شده و در ابتدا و انتهای آن، امکاناتی اضافی جهت درج اطلاعات دارند.

این اطلاعات افزودنی شامل اطلاعات شخصی سجلی، تماسی و ارتباطی هستند که در ابتدای سررسید قرار می‌گیرند; در صورت بروز حوادث، مشکلات غیرمترقبه و حتی گم شدن این سال‌نامه‌ها، می‌توانند مرجع خوبی برای دیگرانی که آن‌ها‌ را می‌خوانند، باشند.

بدین ترتیب رسیدگی در شرایط حاد یا بازپس دادن دفترچه امکان‌پذیر خواهد شد; از طرفی این دفاتر در انتهای صفحات خود شامل اطلاعاتی از جمله کد شهرها، کد کشورها، نقشه جهان یا پایتخت بوده و تعدادی از شماره‌ تلفن‌های ضرروی را به‌همراه دارند; دارنده سررسید امکان یادداشت شماره تلفن، موبایل و فاکس را در قسمت درج اطلاعات تماس داشته و می‌تواند آدرس ایمیل، وب‌سایت و سایر شبکه‌های اجتماعی مجازی افراد مورد نظر را یادداشت نماید; در طراحی کلیت یک سررسید با نگاهی دقیق و جامع، تمامی این موارد، در نظر گرفته شده و در صورت نیاز به تکمیل آن نیز مبادرت می‌ورزند.

شرکت‌های تولیدکننده سررسید از عواملی متخصص برای هر حوزه کاری استفاده کرده و بدین ترتیب ریسک وقوع مشکلات و ایرادات پس از چاپ را پایین می‌آورند; در کشور ما تولیدکننده‌های متعددی مشغول به‌فعالیت هستند که ویژگی‌های یک برند خوب را داشته و به انجام تخصصی تولید سررسید می‌پردازند.

انواع دفاتر چاپ شده توسط شرکت‌های تولیدکننده سررسید

شرکت‌های تولیدکننده اقدام به چاپ و عرضه انواع سررسیدهای کاربردی نموده و آن‌ها را روانه بازار لوازم‌التحریر می‌کنند; از جمله این دفاتر می‌توان به اشکال سفارشی، اختصاصی و متداول اشاره کرد; سررسیدهای معمولی یا همان متداول که به‌وفور و در تیراژهای انبوهی تولید می‌شوند، ساده بوده و دارای آیتم‌های گیفت‌مانند نیستند.
در واقع این دفاتر همچون سایر دفاتر قابل فروش در اختیار مخاطب عام قرار می‌گیرد و قابل تهیه از مغازه‌های لوازم‌التحریر، شهر کتاب‌ها و کتاب‌فروشی‌ها است. این مدل سررسیدها تبلیغی را شامل نشده و از ارائه هدایای تبلیغاتی مبرا هستند.
در مقابل مدل های سررسید اختصاصی نیز وجود دارند که ظاهرشان شبیه سررسیدهای متداول است اما دارای لوگوی سازمان یا شرکت سفارش‌دهنده هستند; این مدل دفاتر سررسید دارای برند حک شده‌ای بر روی جلد یا کاغذهای داخلی آن بوده و به‌شکلی جزئی از تبلیغات بهره می‌برند.
اغلب این مدل سررسیدها به‌عنوان هدایای تبلیغاتی به مراجعه‌کنندگان یا طرف‌های حساب ارسال شده و به‌نوعی در نگه‌داری و حفظ مشتریان و همکاران قدیمی مؤثر است. هزینه تهیه این مدل سال‌نامه‌های پرکاربرد، از تقویم‌های سررسیدی معمولی بالاتر بوده و به‌دلیل کاربری تبلیغاتی خود، از جذب مشتری مناسبی برخوردارند.
سری آخر مربوط به سررسیدهای شخصی‌سازی شده هستند. این مدل از سررسیدها به سفارش سازمان، شرکت یا فردی دارای منصب و بیزینسی خاص تولید شده و در اختیار مشتریان یا همکاران قرار می‌گیرد. نوع کاغذ انتخابی، کیفیت صحافی، طراحی برگ‌ها، مدل جلدها و هزینه تمام شده آن‌ها با سایر سررسیدها متفاوت است; شرکت‌های تولیدکننده سررسید در زمینه ارائه دفاتر شخصی‌سازی شده به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و حساس عمل می‌کنند.

انواع بخش‌های مورد استفاده در تولید سررسید

برای تولید،‌ چاپ و ارائه سررسید، از مدل‌ها و متریال‌های متفاوتی می‌توان استفاده کرد; اگرچه بنابر جنس انتخابی، میزان هزینه تولید متفاوت خواهد بود؛ اما هر سفارش‌دهنده بسته به ارزش کاری خود اقدام می‌کند; شرکت‌های تولیدکننده این دفاتر، در کنار استفاده از متخصصان و گرافیک‌کاران حرفه‌ای، شرکت‌های چاپی نیز محسوب می‌شوند.

آنان امکان فراهم کردن گیفت‌های کادویی متناسب با موقعیت یا شرایط مورد نظر را داشته و در زمان رویدادهای خاص یا مناسبت‌های مختلف به‌همراه سررسید ارسال می‌کنند; این هدایا که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد، در جذب مشتریان انبوه کمک به‌سزایی خواهد کرد; بخش‌های گوناگونی از قبیل طراحی، برنامه‌ریزی و چاپ در شرکت‌های تولید دفاتر سررسید وجود دارد که با اهمیت و حساسیتی بالا به انجام امور محوله مشغول هستند.

کیفیت متریال‌های مورد استفاده در کلیت محصول توسط بخش تضمین کیفیت بررسی شده و در صورت دریافت تأییدیه به بخش چاپ و توزیع می‌رود; این چنین مواردی است که موجب شده شرکت تولیدکننده سررسیدهای سال‌نامه‌ای، آوازه‌ای خوش‌نام از خود برجای گذاشته و در میان سایر رقبای خود در این حوزه، صاحب‌نظر باشد.

ویژگی‌های یک شرکت تولیدکننده سررسید موفق

سر رسید لیو کد 212

برای انتخاب چنین شرکتی نیاز است که به ویژگی‌های حرفه‌ای این مجموعه‌های فرهنگی توجه کرد; از جمله مهم‌ترین عوامل مورد استفاده در این تولیدی‌ها، بهره‌گیری از متریال‌های باکیفیت است که در تهیه و چاپ نهایی محصول تاثیر قابل توجهی می‌گذارد; استفاده از کاغذهای مرغوب،‌ جلدهای با کیفیت بالا، رنگ‌های به‌کار رفته و سایر ویژگی‌هایی از این دست، بر نتیجه کار تولیدکننده سررسید، بسیار تاثیرگذار است.
مواد اولیه مورد استفاده هرچقدر بهتر باشند، سررسید تولیدشده دارای ظاهری شکیل‌تر،‌ مقاومتی بالاتر و زیباتر است. این موضوع در سررسیدهای تبلیغاتی اهمیتی دوچندان پیدا می‌کند. مورد دیگر طراحی سررسیدها است که با کمک گرافیک‌کاران و طراحان حرفه‌ای انجام می‌شود; جذب مخاطب وابستگی بسیاری به جذابیت طراحی سررسید داشته و سررسید می‌تواند در قطعه‌های متنوعی تولید و عرضه شود.

حسن ختام

تولید سررسید و تقویم رومیزی توسط شرکت‌ها و چاپخانه‌های کوچک و بزرگی انجام می‌شود که قادرند از تمامی آیتم‌های تبلیغاتی به‌نفع سفارش‌دهنده استفاده کنند; بهره‌گیری از نیروهای مجرب و کارآزموده، استفاده از مواد اولیه مرغوب، بهر‌مندی از تجهیزات و دستگاه‌های به‌روز چاپ و قطع کتاب و دفتر و بسیاری دیگر از ویژگی‌های تخصصی،‌ موجب شده تا برخی تولیدکننده‌های سررسید به بهترین نحو این کار را انجام داده و تاثیری قابل قبول در این صنعت بگذارند; اگر شما نیز از خانواده چاپ محسوب می‌شوید یا در این زمینه تجربه مفیدی دارید، اطلاعات خود را با ما و سایر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۳ نفر به این مطلب رای داده اند.

مشاوره، طراحی، چاپ و تولید انواع سررسید و تقویم رومیزی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه چاپ و تولید سررسید های 1403 بدست آورید.

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top