پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

سررسید چیست؟ معرفی سررسید

خرید سررسید 1403

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

معرفی سررسید ۱۴۰۳ پارت

سررسید یا سالنامه ۱۴۰۳ به صورت کتاب یا دفتر با قطع های مختلف است که می تواند اطلاعاتی از قبیل تاریخ ها، رویداد ها، مناسبت ها و غیره را در اختیار کاربر قرار دهد.
محتویات سررسید می تواند مواردی باشد که هر یک در تخصص افرادی با شاخه های کاری متفاوت است.
به طور مثال سررسید هایی با موضوعات اجتماعی، مهندسی، ادبی، تاریخی، سیاسی و غیره در همین دایره هستند.
در سال های اخیر سالنامه هایی چاپ شده اند که سالنامه شهدا، عرفا، طبیعت ایران و جهان، آثار تاریخی، ورزشی و مهندسی از این دسته اند.
سررسید ها اطلاعات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهند و نیز کاربر می تواند اطلاعاتی که به آن نیاز دارد. مانند یادداشت های روزانه، کارهای در دست اقدام، دریافت و پرداخت ها و شمار تلفن های مورد نیاز و غیره را در آن ثبت کند و همراه داشته باشد.

اطلاعاتی سررسید می تواند اطلاعاتی مانند انواع نقشه ( کشور، جهان، مترو، راه ها و…)، ساعات رسمی، زمان بین المللی، مسافت های زمینی و هوایی، کد تلفن های داخلی و خارجی، تلفن های ضروری و غیره را در اختیار ما قرار میدهد که می تواند برای کاربران بسیار مفید و کاربردی باشد. سررسیدها با فرمت های مختلف تاریخی طراحی و تولید می شوند، که هرکدام فضای متفاوتی را جهت یادداشت موارد در اختیار ما قرار می دهد.

بر فرض مثال سررسیدی با تاریخ نگاری یک روز در یک صفحه می تواند به استثنای مواردی مانند تاریخ سال و ماه و روز تقریبا فضایی به اندازه تمام صفحه را جهت ثبت و یادداشت اطلاعات به ما بدهد و از سوی دیگر در سررسید هایی با فرمت ماه در دو صفحه فضایی برای یادداشت و ثبت اطلاعات باقی نمی ماند.
تاریخ نگاری در سررسید به معنی نوع چیدمان تاریخ در هر صفحه از سررسید است.

 

سررسید 1403

تاریخ نگاری های مختلف سررسید که به صورت عمومی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

سررسیدهای روزانه جمعه جدا

که در آن هر روز یک صفحه جداگانه را به خود اختصاص می دهد و مناسب افرادیست که برای ثبت مطالب خود در روزهای تعطیل نیز به فضایی همچون دیگر روز های هفته نیاز دارند.
به طور عمومی تعداد فرم در سررسید های روزانه جمعه جدا ۲۳ فرم چاپی و صحافی می باشد. که اغلب با اطلاعات ابتدایی و صفحات ضمیمه انتهایی به ۲۴ یا ۲۵ فرم نیز میرسد که خود موجب قطور شدن سررسید می گردد.

سررسیدهای روزانه پنج شنبه جمعه با هم

در تاریخ نگاری این سررسید بجز روزهای پنج شنبه و جمعه که در یک صفحه قرار دارند بقیه روزهای هفته هر یک در صفحه ای جداگانه هستند.
در کشور ما روز های جمعه تعطیل و روز های پنج شنبه نیمه وقت کاری محسوب می شود لذا اقلب کاربران در این دو روز به فضای چندانی برای درج مطالب نیازی ندارند، همین امر موجب می شود ۵۲ صفحه از سررسید که روز های پنج شنبه و جمعه را در خود جای داده و از حجم سررسید تولید شده کم می شود که خود اثر مستقیمی در کم شدن تعداد فرم چاپ، صحافی و خرید کاغذ و در نهایت پایین آمدن قیمت نهایی محصول دارد.

سررسید دو روز در یک صفحه

در هر صفحه از این سر رسید ۲ روز هفته جانمایی می شود با این استثنا که روز های چهار شنبه، پنج شنبه و جمعه آن در یک صفحه قرار می گیرند. دلیل استثنای سه روز آخر هفته این است که هر یک هفته از تاریخ در سه صفحه از سررسید قرار بگیرد. این کار موجب می شود تعداد فرم سررسید کمتر شده و همچنین از نظر گرافیکی تمام هفته های سال از یک سمت شروع شوند و نیز محصول نهایی با قیمت پایین تری در اختیار متقاضی قرار گیرد.

سررسید هفته شمار

در این مدل هر هفته از سال در دو صفحه روبروی هم قرار می گیرند. و این امکان را به مجری و تولید کننده می دهد که در بقیه صفحات سر رسید از مواردی مانند یادداشت، کارهای در دست اقدام، شیت های ترسیم، اطلاعات فنی و مهندسی و غیره را قرار دهند که به همین دلیل به آنها سررسیدهای دستیار هفتگی نیز گفته می شود.

سررسیدهای ماه شمار

طراحی و تاریخ نگاری سررسیدهای ماه شمار به صورتی است. که هر ماه از سال در یک یا دو صفحه روبروی هم قرار می گیرد .که معمولا در جلد های ارگانایزر چند کاره با قفل های کلاسوری در کنار برگه های یادداشت ، کار های در دست اقدام، شیت های ترسیم، اطلاعات مهندسی، قرار و ملاقات و … قرار می گیرند. که مناسب اشخاصی است که میخواند در کنار بقیه این موارد تاریخ را نیز به صورت فشرده داشته باشند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۳ نفر به این مطلب رای داده اند.

مشاوره، طراحی، چاپ و تولید انواع سررسید و تقویم رومیزی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه چاپ و تولید سررسید های 1403 بدست آورید.

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top